Skocz do zawartości

Wasze wyniki 3DMark11


kubekpop

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj zamieszczajcie swoje wyniki w 3DMark11 (lub w ostateczności jak na XP to 3DMark06). Jak się zbierze kilka wyników, to można utworzyć ranking :)

Testy wykonujemy na presecie Performance (domyślnym)

Oto mój "monster": http://www.3dmark.com/3dm11/4902044

Po 2 rdzeniach nie ma się co spodziewać...

Download 3DMark 11: http://www.3dmark.co...mark11/download

Download 3DMark 06: http://www.techspot....4-3dmark06.html

Szukałem tu takiego tematu i nie znalazłem, ale jeśli jest, to proszę o usunięcie tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chcecie testować, to przydało by się napisać na jakich parametrach. By te wyniki były równo dajnę. Np. dla dx9 - 1024x768, wygładzenie x2, ... Np. dla dx11 - 1024x768, wygładzenie x16, ...

W mojej opinii wyniki w takich benchmarkach są dla osób które lubią szperać w swojej maszynie i podnosić zegar procesora o 10MHz by mu cyferki n benchmarku podskoczyły :) Tak naprawdę te wyniki nie odzwierciedlają tego jak maszyna zachowuje się w grach. Gdy miałem dwie kart graficzne w swoim pc, wynik podniósł się o połowę, jak było z 18000 to miałem 41000, screeny mam na elce, mogę poszukać. A w grach nie było prawie żadnej różnicy, dosłownie 5fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kpuc, napisałem, że na presecie Performance, czyli tym dostępnym w darmowej wersji. I benchmarki są może syntetyczne, ale jednak pozwalają porównać maszynki. To, że jakaś gra nie wykorzystuje w pełni 4 rdzeni i SLI/CF nie oznacza od razu, że komputer nie jest wydajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Malakas - ma coś bardzo podobnego - na pewno identyczny układ i wygląd, tyle że innej firmy. Może to nie Noctua ale na pewno daje radę. 54 st. C w stresie przy podbiciu procka o prawie 80% i jest prawie niesłyszalne. Zajebiste urządzonko - mogę szczerze polecić. A kupiłem bo boxowe wentylatory mają z dupy zrobione zatrzaski i się po prostu połamały przy kolejnym montażu, po wymianie pasty. Intel je chyba zrobił jednorazowe. A ten cooler ma metalowe wkręty na sprężynowych podkładkach i dodatkową podkładkę pod płytę więc się go bardzo fajnie i stabilnie mocuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię kręcić procesor. Na poprzednim Core 2 Quad 9550 grałem w Soljankę z zegarem 4 GHZ, a fabryczny ma 2.83 GHZ. Ten jest nowy i dam mu jeszcze trochę spokoju... :smile:

na pewno identyczny układ i wygląd, tyle że innej firmy. Może to nie Noctua ale na pewno daje radę

@scigacz masz rację jest bardzo dużo dobrych chłodnic i wcale mnie musi to być Noctua...dobre robi Xigmatek, Termalright, Prolimatech, Zalman ..jest ich naprawdę dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Nie, myślałem tylko, że jak podaje Manufacturing process 0nm, to że jest to jakaś "dziwna" wersja, bo kolega tak ma, a ma X3 na X4. System Info po prostu szaleje, mi na XP podaje, że mam Intel Xeon III i nie dopuszcza wyniku :/

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Kfiat, wszystko jest OK. Przecież nasze karty grafiki dzieli przepaść - moja 550Ti normalnie w 3D Mark 11 Performance według "średniej benchmarkowej" ma 2500 punktów, tak że moja z 2635 punktów i tak jest powyżej normy. Faktycznie, procesory mamy identyczne - przetestuję go jeszcze innymi programami, ale wydaje mi się, że to raczej błąd testu, a nie samego proca.

Zerknij na ten link odnośnie kart grafiki:

http://www.benchmark...art-graficznych :thumbsup:

PS: Jak zerkniesz na Detailed Scores (Szczegółowe Wyniki) pod Physics Test (a to jest czysty procesor) - to wyniki mamy identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak przeglądam dokładnie te testy i pomijając ten błędny wpis o CPU ....u @Papaczos karta graficzna blokuje wszystko bo FPS wyszły bardzo słabo. Graphics Score jest 50% niżej. Testy trzeba wykonać kilkakrotnie bez programów uruchamianych w tle i wyłączyć antywirus na czas testu. // Inna sprawa to to, że GeForce GTX 570 nie można porównywać z GeForce GTX 550 Ti bo to niebo, a ziemia. Duży plus to Physics Score dla AMD...bo 3dmark11 liczy fizykę właśnie CPU...te procesory były naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Papaczos, nie spojrzałem, ale warto sprawdzić czy podczas obciążenia prawidłowo się przełącza na 3,4ghz, np odpalić 3dmarka i w tle aida64, albo everest z włączonym stability test (tam są wykresy) tak dla świętego spokoju - mnie by to denerwowało, zaraz się stresuję jak coś nie tak :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.