Skocz do zawartości

Brak odwołania do Właściwości Komputera i Dostosuj Ikony


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Proszę o pomoc bo to moja ostatnia deska ratunku. Posiadam system Windows7 64bit,problem polega na tym że nie działa odwołanie do Właściwości Komputera oraz Dostosuj wyświetlanie ikon na pasku zadań.Klikam Właściwości ze skrótu Kompa i nic,tak samo Dostosuj,żadnej reakcji.Komputer przeskanowany zaistalowanym Kasperskim 2010,żadnych wirów.Wszystko inne działa ok.Pomóżcie proszę Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cały problem z formatem. Każdy coś tam sobie zachomikował czego nie chce stracić. Najlepiej by było mieć duży dysk zewnętrzny. Przegrać co swoje i wtedy format. Wiem coś o tym bo niedawno biegałem z 8 gb pendrive i przenosiłem chyba z pięćset gb najważniejszych, ulubionych rzeczy. Chyba nawet na ulicy było słychać moje przeklinanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robi się strukturę partycji na dysku i format nie straszny, a jak wam wygodniej mieć jedna partycje to tak później niestety jest. Ciężko mi powiedzieć coś tam narodził, ja sam nie miałem takiego przypadku jeszcze. Ten Kasperski 2010 to chyba stary program ? Tak po nazwie mi się wydaje ''2010'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam trzy partycje. Jedną na system, drugą na instalowane programy, a trzecią na archiwa, czyli na różne pliki od różnych programów i inne rzeczy, podzielone ładnie na katalogi. I z tymi archiwami jest największy problem. Bo trzeba je gdzieś najpierw ewakuować. Mam w zwyczaju robić potem format "po całości". Takie głupie przyzwyczajenie. Bo nigdy nie wiesz gdzie Ci się zaraza jeszcze zalęgła. Pomysłowość ludzi nie zna granic, a już szczególnie tych od zarażania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze @MiedzianeJaja tak trzymaj, 3+ Dobrze utrzymany system można mieć latami. Ja jak zaczynałem z komputerami to po 3 razy instalowałem system w tygodniu :D A teraz już prawie rok i ciągle ten sam system, gdyby nie zmiana płyt głównej to miał bym go już 3 lata, ponieważ poprzedni miałem chyba koło 2 lat, nie jestem pewien. Człowiek się uczy z czasem i wie co można i jak to ugryźć. Bezkompromisowo najlepsza inwestycją jest: <i>WIRTUALIZACJA</i>, dzięki temu nie śmiecimy podstawowego systemu, a komputer działa elegancko, nie ważne czy był instalowany 2 dni temu czy rok. Wirusy to niestety takie cholerstwo, ze możesz to mieć i nie widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....pieknie sobie tutaj dyskutujecie i przemądzrzacie sie :) (żartuję) oczywiscie...a ja nadal mam problem nie rozwiazany.Wiec pomozcie mi z innej beki...ja takze mam trzy partycje i czwarta z systemem (recovery) ukryta...na C: system i programy,na D: gry i na G: foldery ze wszystkim co potrzebne do życia Graczowi :).....Pytanie : Jak mam zrobić tak by sformatowac C: Nie naruszajac D i G A potem z Ukrytej partycji Recovery zainstalowac sam system na C: ??? Posiadam Windows 7 64 bit Laptop Asus X73S....itd ale to nie ważne. Czekam Na Pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładna nazwa modelu?

Poprzeglądaj te filmy, tylko się zastanów co najlepsze dla Ciebie http-~~-//www.youtube.com/watch?v=RmGGkZzax5k

A tu masz temat recovery ze strony asusa http://support.asus....SLanguage=pl-pl

I fajny poradnik http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tricks2/143-partycje-recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten Filmik....strony też ale tam tak naprawde nic konkretnego nie ma....bełkot i nic wiecej....Ja mam Asusa X73SV....Napisałem na pare for juz w piatek.....zadnej odpowiedzi...ludziom sie nie chce myslec....ja jestem troche laikiem i boje sie spieprzyc sobie lapka...i usunac to co mam na D: i G:....Dzieki scigacz1975 ze próbujez mi pomoc....ale tchyba nie damy rady...serwis i goscie zarobia.:)Nie ma sensu...zadnych konkretów nie ma w necie...przeszukalem z 500 stron....paplanina...teoria....Fuck !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz oddać do serwisu to najpierw sam spróbuj - najwyżej i tak zapłacisz. A jak wyjdzie to przynajmniej będziesz miał satysfakcję że coś sam zrobiłeś. Tylko przy przywracaniu stracisz dane z dysku c: - będziesz miał goły system jak po formacie.

