Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już gram w Stalker Anomaly i irytuje mnie fakt że po wykonaniu questa ( np. zabicie jakiegoś stalkera lub mutanta ) muszę wracać do zleceniodawcy pomimo, że nie jest to quest typu ,, przynieś xyz".Wiem że istnieje mod , który oszczędza graczowi całego back-trackingu, a pieniądze dostaje się już w terenie , ktoś wie jak się nazywa ?

Szukam też jakiegoś moda który upiększa bronie z podstawowej gry , bo BaS zamiast tego dodaje nowe bronie , zostawiając te oryginalne nietknięte. Czy jest jakiś dodatek który dotyczy również tych waniliowych pukawek?

Edytowane przez 404_error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń ci się nie podoba  🤪  a konkretnie ?  wstaw może kilka screenów  co jest dla ciebie OK a co nie.  Zobaczymy. 

Chodzi ci o same ikony , animację  ???   ......oryginalne nietknięte to znaczy które ?

 

ps.

Jeśli chodzi o kasiorkę za wykonanie zadania to spróbuj może  tego    Autocomplete Tasks v2.1.4

Używasz MO2 ?    nie będzie problemu z instalką..   Przetestuj i daj znać czy wszystko dobrze działa.   Kasa powinna bez problemu wskakiwać ale co np. z adresami stashy/kryjówek ?  albo ktoś zapłaci ci w prezencie artem i ............ No właśnie. 

Edytowane przez Marcx
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcx Po pierwsze , dzięki za moda, powinien działać, aczkolwiek jestem buntownikiem i nie używam mo , jeszcze go nie instalowałem .

 

Co do broni, hmm wizualnie chodzi głównie o grafikę, jakość broni , ale także , że w porównaniu do BaS , te podstawowe wydają się mniejsze w skali , jakby za małe na ręce stalkera , kolejna rzecz , nie pasują do nich wszelkie dodatki z BaS , pomimo że nie jest to jakaś duża niewygoda,  jednak gdzieś tam w duszy boli .

Ps. 

Sc przyśle jutro , posiedzę , podeślę te najmniej lubiane

 

@vidkunsen ♥️ ak ma chyba 76 lat a dalej cieszy oko 

 

Jeszcze jedno , chciałbym sobie upiększyć stalkera , ale taki Agressor Reshade zamula grę , np. spóźniony głos animacji , spadek klatek itp , czy są bardziej oszczedne reshady ?

Edytowane przez 404_error
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@404_error  Upiększyć stalkera   ........Agressor Reshade  ?        ......  wyrzuć to ba******ie ✔️   Do Anomaly jest tyle innych modów które spowodują to czego oczekujesz , że daj spokój z reshade.   Nie Używam ani do anomaly ani gammy ani efp. 

Polecam : 

1. Enhanced Shaders 1.10
2. Screen Space Shaders 20.2.
3. Atmospherics  Anomaly version.   .........w tej właśnie  kolejności na liście modów.    Na początek    Używasz oczywiście ModOrganizera2    ( pytałem już ale nie odpowiedziałeś )

W powiązaniu z tym pytaniem  następne jest takie.  Twój  BaS  ile waży ?  spolszczony ?  jaki ma priorytet na liście  MO2 ?  Używam ten mod i niczego mi nie psuje ani nie ogranicza.  "  ( nie pasują do nich wszelkie dodatki z BaS ) "  Mod aktualizuje 100 różnych broni i dodatków w tym wszystkie  aka-cze.   Skalę też można skonfigurować jeśli jest taka potrzeba.

 

ps.

Oczywiście trzeba dodać przy okazji , że wszystkie "upiększenia " kosztują.  Wymagają w miarę mocnego sprzętu 🤪 ...niestety.  Tak to już jest.

Edytowane przez Marcx
PS
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcx na Atmospherics wpadłem sam podczas poszukiwań i muszę przyznać ,że mnie zainteresował, pobrałem już , dzisiaj będę testować 

Jeżeli chodzi o MO2 to pisałem , tyle że małą czcionką, pardon 

W dniu 15.05.2024 o 16:45, 404_error napisał(a):

jestem buntownikiem i nie używam mo , jeszcze go nie instalowałem

Wszystkie mody przerzucam ręcznie do folderów gamedata itd , wymaga to trochę pracy , także chce zainstalować MO2 .

