Skocz do zawartości

Prosze o rade / pomoc


Pandor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowym użytkownikiem. Dla Was jako fanów gry może to byc dziwne ale dopiero teraz zdecydowałem sie zagrac w tą gre;) Gre kupiłem , zainstalowałem i wszystko działa..Słyszałem natomiast o wielu modach do tej gry które mogą ponoć -poprawic grafike, dodać bronie, lokacje itp itd..Jest tego podobno od groma ..Kolega polecił mi ta własnie strone, tylko ze jestem w tym temacie totalnie zielony;( Nie wiem które mody warto wgrać , jak je wgrać i czy bedą poprawnie działać , czy jest może jakiś duży ,,megapack'' dodający wszystko na raz.. Nie wiem również gdzie sprawdzić jaką wersje gry posiadam .Również nie wiem jak z patchami do gry itd..Poprostu jestem kompletnie zielony ..Proszę wiec o jakieś rady ;( pozdrawiam.. Nie wiem tez dlaczego pan moderator kasuje moje posty skoro posiadam legalną wersje gry..Kupiłem cd key na allegro ktory wpisałem do gry i mam obecnie wersje legalną pozwalającą na gre multiplayer..

Edytowane przez Pandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś to powiedzmy, że ci wierzymy poczytaj sobie opisy modów przetłumaczonych na język polski te ci na pewno podejdą jak masz oryginał. jak odpalisz grę to masz stronę startową i w lewym rogu masz opisane jaki masz patch do każdego moda potrzebny jest patch jak masz oryginał spatchujesz sobie wersje do odpowiedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowym użytkownikiem. Dla Was jako fanów gry może to byc dziwne ale dopiero teraz zdecydowałem sie zagrac w tą gre;) Gre kupiłem , zainstalowałem i wszystko działa..Słyszałem natomiast o wielu modach do tej gry które mogą ponoć -poprawic grafike, dodać bronie, lokacje itp itd..Jest tego podobno od groma ..Kolega polecił mi ta własnie strone, tylko ze jestem w tym temacie totalnie zielony;( Nie wiem które mody warto wgrać , jak je wgrać i czy bedą poprawnie działać , czy jest może jakiś duży ,,megapack'' dodający wszystko na raz.. Nie wiem również gdzie sprawdzić jaką wersje gry posiadam .Również nie wiem jak z patchami do gry itd..Poprostu jestem kompletnie zielony ..Proszę wiec o jakieś rady ;( pozdrawiam..

Nie wiem tez dlaczego pan moderator kasuje moje posty skoro posiadam legalną wersje gry..Kupiłem cd key na allegro ktory wpisałem do gry i mam obecnie wersje legalną pozwalającą na gre multiplayer..

Tutaj masz index modów z opisami http://stalkerteam.p...42464 Megapack powiadasz ? Takim Wszystko w jednym można nazwać NS http://stalkerteam.p...dnaya-soljanka/

Sam CD-Key można mieć za darmo ze strony cdaction, tylko co z nim zrobić, gdy potrzebna jest płyta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tez dlaczego pan moderator kasuje moje posty skoro posiadam legalną wersje gry. .Kupiłem cd key na allegro ktory wpisałem do gry i mam obecnie wersje legalną

Pomińmy tym razem te legalną wersję bo bez płyty ona nie istnieje poza wersją steam. Kolesia który sprzedaje klucze powinni zamknąć do paki podobnie jak tych co je kupują.

Jeżeli popatrzysz na licznik postów to zobaczysz że jest ich dziewięć co znaczy że nie są usunięte... :smile: . Temat wylądował na Wysypisku forum. Podobnie dzieje się z każdym który zawiera treść niezgodną z regulaminem forum który jednak warto przeczytać by nie było niejasności. Kolejne popisy na temat pirackich wersji będą od razu nagrodzone skasowaniem konta na forum.

//

Podejrzewam że będziesz grał w mody po Polsku więc dział...Mody przetłumaczone na język polski... jest dla Ciebie. Tam każdy temat zawiera szczegółowe opisy co do sposobu instalacji, zmian w grze i inne.

Jeżeli grasz w jakiś mod, pytania i problemy z nim związane umieszczasz w jego temacie.

//

Mody dzielą się na kilka kategorii i sam musisz zdecydować w jaki chcesz grać. W większości modów zmiany są całościowe tzn. mody dodają po trochę broni, grafiki, sprzętu, zadań...ale nie zawsze lokacji.

