Skocz do zawartości

Ostatni schowek Cyklopa


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Schowek powinien być w Radarze, koło przejścia Radar - Magazyny Wojskowe, w miejscu gdzie ostrzeliwywał nas snajper. Jeżeli dobrze zrozumiałem jest to tam gdzie są dwa wagoniki, jeden z drabinką, drugi bez ale za to większy i przy jego lewej ścianie pali się ognisko. Podobny opis pasuje do 2 miejsc na Radarze ale ja zaznaczam że jest to koło przejścia Magazyny Wojskowe - Radar. Schowek powinien być w wagonie ale przeszukałem dokładnie wagoniki i okolicę a schowka nie ma. Napisizcie mi łopatologicznie gdzie jest ten super-schowek, może ktoś będzie mógł wkleić screena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc od MW jest miejsce po lewej stronie ,gdzie na drabince siedzi snajper .To miejsce, gdzie kończą się skały i możemy wejść w głąb lasu.Nie ten koło czołgu ani ten koło dużych rur. ten koło zielonego wagonu . Na jego stanowisku powinna być jego broń . Prezent Cyklopa to PDA z rzadką receptą na ART. PDA leży w długim zielonym wagonie na podłodze. Jeżeli długo nie zabierałeś prezentu , ktoś mógł go zabrać. Jeżeli będziesz w pobliżu odwiedź jeszcze raz to miejsce, może nie zespawnował się PDA i pojawi się potem. Czasem tak jest ,że po zmianie lokacji wraca wszystko do normy....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, tam właśnie szukam Panowie... Co prawda nie poleciałem tam zaraz po otrzymaniu info ale nie odwlekałem długo odnalezienia tego schowka. Cóż... nie ma to nie ma. Jak zwykle dziękuję za pomoc Mużyki:zsrr: Chyba odkryłem rozwiązanie. Podczas pierwszej wizyty na Radarze, jak zdejmiemy snajpera i zadamy sobie trud nieco pomyszkować w okolicy, to w wagonie znajdujemy fioletowe PDA nieznanego Monolitowca. PDA zawiera obok szczerych bzdur receptę na rzadki artefakt... Prawdopodobnie Cyklop daje nam namiar na ten właśnie PDA, który dostępny jest już na początku questów na Radarze, bez odwiedzin Niezbadanych Terenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś mam iść na Czerwony Las i szukam tego schowka. Niestety wydaje mi się, że to co pisaliśmy wcześniej wygląda na błąd. Treść wiesza ...

Schron jest na drzewie razem z tą

Gdzie kiedyś wartownik pełnił służbę swą

W pobliżu pusty stoi wagon

Na szynach prowadzących do nikąd

Miejscowość wzgórzami pokryta

Gdzie licznik Geigera jak szalony tyka

Kierujemy się Radarem ,ale czy na pewno to Radar.?...wzgórza i promieniowanie to też... WYSYPISKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek jest na drzewie ..wyklucza to miejsce gdzie szukamy, czyli zielony wagon. Jest razem z.. TĄ...gdzie wartownik pełnił służbę..równie dobrze może to być porzucona gdzieś wieżyczka,lub coś innego potrzebnego do pełnienia służby, ale w rodzaju żeńskim... Wagon pusty na szynach prowadzących do nikąd...to nie zielony wagon na Radarze. Licznik Gaigera tyka jak szalony....??? napromieniowane miejsce ,czy coś innego.? Punkt reputacji dla tego kto rozwiąże zagadkę..:D...Przydałby się oryginał wiersza, Kobal ma trochę racji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy jest na drzewie.By daleko nie szukać dziennik Ducha jest w/g opisu w schronie a naprawdę jest w plecaku na ziemi.Trzeba by mieć rosyjski tekst tego wierszyka.Być może Trurl nie znając kontekstu coś inaczej przetłumaczył z całym szacunkiem :D Mi odpowiada wersja z PDA Monolitowca.Zresztą tą lokalizację podawano też w poradniku o ile wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schron jest na drzewie razem z tą Gdzie kiedyś wartownik pełnił służbę swą To mozna interpretować jako wieżę wartowniczą , tą to moze być snajperka na przykład W pobliżu pusty stoi wagon Na szynach prowadzących do nikąd Pusty wagon mamy i to zielony a szyny prowadzace donikąd to może trzeba by odczytać że szyn niema wcale Miejscowość wzgórzami pokryta Gdzie licznik Geigera jak szalony tyka Radar to wzgórza a przy wagoniku jest bardzo duża radiacja Ewentualnie miejsce w połowie muru gdzie wczesniej szukałem.Też jest wieża wartownicza za snajperką jest wagon i jest drzewo ale nie ma torów i nie ma schowka a przynajmniej ja nie znalazłem :D No i radiacja tez tam jest przy drzewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego schowka też nie namierzyłem ... :D

