Skocz do zawartości

100% obciążenia procesora - pomóżcie


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, ?e na razie nie ma alternatywy. Zreszt? na razie si? uspokoi?o a konkretne efekty b?d? widoczne jutro. Co? mi ten Avast brzydko pachnia?... ale nie przes?dzajmy sprawy...

A tak faktycznie to ca?a ta konfiguracja w?a?ciwie wyci?gni?ta ze z?omu, to czemu si? dziwi?... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dniowy trial to nie darmowy program. Kasperski trial jest pe?nowarto?ciowy. A co do Nortona - ja z kolei nie bardzo mam do niego sentyment. Jak na mój gust za g??boko i za mocno ingeruje w system. Usuni?cie Nortona to jak wycinanie raka - nigdy do ko?ca nie jest mo?liwe... ale ka?demu swój gust.

sprawd? ram

W jakim sensie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O problemie temperatur pisa?em na PW..60 stopni to za du?o...graniczna to 70..

Jak ju? by?o na pocz?tku..pierwszy krok to g??boki skan antywirusem i skanerem na robaki..

//

testy nale?a?o przeprowadzi? w takiej kolejno?ci..

1..najpierw bez udzia?u sieci..zapu?ci? test obci??enia i sprawdzi? temperatury, potem uruchomi? kilka ci??kich aplikacji, oraz gr? jednocze?nie. Nast?pnie po pó?godzinnej sesji sprawdzi? dzia?anie PC i temperatury. Je?eli w takim wypadku pc dzia?a normalnie oznacza to, ?e kr?g poszukiwa? opuszcza temperatura procesora i obecno?? wirusów w pc..oraz b??dy RAM.

2..potem z udzia?em sieci...pozostaje wówczas obserwowa? zachowanie si? pc w sieci podczas pracy z typowymi aplikacjami, których u?ywamy na co dzie?...tutaj jak wida? BitComet co? kombinuje.

Pozostaje zapu?ci? Comet i na bie??co obserwowa? list? procesów które wywo?uje..inna opcja to usun?? go na rzecz innego klienta torrent i sprawdzi? dzia?anie PC..je?eli b?dzie dobrze to winowajca jest ju? znany.

Czy docieka? do ko?ca dlaczego Comet to robi, czy wywali? go z kompa i korzysta? z innego to ju? decyzja u?ytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da?e? dok?adnego modelu p?yty, wiec si? domy?lam ?e ma ju? par? lat a co za tym idzie wytrzymuje wi?ksze temperatury. 60oC to wcale nie tak du?o, moja poprzednia p?yta mia?a jakie? 80oC na mostku pó?nocnym i 60 na po?udniowym a prze?y?a 2 lata .. Teraz j? ma mój brat.

Nie poda?e? karty graficznej? to penie integra, ja bym zainstalowa? XP Sp3 i nortona internet security. Ja od kilku lat ju? kupuje nortona 360 za ?rednio 100z? i si? dzielimy kosztami miedzy 3 osoby, wiec mam rok za 30z? :)

Do pobierania plików najlepiej u?ywa? uTorrenta 1.8 i 2.2.1 tylko te wersje ... 3.0 to mu?!

A komputer do torrentów jest ok. ja dzia?a?em na arm 1GHz, 1GB DDR 333, karta graficzna z 8MB jaki? wynalazek i dysku 500GB, transfer mia?em 2600Kb/s i normalnie przegl?da?em internet. A mia?em antywirusa noda 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!! PROBLEM ROZWI?ZANY!!! Dzi?kuje wszystkim za zainteresowanie. K?opoty sprawia? antywirus AVAST zainstalowany jako pierwszy z brzegu dost?pny program antywirusowy, kiedy legalny Kasperski odmówi? pracy na dwóch stanowiskach... Widocznie Avast nie wyrabia? si? z kontrolowaniem ruchu torrentowego i po pewnym czasie blokowa? praktycznie ca?y komputer. Ponowne zainstalowanie Kasperskiego wyleczy?o problem definitywnie... co prawda tylko na miesi?c, bo to jest trial, ale pomysle ol tym pó?niej.

Ale nie ma tego z?ego... przy okazji poobserwowa?em bli?ej zachowanie komputera.

@Kpuc - rzeczywi?cie, konfiguracja do internetu i torrentów jest jak najbardziej odpowiednia - p?yta to Gigabyte GA965 DS4 z procesorem Intel Core 2 Duo 6300 1.8 GB a grafika to Gigabyte Radeon X1300, 3 GB RAM i 1TB HDD . A BitCometa te? wyrzuci?em akcie rozpaczy nie wiedz?c co powoduje problemy. Teraz ju? z powrotem jest stary, dobry i sprawdzony uTorrent 2.2.1 :) Wersja 3 uTorrenta rzeczywi?cie nie jest najlepsza i taka te? jest ogólna opinia na forach. Nortona nie lubi?, bo moim zdaniem zbyt g??boko wgryza si? w system i s? potem trudno?ci u odinstalowaniem.

Poniewa? problem zosta? rozwi?zany, zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.