 

Ile ważą moje pukawki hmm , nie sprawdzałem, ale pobierałem sam mod bez spolszczenia ( lubię z angielska) . Z tego co wiem w takiej formie waży ok. 3 GB .

Takkk  , zdecydowanie, upiększenia potrafią nieźle przypiec komputer , ale zawsze ma sie grill za darmo , więc mnie nie boli .

-------------------------------------------------------------------

Zainstalowałem jeszcze pakiet modeli HD dla npc , a jeżeli chodzi o vaniliową broń to znalazłem :

-Blindsides reanimation( +JSRS patch)

-AWAR

Więc jakoś sobie radzę 🙃

PS. Autocomplete task  działa wyśmienicie, już mniej bolą mnie kolana , dzięki .

Edytowane przez 404_error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@404_error   " Wszystkie mody przerzucam ręcznie ....."  tak,  to sprawdza się świetnie jeśli masz ich 10 a każdy dodaje lub modyfikuje co innego

Sam jest zwolennikiem takiego podejścia od lat.  W ten sposób traktowałem choćby serię  X3  od   " X2 The Threat " po  " X4: Kingdom End "  gdzie było od 20 do 150 modów  czy  poszczególne Fallout'y .   Przy okazji nie podobało mi się, że mody były 'eng' więc samodzielnie robiłem ' pol ' .  Problem pojawia się kiedy modów jest 300 albo ponad 1200 jak w  SKYRIM'ie .   Nie jesteś w stanie ogarnąć tego ręcznie na piechotę, zajęło by to całe wieki.   Jeśli jeszcze dodatkowo chciałbyś samodzielnie robić spolszczenia do modów a przynajmniej niektórych to ....MASAKRA jest,  nie do zrealizowania. 

I tu pojawia się ModOrganizer , który daje duże możliwości.  Jego główną cechą i zaletą  jest to , że nie ingerujesz bezpośrednio w pliki zainstalowanej  gry . Nie zastanawiasz się, gdzie które pliki wstawić  ...zastąpić istniejące czy nie ( co potrafi wysypać grę ) itd.  itd.   Zawsze możesz odpolić grę z exe a nie z MO2 albo ......  zmienić paczkę modów do gry zmieniając profil.   Najważniejszy w każdej zmodyfikowanej grze jest loadorder  ,  który ustawiasz w kolumnie 'Priorytet' . 

Dlatego wspomniałem o kolejności na liście modów.   Jeśli np. w tych trzech  wymienionych , w każdym jest plik  xxzz.script , każdy z nich o innej zawartości  ......to który ma być tym czytanym finalnie przez grę   

 

ps.

BaS nie rozpakowany to  2.84 GB po rozpakowaniu ponad 7GB .  ( ten najnowszej wersji )  

Z grillem trzeba uważać  :pies: bo trzeba będzie  :050: na   OSP.   :smile_gruzovik:

Edytowane przez Marcx
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcx wiem doskonale o czym mówisz , bo widok "game crushed " itp to u mnie wręcz tapeta na kompie , ale ruszyłem dupsko , MO2 zainstalowany , i muszę przyznać to że...sprawia to wręcz przyjemność , i tak , oszczędza kupę czasu .

Rozumiem o co chodzi z kolejnością modów , można ułożyć je tak żeby się nawzajem nie wyniszczały, na tym polega cała sztuka, ale i mała udręka. 

Zainstalowałem efp ( wreszcie nadeszły te czasy ) i mam też swój modpack, którego lubię sobie ulepszać, upiększać , a liczba modów do gry stale rośnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen spadasz mi z nieba , najgorsze są chyba cienie i trawa (Czerwony las to zabójstwo dla kompa w takim przypadku) a reszta praktycznie nie ma takiego znaczenia (chyba że woda?).

