Jump to content

Kocie łby


stasork

Recommended Posts

Na radarze (zadanie wyłączenia mózgozwęglacza) pojawił mi się komunikat że termin ważności artefaktów miną i zamieniły się w kocie łby. 1. Czy to jedyny moment w którym artefakty zamieniają się w kocie łby? (oprócz pierwszego zejście do x-18) 2. Czy da się jakoś uchronić artefakty żeby się nie zamieniały? 3. Czy ta zamiana to w łby to przypadek, zależne od czasu czy zamieniły się w określonym momencie?

Link to comment
Share on other sites

Nie ominiesz tego.Po prostu tak jest skonstruowana gra.Na samym początku dostajesz o tym info od Arhary na kordonie jak podchodzisz do fermy.Nie przyglądałem się temu dokładnie które się zmieniają,mi tak gdzieś za 4 na raz.Możliwe że rządzi tym jakiś skrypt bo pierwsza przemiana też była na Radarze jak podchodziłem do dziury w płocie od strony lasu.Jak pamiętam tak było za każdym razem a zaczynałem 3 razy.Przemiana może być też uzależniona od stopnia trudności na jakim grasz,wyższy-częściej-więcej.Ja zawsze gram na stalker.

Link to comment
Share on other sites

To jest wpisane w fabułę gry, jeżeli zapisujesz często savy, to możesz wrócić do stanu z przed zamiany, schować gdzieś arty żeby nie było ich w ekwipunku - przebyć tą "barierę" i po kłopocie. Pojawi Ci się komunikat na czerwono ale jeżeli nie będziesz miał artefaktów w plecaku nic się nie stanie. Ponowne przejście tej samej bariery nie powoduje już degradacji artefaktów. 10 kocich łbów będziesz potrzebował do późniejszej fabuły, 2 dostaniesz za questa a resztę musisz znaleźć lub wyprodukować czyli stracić arty. Przy strefach powodujących degradacje pozostaw w plecaku albo slocie takie na których Ci nie zależy i to one się zdegradują, pamiętaj jednak, że degradacja w danym miejscu następuje tylko raz.

Link to comment
Share on other sites

Najlepszy na to sposób na oszukanie "zjadacza artów" opisał Vorenus... Mnie bardzo zdenerwowało na Bagnach, że zniknęły mi wszystkie dobre kamyki więc postanowiłem pokombinować i skutek : 1. Jeżeli trafisz na miejsce gdzie robią się łby..wykonaj te czynności... zapamiętaj miejsce, wróć do poprzedniego zapisu i powtórz ten odcinek drogi przed dotarciem w strefę zrób nowy zapis. Wszystkie dobre kamyki zostaw na ziemi następnie wejdź w strefę niszczenia artów . Zona zabierze sobie jakieś mniej wartościowe, a potem wróć po resztę. 2.Można też powtarzać ładowanie zapisu, który wykonaliśmy przed wejściem. Za każdym wgraniem zapisu w tym miejscu zmienia się liczba, oraz rodzaj niszczonych artów.Możesz wybrać tą ,która Cię satysfakcjonuje..(w wyniku prób udało mi się zmniejszyć straty z 9 do 3 szt.) 3. W grze jest kilka miejsc gdzie tworzą się...Kocie łby ...opisany sposób działa wszędzie tak samo....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.