...[sprzętowo - narzędziowe]..dodają masę różnej broni i innych elementów wyposażenia.

....[graficzne] ...poprawiają grafikę moda, Błędem zupełnym jest mówić że grafika stalkera jest zła bo w tej chwili jest dziesiątki modów które ją zmieniły

....[fabularne]...zmieniają lub dodają nowe zadania do zrobienia

...[globalne]...powiększają grę o nowe lokacje. W tej chwili największy mod ma ich 34 czyli gra powiększyła się ponad dwukrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cd key na allegro ktory wpisałem do gry i mam obecnie wersje legalną pozwalającą na gre multiplayer..

Ale żeby zainstalować stalkera nie trzeba podawać cd keya jest on potrzebny tylko by grać w multi ale trzeba włożyć płytę chodź nie wiem jak z wersją z cd action czyli ciągle masz pirata na którym możesz grać w multi :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, jest kilka innych platform ,steam jest tą najpopularniejsza ..Tańsze kody są z Origin.Ale nie ważne ... Co do tych modów - jednocześnie można grać w jednego moda? Chodzi o to że grę będę przechodził pierwszy raz czyli nie chciał bym zmieniać fabuły..Jeżeli chodzi o graficzne mody to który jest najlepszy? Gdzieś wyczytałem ze ,Stalker Complete 2009' jest obecnie coś lepszego?

Edytowane przez Pandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę steam bo wszyscy znają steam jako sklep i mam na myśli wersję bez oryginalnej płyty. // Z modami jest różnie jedne się łączą inne nie..tutaj nie ma reguły. Często łączenie modów powoduje problemy, ale są sprawdzone dodatki np. paczki tekstur, paczki broni, paczki pancerzy itd. Modów jest cała masa i trudno to uogólniać. Trzeba zrobić założenie w co mniej więcej chce się grać i poszukać odpowiedniego moda. /// Stalker Complete 2009' to dobra pozycja i można od niej zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię..a jak to jest z tymi patchami do tej gry? Trzeba wgrywać wszystkie po kolei czy wystarczy 1.0005 ? Właśnie udało mi się spatchować grę do wersji 1.0005 - tak mi przynajmniej pisze w menu ..A wiem ze wersja 1.0004 poprawiała optymalizacje , czy patch 1.0005 wystarczy ?

Edytowane przez Pandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mod ma swoje wymagania..najpierw czytasz opis potem instalujesz patch. Największy to 1.004 i od niego dobrze zacząć instalację patchy. Jeżeli mod ma w opisie patch 1.004 to znaczy że podstawka ma być z patch 1.004. // Edytuj dwa ostatnie posty i popraw błędy..zdania zaczyna się z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło..Czy nowszy patch wprowadza również zmiany poprzedniego? Wiem ze w niektórych grach trzeba było instalować wszystkie patche, od pierwszego do ostatniego żeby wprowadzić wszystkie zmiany ..A w innych grach wystarczy zainstalować najnowszy patch ..Pytam jak jest w tej grze.. Drugie pytanie - Mam wersje en ze spolszczeniem ..Czy po wgraniu patcha 1.0004 spolszczenie będzie działać prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie będzie działać prawidłowo...pliczek jak pamiętam ..db9 // Patchy są dwa rodzaje... 1..kumulowane..zawierają poprzednie wersje tutaj przykład patch 1.004 (wersje 1.001..do 1.003 w środku) 2..bieżące patche i Fix-y...te instaluje się na jakiś poprzedni i w opisie jest zawsze napisane na jaki, lub podana jest kolejność jego instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie..W końcu udało mi się poprawnie zainstalować tego moda ,,complete 2009''..Wszystko śmiga..Tylko ten mod bardzo ingeruje w język a dokładniej zmienia go na angielski..Da się niby przekopiować jakieś spolszczenie domowej roboty + lektora ale i tak są potem problemy.Nie wszystko jest przetłumaczone. Część dialogów jest po polsku ale większość po angielsku..Lektor raz jest, raz go nie ma..Potrzebował bym jednak coś ,co kompletnie nie wpływa na język w grze gdyż będę przechodził ją pierwszy raz..No i oczywiscie coś niezmieniające fabuły ,chodzi mi tylko o podrasowanie grafiki, możliwie jak najlepsze..Znajdzie sie coś dla mnie ??

Edytowane przez Pandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.