Kolejny problem , nie działają klawisze, tzn. oczywiście większość tak , ale zmiana trybu ognia już nie, a niby jest pod ,,b" doubleclickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@404_error  Jeśli chodzi o przypisanie klawiszy. Za kłopoty odpowiada MCM zakładka   " Przypisanie klawiszy MCM "   Ustawienia,  które poczynisz standardowo  w ustawieniach gry , a zapisane są w user.ltx  są za każdym odpaleniem gry resetowane przez  MCM.  Chodzi o priorytety i tak to niestety jest.   Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie tej opcji.     Przycisk  ' Unbind disabled wraps ' i raz na zawsze zlikwidujesz ten konflikt.   Ramu chyba masz min.16  ? oraz wyłączone wszystkie apki w tle.

 

Spoiler

image.thumb.png.f6382bac77560e5fb11012f7e16e0ce8.png

 

 

 Ustawienia grafiki .... 'paliwo' żerne to oczywiście wszelakie cienie, shadery, tekstury  etc. Na początek .....   ( ustawienia z trzema modami o których pisałem wyżej  SSS ,  Atmospherics  Anomaly  EFP    itd)

Spoiler

image.thumb.png.e5f6d1a2367951666043e58f9fede05a.png

 

następnie...

image.thumb.png.dbec38e8d33b27e863b063a9e63ec0fb.png

 

 

dalej szczególnie ważna dla wydajności sekcja ---->  patrz anizotropy, wygładzanie krawędzi, SSAO + SMAA (średnie) , promienie słoneczne , teselacja  jest z rodzaju  must have    ....    (  wszystkie fotki z EFP 4.3.5 ) 

image.thumb.png.a8040b336642b9097319118e40fc61b3.pngimage.thumb.png.ef43e0851fa625e19fc43ea6e28a52b6.pngimage.thumb.png.63003c30cf5f35f512c6977555cf0391.pngimage.thumb.png.2626fd3c910d73fa7e72ecb5527eb61c.png

 

 

 

 

 

a tutaj to o czym pisałem na początku

image.thumb.png.4acc3fe855d267e0eefc262e402e9219.pngimage.thumb.png.7367f7e88735bb759b89118f8e1c688c.pngimage.thumb.png.f07ff8c88a43abbb76ef2f70c21bad2f.pngimage.thumb.png.706589bdaad77002374bc476c3faa1ca.png

 

Edytowane przez Marcx
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 404_error napisał(a):

@Marcx 😍😍😍 , niestety widzę problem ........................ 2560x1440   a ja tylko 1920x1080 , dlaczego ? 

Rozdzielność  zależy od modelu/jakości monitora  + możliwości karty graficznej.   Pulpit do jakiej wartości możesz max. ustawić  ? ...............to będzie twój max w grach.

Jeśli masz laptopa to musiał by być super-hiper za bajońską kasę .....a i tak tyle nie wyciągnie. 🤪

Mój max. to 3620 x 2036   czyli 4K

Edytowane przez Marcx
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcx no jak mówiłem 1920x1080 to mój max , no tak , gram na laptopie ehhh.... Przynajmniej mogę grać gdzie chce 😁 (to raczej gorzka rekompensata) 

@tom3kb próbowałem , nie działa 😔

 

@Marcx dobra , może na początku pobiore spolszczenie , bo ja mam wszystko po angielsku i 100 % pewności nie mam że włączę to co trzeba 

Przy okazji , w Gammie jest chyba mod z głosem naszej postaci , szukałem tego moda , pobrałem ( nie wiem czy to ten , ale zdaje się że tak ) i kiedy próbuje go pobrać przez MO2, wyskakuje błąd że ten mod może nie działać z efp , jakieś pomysły? 

Screenshot_20240528-072821.thumb.png.600f1726d4cea63526093998f35c1127.png

 

Kolejna rzecz , odkryłem Stalker desolation 😍 

Ktoś z was może grał ?  Co o tym myślicie ?

Jeżeli chodzi o mnie ( mówiłem już że kocham dodatki do broni ?😍) to kwestia tego że da się fizycznie  zobaczyć np . różnice w magazynkach , tworzyć nieskończone kombinacje z celownikami , laserami , dodawać nowe kolby itp to już wystarczy żeby się zakochać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.