Skocz do zawartości

Wiedźmin


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna fabuła, ciekawy rozwój postaci, kapitalna ścieżka dźwiękowa, dowcipne dialogi, fajna grafika, kilka dodatkowych minigierek: -kościany poker -walka na pięści -zawody w piciu i rewelacyjne zadnia. Do tego nie liniowa fabuła i przewspaniały klimat... Gra jest produkcji polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze świetna książka do tego.Pamiętam jak wróciłem z empiku z Wieśkiem pod pachą i całą drogę gryzłem palce.Pójdzie na moim kompie czy nie.Potem lekkie rozczarowanie prologiem a jak już akcja się rozkręciła to grałem do oporu.Oby 2 część była przynajmniej tak samo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, prolog bardzo słaby, za pierwszym razem zrezygnowałem z gry... Reszta jest już wciągająca, sen zarywałem żeby dłużej pograć... Co do dwójki... Widziałem kilka filmików wrzuconych w net i... wszystko zepsuli, sam Geralt ma twarz hollywoodzkiego b.ca... Tak, przedobrzyli i zepsuli to co było kwintesencją gry - klimat. po filmach napiszę, że dwójka będzie wielką klapą - niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki nie oceniajcie po filmach gry ! Zobaczcie na trailery Zew Prypeci przecież trailer przedstawiał całkowicie inną grę niż była w rzeczywistości. Trailery to shit dla tego ich nie oglądam ale zobaczymy jak to będzie. Ja osobiście nie grałem w Wiedźmaka gdyż w ogóle mnie to nie wciąga chociaż obejrzałem chyba wszystkie odcinki na telewizorze i przeczytałem do połowy książkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skin Geralta w jedynce był idealny, tak rysowali go w książkach i pasuje do postaci Sapkowskiego. Ten który widziałem w filmikach z 2-ki miał twarz jakiegoś Kena ileśtam, jak to zobaczyłem to skreśliłem 2-kę na wieki. Jeżeli wrócili do skinu z 1-ki zmienię nastawienie do kolejnej części. Moim zdaniem nie potrzebnie jednak zmieniają silnik i mechanikę gry, wystarczyło zrobić nową fabułę (najlepiej kontynuację wątku z końcowego filmu w grze) do tego nowe lokacje i postacie. Problemem byłby rozwój postaci, bo pod koniec pierwszej części potwory zgładzałem samymi znakami, oprócz Bosów oczywiście. Ponieważ w grę weszła tajemnicza organizacja Wiedźminów, Geralt mógłby uczyć się nowych stylów na tychże kolegów po fachu i nowych technik na nowe potwory. Wszystko można uzasadnić umiejętną fabułą, ja mam wrażenie, że druga część jest robiona na export, rodzimych graczy i nasze oczekiwania twórcy mają w d.pie. Jeżeli będzie na to przyjazna koniunktura, to trzecia część będzie wyglądała jak Manga... Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też masz takie wrażenie że jest po prostu za kolorowa.Paleta kolorów jak w jakimś japońskim rpg.Myślę że to przez to że chcą się wcisnąć na rynek konsol.Zmiana silnika to raczej dobrze.Nic mnie tak nie wkurzało jak wczytujące się długo lokacje.Jeśli chodzi o balans to jest to chyba choroba każdego rpg.Muszą tak to zrobić by ci którzy lecą tylko po głównym wątku też mieli szansę skończyć grę a to z kolei wymusza że jak wymaksujesz postać to potem kosisz wszystko bez żadnego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorów dodało zainstalowanie patcha, lokacje ładowały się rzeczywiście dość długo ale... w Soljance nauczyłem się cierpliwości. Gdyby do Soljanki zrobić tak kapitalną ścieżkę dźwiękową jaka jest w Wiedźminie i dodać jeszcze ze jakieś minigierki (oprócz Areny), choćby strzelanie do wron z C.S. walka na pięści i zawody w piciu u Barmana i pasjans w PDA z Lost Alpha - mod powaliłby na kolana... Chętnie napisałbym do Archary i zaproponował parę ulepszeń do fabuły bez tworzenia kolejnych NPC-ów i lokacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na dodatki raczej nie ma szans. Silnik robi bokami i ledwo wyrabia na tak monstrualny mod - popatrz tylko - Zew Monolitu ma jakieś 600k i sejw wczytuje się ok 10 sekund. A Soljanka to 5GB a sejw (przynajmniej u mnie) wczytuje się coś ok 2 minut. Zreszta sam Archara wspominał o pękaniu w szwach i praktycznie niemożliwości upchania czegokolwiek więcej. A czy można sobie wyobrazić, że kilka lat temu Soljanka startowała od małego moda do AMK, coś w rodzaju Zewu Monolitu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.