Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grafiki koncepcyjne

" Doom 4 żyje i ma się bardzo dobrze" - powiedział Peter Hines, szef marketingu Bethesda Softworks i tym samym ucieszył miliony graczy na całym świecie.

Doom 4 zapowiedziany został już w 2008 roku, a poważniejsze wzmianki na temat prac nad nową odsłoną kultowej serii pojawiły się już niemal 10 miesięcy temu. Matt Hooper z id Software tryskał wtedy optymizmem i zapowiadał grę jako coś wspaniałego. Potem jednak pojawiły się kłopoty i zaczęły pojawiać się głosy, iż prace zostały wstrzymane.

Nic podobnego jednak nie miało miejsca i z każdym dniem powinniśmy przybliżać się do premiery gry Doom 4. Na dowód tego do sieci trafiła naprawdę obszerna galeria z koncepcyjnymi obrazami ze świata gry.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kwestią czasu wydaje się zatem chwila, w której zobaczymy prawdziwe screeny z gry, a być może wkrótce potem także i trailer. Doom 4 będzie bowiem pozycją obowiązkową dla każdego gracza i szansą dla id Software na poprawę nadszarpniętego "trójką" wizerunku.

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Doom_4_gra_powstaje_-_klimatyczne_grafiki_koncepcyjne-38960.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to wygląda na czysty Rage i szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazić "doomowatej" atmosery na ulicach amerykańskich miast. Inna sprawa, że głupoty piszą o nadszarpnięciu wizerunku przez "trójkę". Ona nie sprostała ogromnym (moim zdaniem zbyt wielkm) oczekiwaniom, ale grą całkiem przyzwoitą była. To tylko dodatek do Doom3 pt Resurrection of Evil był moim zdaniem do bani...No nic, poczekamy, zobaczymy, ale ja już po Rage trochę się boję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam, chociaż myślałem, że takiego tematu tu nie ma. Informacje są, to trzeba je przekazać. 

Doom 4 będzie miał w tym roku premierę (13 maja 2016 roku na PC, PS4 i XBOX ONE) - jak usłyszeliśmy na targach E3 jest tworzona przez ludzi, którzy mocno inspirowali się Doomem 1 i 2, co widać po gameplayu (fabuła będzie pewnie spisana na kilku kartkach A4, wraz z dialogami). Można zauważyć tu także inspirację modyfikacją do starszych Doom-ów zwaną Brutal Doom. Gra będzie działać na id Tech 6 (mam nadzieję, że będzie to poprawiony id Tech 5, który nie lubi się z moim Radeonem, a poza tym ma problemy z doczytywaniem tekstur). Dodatkowo martwią mnie niektóre elementy gameplayu - np. strzelba mocą przypominająca jakąś replikę ASG.

Obok Deus Ex: Mankind Divided must have tego roku. Nie udaje gry z ciekawą fabułą czy interesującymi dialogami, ale jest nastawiona na brutalną, szybką i dającą dużo satysfakcji akcję. 

A wy jak się zapatrujecie? Jakby ktoś miał wątpliwości, poniżej gameplay z targów (ostrzegam i informuję, że jest dużo akcji i brutalności).

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bo ja wiem - czytałem kilka opinii i w żadnej nie wypowiadano się o tym filmie w jakiś superlatywach. Więc jeśli ma to być zrobione na odwal się, to lepiej, żeby film nie powstał.

Dla zainteresowanych wymagania (widziałem, że prawdopodobna jest wersja z lektorem w j. polskim):

Minimalne
CPU: Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better / AMD FX-8350 @ 4.0
RAM: 8 GB RAM
GPU:    NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB VRAM) / AMD Radeon HD 7870 (2GB VRAM)
OS: 64-bit Windows 7/Windows 8.1
HDD:   55 GB
Sieć:    High speed internet connection

Rekomendowane
CPU:    Intel Core i7 @ 3.4GHz or better / AMD FX-8350 @ 4.0GHz or better
RAM: 8 GB RAM
GPU:    NVIDIA GeForce GTX 780 (3GB or more VRAM) / AMD Radeon R9 280 (3GB or more VRAM)
OS: 64-bit Windows 7/Windows 8.1
HDD:    55 GB 
Sieć:    High speed internet connection

Edit (któryś tam): No i premiera. Gierka zbiera dość sporo pozytywnych recenzji, ale z powodu braku "kopii recenzenckich" trzeba poczekać jeszcze na te opinie. Niemniej, co mnie zaskoczyło, wyłania się obraz genialnej kampanii i ciekawego SnapMapa połączonego z miernym trybem dla wielu graczy. I o dziwo, jestem raczej na tak. :D 

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po zmianie komputera musiałem kupić moją ukochana "łupankę". Na temat scenariusza nie ma co pisać - wszystko chyba jest jasne dla grających we wcześniejsze odsłony. Klimat dużo mroczniejszy, system walki bardzo brutalny i krwawy (okładanie kolbami przeciwnika, rozłupywanie czaszek i tp.). Na ustawieniach ULTRA grafika powala na kolana...  Nic dodać nic ująć - dla fanów rzeźni - raj. Ja osobiście jestem zachwycony - ale jak wiadomo - rzecz gustu a o tym się nie dyskutuje :D. To dla twórców gry z podziękowaniem: :vaseline:.

20170901102718_2.jpg 20170901102721_2.jpg

20170901102748_1.jpg 20170901102805_1.jpg

20170901102852_2.jpg 20170901102916_1.jpg

20170901102907_2.jpg 20170901102912_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.