W tym ostatnim linku w sekcji asusa masz:

W Asusie przywracanie systemu z partycji recovery należy uruchomić poprzez wciśnięcie klawisza F9.
Przed tym jednak należy sprawdzić, czy w BIOS-ie funkcja Boot Booster jest wyłączona.
Następnie instalator poprowadzi nas przez cały proces. W BIOS-ie funkcja Boot Booster powinna być wyłączona. 

czyli wejdź do biosu (przy uruchamianiu klawisz DEL lub F2), znajdź Boot Booster i przestaw na disabled (PageUp lub PageDown) potem wyjdź z biosa funkcją Exit and Save zatwierdzasz Y (yes), komp Ci się restartnie, wtedy naciskasz F9 (przy uruchamianiu klikasz w niego szybko) - pokaże Ci się funkcja odzysku z Recovery i dalej Cię poprowadzi. A jak spieprzysz to tylko software więc w servisie Ci to zrobią. Musisz tylko pamiętać żeby nic nie usuwać jeżeli nie masz pewności czy tak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...serwis i goscie zarobia.:)...zadnych konkretów nie ma w necie...przeszukalem z 500 stron....paplanina...teoria....Fuck !

Wyraźnie źle szukałeś

Jak masz oddać do serwisu to najpierw sam spróbuj - najwyżej i tak zapłacisz. A jak wyjdzie to przynajmniej będziesz miał satysfakcję że coś sam zrobiłeś.

No właśnie, jak i tat zapłacisz to czemu nie spróbujesz ? Co całe życie będziesz bulił za pierdoły ?

Jeżeli nie uda ci się przywracania systemu to:

Ta cała partycja przywracania, to nie potrzebne marnotrawstwo miejsca na dysku, które jest teraz dość drogie. Najlepiej jest zrobić pełen format, utworzyć 4 partycje:

Przy dysku 500GB

1.Boot ~ 500MB

2.System ~ 80GB

3.Gry ~ 100GB

4.Dane -Całą reszta

Jeżeli masz od kogo pożyczyć płytę z Windowsem, i drugi komputer, to napisz do mnie jutro, na GG poprowadzę cie krok po kroku.

Przy instalacji wpiszesz klucz który masz na nakielce CAD czy DAO jakoś tak i masz legalny system, płyta może być pobrana z internetu albo pożyczona.

Po już poprawnym zrobieniu systemu, tworzy się obraz boota i systemu a następnie przerzuca na jakiś dysk zewnętrzny lub płyty, wystarczają 2 DVD (kompresja)

Są tu oczywiście płatne specjalistyczne programy, z opcji nadpisu, lecz ja używam darmowego archaicznego Ghosta. (ponieważ nie jest przerostem formy nad treścią.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie jestem informatykiem, ale w asusie po pierwszym uruchomieniu włącza się narzędzie które każe nam wypalić płyty z system ok 4-5 sztuk. Dopiero po tym możemy pracować na komputerze. Obraz systemu posłuży do ponownej instalacji systemu, jest o tym napisane w instrukcji obsługi komputera. Potem narzędziem firmowym możemy robić kolejne kopie systemu. Windows 7 odpowiednio utrzymywany jest systemem stabilnym. Czasami nie złapałes jakiegoś wirusa który siedzi głęboko i antywirusy nie potrafią go wykryć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie jestem informatykiem, ale w asusie po pierwszym uruchomieniu włącza się narzędzie które każe nam wypalić płyty z system ok 4-5 sztuk. Dopiero po tym możemy pracować na komputerze. Obraz systemu posłuży do ponownej instalacji systemu, jest o tym napisane w instrukcji obsługi komputera. Potem narzędziem firmowym możemy robić kolejne kopie systemu. Windows 7 odpowiednio utrzymywany jest systemem stabilnym. Czasami nie złapałes jakiegoś wirusa który siedzi głęboko i antywirusy nie potrafią go wykryć?

I naprawdę zrobiłeś 5 kopii systemu jak kazano? Jak się nazywa to narzędzie, które 'każe' robić te kopie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to jest właśnie partycja recovery żeby nie musieć robić kopii. I od tego jest narzędzie przywracania uruchamiane przy starcie F9. Po co odkrywać kwadraturę koła? - Jedyne co musi zrobić to przestawić funkcję w biosie (dałem opis) i uruchomić narzędzie odzyskiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.