Skocz do zawartości

Co lubicie jeść ? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteście wyjątkowi, czy wybitni, albo po prostu zwyklikażdy z was ma swoje ulubione smakołyki, przekąski i dania. Każdy z nas mieszka gdzie indziej, w każdym tym miejscu jest coś fajnego do chrupnięcia. :biggrin: Każdy z was na pewno miał babcię która dbała o jego żołądek w dzieciństwie, i na pewno pozostały wam smaki z tamtego okresu do których teraz po latach czasami warto wrócić i upitrasić sobie coś pysznego.

Pamiętam u babci były świnki i zawsze na święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia zabijano świniaka. Nigdy nie zapomnę jak pyszna była świeżo uwędzona kiełbaska, pachnąca przyprawami, czosnkiem i dymem z wędzarni. Tuż pod skórką była pyszna słona galaretka, środek dobrze przyprawionej i przyrządzonej kiełbasy miał zielonkawy kolor. Do tego pajda swojskiego chleba z własnego wypieku i życie śmiało się od ucha do ucha. Dziś trudno trafić na porządną wiejską kiełbasę, sama chemia i badziew.

Do swojskiej kiełbasy pasuje staropolski żur, gęsty i lekko kwaśny, z przyprawami i czosnkiem, do tego jajko i miód w gębie.

Co powiecie na bigos? Mocno zabarwiony przecierem pomidorowym, z kawałkami jakiegoś dobrego mięska, koniecznie z kwaszonej kapusty, na pikantnie.Do tego świeży chleb. Rewelacja.

U mnie zawsze na święta Bożego Narodzenia podtrzymuje się tradycję i jest 12 dań,najlepsze co zawsze najlepiej smakuje w święta to gołąbki i pierogi ruskie oraz z kapustą :biggrin: .

Gołąbki z pysznym farszem, z ryżu, smażonej słoninki (skwarki), kawałkami podsmażanej kiełbasy, przyprawami, pyszności!Polane gęstym grzybowym sosem.

A Wy, co lubicie wrzucić na "ruszt" :biggrin: ?

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jadłospisie nie może zabraknąć schabowego z ziemniakami i kapustą kwaszoną. Kiełbasa z dużą ilością czosnku, najlepiej samemu robiona, bigos w każdej ilości, flaki (szczególnie dziń "po" :biggrin: ), wędzony węgorz, samemu ubity. Nie mogę zapomnieć o zapiekankach z dworca PKP - najbardziej niezdrowe, ale jakie smaczne :teehee: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizze własnej roboty Kochany Doner Kebab Spaghetti Zapiekanka Rosołek Wszystko z grilla (na ogniu :biggrin: ) Schabowy/Mielony z ziemniaczkami z trawką i ogóreczkiem/kapuchą kiszoną ;D Na deserek często idą ciasteczka z marmoladą :biggrin: Gulasz A jak oglądam filmy to lubię chrupać surówkę :biggrin: A no i zapomniałem o mojej prawie codziennej kolacji tj. podwawelska na grillu(na prąd :ohmy::biggrin: :biggrin: ) z podgrzaną cebulką,tościki z pasztetem drobiowym i ketchupem.Czytając to przypomniałem sobie że nie jadłem kolacji :smile: :smile:

