Skocz do zawartości

Schowki AMK w menu gry


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA! Temat informacyjny. Nie do wymiany poglądów.

W opcjach AMK, które pojawiają się w menu gry, można wybrać następujace warianty:

1. Klasyczne schowki

Schowki otrzymuje się tak, jak w czystej wersji gry bez modyfikacji.

2. Przypadkowe schowki.

Schowki otrzymuje się z tym samym prawdopodobieństwem, jak w czystej grze, ale zawartość schowków ustalana jest w momencie otrzymania.

Nigdy zawczasu nie wiadomo, co jest ukryte, aż do momentu przyjścia i obejrzenia swojego "szczęścia" .

W schowkach mogą znajdować się dowolne nieunikalne przedmioty włączając egzoszkielet lub gaussa, ale prawdopodobieństwo otrzymania takich przedmiotów jest skrajnie niskie. Im droższy i bardziej prestiżowy jest przedmiot, tym mniejsza szansa na jego otrzymanie. Oprócz tego, ranga otrzymanych przedmiotów bezposrednio zależy od rangi trupa, z którego zdjęto schowek. Obszukując kotów niczego więcej niż AKSU się nie znajdzie - walczcie raczej z weteranami .

3. Rzadkie schowki.

Schowki otrzymuje się WYJĄTKOWO rzadko. Szansa otrzymania schowka jest niższa 15-20 razy(na razie brakuje statystyki do dokładnej oceny). ALE. W schowkach leżą wyłącznie rzadkie, cenne przedmioty. Im droższy i bardziej prestiżowy jest przedmiot, tym mniejsza szansa na jego otrzymanie. Może to być unikalna broń, unikalne pancerze, modyfikaty artefaktów. "Najprostszy" przedmiot - beretta. Ranga przedmiotów również zależy od rangi trupa, wydającego schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Schowki AMK w Soliance to temat rzeka. Ich działanie w grze kontrolują co najmniej trzy pliki (przynajmniej ja tyle znalazłem w moich zabawach z modyfikowaniem): 1. treasure_manager.ltx 2. treasure_manager.script 3. stable_treasure_manager.xml Obsługują one zawartość, losowość przydzielania zależną chyba od poziomu trudności gry, zależność od wyboru, czy gramy na klasycznych czy też na schowkach AMK - co wiąże się ze zmiennością zawartości, czy też w końcu ich opis na ekranie PDA i warunki konieczne do otrzymania informacji o schowku. Poza tym w grze zaimplementowane są tzw schowki imienne, których zawartość się nie zmienia - pod tą listę podpiąłem dodany przez mnie schowek Huntera z dodatkowym pancerzu. Nie potrafię jednak powiedzieć, jaki wpływ na tenże schowek będzie miał wybór np rzadkich schowków AMK ... Ja gram na klasycznych na poziomie trudności mistrz. Na szczęście kombinezon zawarty w tym schowku nie jest w jakiś sposób niezbędny do grania - jest swoistym bonusem dla gracza, który na pewnym etapie może mu ułatwić grę. Na razie, na pewno potrzebne są informacje zwrotne zwłaszcza od osób, które zaczynają grę w Soliankę, na temat funkcjonowania tego schowka dodanego przez mnie - czy na przykład nie pojawi się dwukrotnie w czasie gry (co teoretycznie jest możliwe :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do Yurek. Chciałbym zagrać w Soljankę i ustawić "rzadkie schowki"- bo już mam dość zbierania tej tradycyjnej drobnicy, którą zresztą prawie znam na pamięćhttp://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif- czy nie spowoduje to konfliktów z tymi schowkami które wprowadziłeś- schowek Huntera, Dzika z notką- czy je otrzymam po wypełnieniu zadań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno schowek Dzika, jak i schowek, w którym ukryłem kombinezon huntera są imienne, więc nie powinna ulec zmianie ich zawartość w przypadku wybrania rzadkich schowków AMK. Schowek Dzika otrzymujemy jako bonus po wykonaniu kwestu, natomiast kryteria schowka Huntera są na tyle wysokie, że gra nie powinna ingerować w ustawienia (poza tym, jak już wcześniej pisałem schowek jest imienny http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif)

Ale jak to zwykle bywa - niczego nie można być pewnym w 100% i tak naprawdę to w czasie gry z tak ustawionymi schowkami się dowiesz ...

Jakby co, to na szczęście działa spawner http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnio Soljankę z funkcją "rzadkie schowki". Lokalizację zdobywałem głównie poprzez rozpicie wódki, lub kupno za 30 000 rubli. I zawartość tych schowków jest naprawdę znakomita: dobre bronie( często po kilka w jednym schowku), najlepsze artefakty( często również po kilka), mocne kombinezony, a raz trafił mi się schowek na Bagnach w którym jest 5 nowiutkich egzoszkieletów Monolitu ;) Image Image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie co to ja miałem juz kilkas razy tylko, że i Monolit oraz Wolność. CS po 1 zawsze Bandycki też. Co dziwne nigdy nei trafił mi się Najemników i Powinności i broni całkiem dobrych tez nie było ale za to u mnie wszyscy NPC chodzą customowo ubrani w Egzy i broń dobrą którą im opchnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.