Ale ktoś prosił o oryginalny text z gry w wersji RUS :D.

Mówisz i masz :D:

Схрон есть на древе рядом с той,

Где службу нёс когда-то часовой.

Недалеко вагон пустой стоит

На рельсах уперевшихся в тупик

И местность вся холмами там пестрит,

Где счетчик Гейгера как бешеный визжит.

Może to coś pomoże :@

Cały fragment kodu wygląda tak:


Ну, бесплатно только девушки на Чукотке, а у нас - Зона... Слушай:\nСхрон есть на древе рядом с той,\nГде службу нёс когда-то часовой.\nНедалеко вагон пустой стоит\nНа рельсах уперевшихся в тупик\nИ местность вся холмами там пестрит,\nГде счетчик Гейгера как бешеный визжит.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rosyjsku lepiej brzmi ta rymowanka, ale wiadomo tłumaczenie to nie oryginał. Trurl3 przełożył to świetnie, ale schowka nie ma...schowek jest na drzewie, więc zapomnijcie o zielonych wagonach bo nie ma o tym wzmianki. Yourek ten kod co podałeś to dialog z Cylkopem. Można jakoś zobaczyć co uruchamia ten dialog.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jutro podpatrzeć co może uruchamiać. Mi przyszło na myśl jeszcze jedno miejsce na radarze - nad wejściem do tunelu gdzie przez kawał czasu siedzi Duch na terenie kompleksu Mózgozwęglacza - jest tam wieża, był w niej snajper, są tory, jest wagon i są drzewa. Może tam trzeba przeszukać ? A swoją drogą to z trurl'a to niezły poeta - przełożył to tak, że mucha nie siada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podglądać pliki, by jakieś info o tym schowku zdobyć. Niestety Solianka bardzo zazdrośnie strzeże tej tajemnicy i nie doszedłem do niczego :D Problem z tym jest taki, że jest to tylko wskazówka na schowek, bez jakiegoś konkretnego odniesienia - ani to zadanie, ani to typowy schowek. Myślę, że jedynym chyba sposobem by go odnaleźć, będzie uruchomienie edytora dla STALKERa - SDK. Nie instalowałem go jeszcze, więc nie wiem co z tego wyjdzie, ale moje dzisiejsze poszukiwania tropu schowka Cyklopa spaliły na panwece. Mam jeszcze jeden plan, by znaleźć, gdzie w plikach gry znajduje się przedmiot "detect_john" - elitarny detektor Witii Holograma, który znajdujemy w schowku, na który namiar daje nam Cyklop w innej zagadce. Może przy okazji znajdzie się "ostatni schowek" ? Potrzebny mi jest jednak do tego jakiś dobry program, który będzie szukał sam podanej frazy w licznych plikach (żeby tego ręcznie nie robić, bo plików do przeszukania jest mnóstwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszczyk na Kontrolery faktycznie deklasuje wszystkie inne pod tym kątem ;) Muszę tylko pomyśleć o poprawie jego udźwigu (dla osób, które nie modyfikują parametrów udźwigu postaci :D), tak żeby faktycznie nadawał sie do walki z Kontrolerami, a nie unieruchamiał, bo mamy na grzbiecie ponad 100 kg szpeju :@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.