Skocz do zawartości

wczytywanie savów


majber

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie w Soljance zapisy ładują się długo ...zależy to na pewno też od wydajności systemu.Najdłużej wpisuje się zawsze synchronizacja ...ale 2 min. to trochę przesada .


Win 7 ,

8gb ramu, 4 rdzeniowy procek

sprawdź jak duży jest plik stronicowania , pamięć wirtualna i czy jest na tym samym dysku co gra.( tzn. teoretycznie gra powinna być na partycji systemowej ) Win 7 powinien mieć ustawiony plik stronicowania na 6100 . Jaka grafika siedzi w tym pudle ile pamięci graf...? to, że masz 4 jaja to mała pociecha bo gra nie korzysta nawet z 2 do końca ( stary silnik graficzny ).Możesz wykorzystać program CoreTuner i dołączyć resztę rdzeni do .EXE gry. Mam ten sam system Win7 64-bit , ale nigdy niema 2 minut. Jak dawno robiona defragmentacja dysku i czyszczenie rejestru..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety, w Soljance czas wczytywania sejwa to właśnie ok 2 minuty i nie ma na to rady. Jedyne co trochę może pomóc, to dodanie klucza -noprefetch do skrótu uruchamiającego grę. Spowoduje on to, że będą ładowane tylko te elementy, które aktualnie są potrzebne, a nie będzie wczytywane nic na zapas. Ale może to mieć wpływ na płynność działania w czasie gry (ujemny oczywiście). Jest jeszcze inny klucz -nointro który powoduje opuszczenie wszelkich filmików podczas uruchamiania gry - to na pewno trochę skraca czas uruchamiania a nie ma żadnego ujemnego wpływu na grę. Dla niezorientowanych jak aplikować te klucze: klikasz PKM na skrót uruchamiający grę i wybierasz 'Właściwości'. W linijce zwierającej 'Element docelowy' na końcu adresu po spacji dopisujesz kluch, każdy kolejny klucz też po spacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Testowałem na dwóch komputerach które mam w chacie wczytywanie tego samego save-a (Solianka) i :

Komputer starszy :

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Service pack Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora Intel Pentium III Xeon, 2533 MHz (4.5 x 563)

Pamięć fizyczna 2048 MB

Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition

Wczytanie Save-a 2 min 30 sek

Komputer nowszy :

System operacyjny Windows 7 Home Premium Home Edition

Service pack -

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 11)

Typ procesora AMD Athlon II X3 440 Processor 3.00 GH

Pamięć fizyczna 4096 MB

Karta wideo GeForce GT 240 (1024 MB )

Karta dźwiękowa Digital Output Device HDMI TX0

Wczytanie Save-a 1 min 42 sek

Może ktoś jeszcze bedzie miał ochote sobie zmierzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na dwóch komputerach które mam w chacie wczytywanie tego samego save-a

Na nowym kompie trochę za wolno...dopisałeś rdzenie i trzeci GB RAM do .exe stalkera..?

U mnie wygląda to tak...

Procek.... Intel Core2 Quad 9550 x4 @ 3,4 ghz

RAM.....4gb DDR3/ 1600 Mhz

System....Win 7/ 64 bit

Grafika...ATI 4870

Ładowanie Soljanki mierzone od momentu naciśnięcia przycisku ..TAK...to 58 sekund. Uruchomione wszystkie rdzenie i dodany RAM do ..exe Stalkera.

Stoper mam na klawiaturze G-15..więc pomiar dokładny bez opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.