Skocz do zawartości

Opis plecaka


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przypuszczałem, że to koniec plecaka. Więc zaproponowałem ( a chyba nie jest to niemożliwe do zrobienia, skoro tlumacze robią teksty napisów ) aby w opisie plecaka znalazła się informacja, że jest jednorazowego użytku. Chyba nie tylko, takim jak ja, początkującym w modach, będzie to informacja przydatna. Na razie jest w miejscu, które w tej części gry jest często odwiedzane, więc problem wyniknie później. A kasy uzbierałem na tyle, że jak znajdę handlarza, to mnie będzie stać kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, nie miej pretensji do tłumaczy, że nie podają informacji o tym, że to i owo jest jednorazowe lub trzeba to zrobić tak i tak. :thumbsup: Do tego ewentualnie służą poradniki. Początki grania są trochę trudne, ale po jakimś czasie, też - jak bohater gry, nabywasz doświadczenie i wiele rzeczy będziesz wiedział, i co ważne - zdobędziesz sam, bez pomocy z zewnątrz. To jest to. Mi jak coś nie pójdzie po mojej myśli, to w najgorszym wypadku, wczytuję poprzedni zapis i po kłopocie. Tobie też radzę, przed ważnymi decyzjami w grach, rób zapisy, to mniej będziesz się denerwował. Myślę, że rzeczowo Ci to naświetliłem i nie będziesz już nastawał na nikogo. :biggrin: Jeśli czegoś nie będziesz wiedział, to pytaj śmiało, nikt Cię tu za to nie zgani, a wręcz przeciwnie - udzieli stosownej pomocy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metek58 - ja na nikogo nie nastaję, nie ganię tłumaczy, bo tylko tłumaczą, nawet mi to na myśl nie przyszło, robię zapisy i mogłem plecak odzyskać. Ale w danym momencie był mi tam konieczny , ale tylko na chwilę.

Jestem pragmatykiem i wiedza potrzebna na początku, uzyskana na koniec gry, zda się psu na budę.

A propozycja dotyczyła tego, aby, traktując to jak literówkę, w opisie dodać jedną linijkę tekstu, np. "Można użyć 1 raz", której nie było w rosyjskim oryginale.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

Jak tłumaczysz moda, a w niego nie zagrałeś jeszcze (jak ja na przykład w Szramę, bo nie starcza mi czasu, lub padam po całym dniu w robocie na twarz...), to nigdy nie wiesz czy coś jest jednorazowe, czy wielorazowe jeżeli nie ma tego w oryginalnym opisie. W związku z tym dodawanie czegokolwiek na etapie tłumaczenia moda jest siłą rzeczy bezcelowe i ryzykowne. Po prostu są mody, w których możesz plecak użyć wielokrotnie, a są też mody w których leży on w miejscu jego wyrzucenia do końca gry. Pograsz więcej w mody do stalkera, to sam zobaczysz... ;) I jeszcze niejedno Cię zadziwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Yurek i metek58. Jeśli moja wypowiedź Was uraziła, to przepraszam, ale było to naprawdę przypadkowe i nie zamierzone. Wszedłem na forum treścią tłumaczenia moda którego też nie znam. Zdaję więc sobie sprawę, czym to jest. Zanim zdecydowałem się zagrać w mody, sporo o nich przeczytałem, a szczególnie o problemach. No i zacząłem od fatal erroru przy uruchamianiu. Tem mod jest przecież świerzy i nawet, sądząc po ilości postów i czasie przyłączenia, doświadczeni modowicze mają problemy. Tamtą wypowiedzią starałem się tylko podpowiedzieć rozwiązanie korzystne dla wielu, a szczególnie początkujących.

Jestem teraz z Olegiem Tango w wiosce kotów i już widzę, że gdybym grał drugi raz od początku, wiele rzeczy bym zrobił inaczej. Mod faktycznie zaskakuje nowymi rozwiązaniami, w stosunku do vanilii, ale są też i przegięcia. A mnie na nie akutat się zdarzyło natrafić. Choćby ta emisja uniemożliwiająca grze poprowadzić fabułę. Ale po to w niego gram, aby było coś nowego. Jeszcze raz przepraszam i sądzę że, nie będziecie czuć do mnie urazy.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urazy żadnej nie żywię do CIebie, bo i nie ma za co ;) Po prostu chciałem Ci powiedzieć, że na etapie tłumaczenia moda staramy się nie dodawać nic od siebie do moda (no może kilkoma drobiazgami), zwłaszcza w warstwie tekstowej. Bo nigdy nie wiadomo, jeśli się danego moda nie przeszło, co z tego "dodawania" wyjdzie w grze. Po prostu jest zasada - jest jakiś tekst, to tłumaczymy go jaki jest, bez dodatków od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @Yurka. @condotier, nie wiem jakim cudem wyczułeś w mojej, czy @Yurka wypowiedzi, obecność urazy czy czegokolwiek. Nic podobnego. Ty rzeczowo zapytałeś, ja Ci rzeczowo napisałem, abyś do tłumaczy nie miał pretensji i tyle. Takie niespodzianki w grach, dodają tylko smaczku i wnoszą trochę tajemniczości, by podnieść grającemu nie tylko ciśnienie :biggrin:, ale i poprzeczkę. Możesz zawsze tu się zwracać z pytaniami, jak nie ja, to ktoś z kolegów, pomoże rozwikłać nurtujące Cię zagadnienie. Uważam, że dobrze zrobiłeś, pytając o sprawę, która mogła Ci sprawiać kłopoty i myślę, że otrzymałeś należyte wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.