Edytowane przez Jurij
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziany się wreszcie pojawił :D A co do tematu to lubię wiele potraw schabowy z ziemniakami,bigos, smalec,pasztetową,salceson (wiem że tak mało światowo ale cóż :D) Pizzę kebaba, spaghetti potrawy z grilla, lubię także Skwarki z tłuszczykiem i chlebkiem :D Kiełbasę smażoną, zeszkloną cebulkę jako dodatek do różnego rodzaju hamburgerów, wszelkiego rodzaju kotlety, prażoną cebulkę własnej roboty lubię także Mortadelę obtoczyć w bułce i jajku i to usmażyć.Lubię wszelkiego rodzaju sosy i dodatki (majonez i chrzan mogę jeść kilogramami, nieraz chleb sobie smaruję masłem i na to dużo majonezu albo chrzanu :smile:) Jem też sporo warzyw i owoców. Wiem, że się niezdrowo odżywiam ale to nie moja wina że lubię zjeść konkretnie a jak raz w tygodniu nie będę miał mięsa to jestem wręcz chory i nerwowy :smile: Jak lekarzowi powiedziałem co lubię jeść to mi odparł "Chłopie to ty jeszcze żyjesz?" powiedział że mam ograniczyć bo cholesterol mam trochę za wysoki :D. Nie wyobrażam sobie życia będąc wegetarianinem, jakby bóg chciał bym jadł samą zieleninę to bym się królikiem urodził :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem na diecie. Przez wysoki poziom cukru grozi mi cukrzyca. Nie wiem skąd to się wzięło. Bo jestem osobą bardzo aktywną fizycznie, gram w piłkę w lidze, treningi 4 razy w tygodniu, pływam, siłownia. Widać coś ze mną nie tak. Ale tak to uwielbiam kuchnię włoską. Spaghetti, lazania, pizza itd. Niestety nie mogę teraz tego jeść i zapewne w najbliższym czasie będę musiał obyć się smakiem. A tak to mięcho gotowane, ryby, dużo warzyw, serek biały, można powiedzieć białko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę musiał też spróbować z tym jabłkiem :D Ja to do smalcu skwarek dodaję :smile:, a ziołami nie zepsuje się "smalcowego" smaku?

Z całą pewnością nie zepsujesz. Wytapiasz i zalewasz. Boczek wędzony, tłusty się nadaje - zapach (właśnie mam ślinotok) niesamowity :ermm: . Idę jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, panowie, uwielbiam siadać do jedzenia dobrze wygłodzony, na serio. Zauważyłem, że każdą (w miarę dobrze przyrządzoną) potrawę zjadam z apetytem. Jeśli jestem w domu, to jem wtedy, kiedy dobrze zgłodnieję. Polecam, wszystko smakuje o niebo lepiej. Jest to też porada dla żon tych panów, co w domu im marudzą przy stole, że to i tamto siamto. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam kuchnię polską, czyli nasze dobre pierogi ruskie, schabowe, filety z kurczaka, rosoły i inne. Według mnie, żadne tam amerykańskie czy francuskie diety nie umywają się do naszych potraw. Smakowite są również kuchnia włoska, grecka oraz orientalna (bliskowschodnia, nie azjatycka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pizze dowomej roboty, wychodzi koło 15PLN za dwie duże pizze licząc z prądem.

Ciasto jest łatwe w zrobieniu:

1. do rondelka wlewamy pól litra/szklankę(grube ciasto/cienkie) mleka dodajemy 1/4 kostki drożdzy i łyżeczke cukry

2. podgrzewamy aż się drożdże rozpuszczą, ale nie może się zagotować

3. wlewamy do miski z mąką, wcześniej do mąki dodajemy sól

4. mieszamy dodając mąki aż ciasto będzie lepkie

5. dodajemy oliwę z oliwek

6. wyrabiamy ciasto i zostawiamy do wyrośnięcia pod przykryciem w ciepłym miejscu na ok.30min

7. sypiemy mąkę na blat, rzucamy na nie cisto przedzielamy na pół

8. wałkujemy ciasto i kładziemy na blachę posypaną krupczatką

9. wrzucamy co chcemy na pizze

10. pieczemy 20-30 minut w piekarniku w 170-180C (zależy od ilości składników i grubości ciasta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kuchnię z naszych dawnych kresów wschodnich(popularna w woj. Lubelskim) smacznie i tradycyjnie. Chociaż ostatnio w lokalu znajomego za darmochę mam to kebaby jem :) i nawet mi smakują. Z faworytów? Ciężko wybrać dawno przestałem niejadkiem być. Ale chyba: 1. Grochówka(wojskowa :)) 2. Kasza gryczana zapiekana 3. Bigos 4. Domowe wędliny 5. Karkówka 6. Kebab Moja szczęśliwa 6stka. Edit: A z dodatków różnych preferuję sosy mięsne, czosnek i musztardę chrzanową.

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, ale nie za dużo:

1. Pizza

2. Kebab

3. Gyros

 

W domku:

 

1. "Śmieszne" Kotlety -  Nie pamiętam nazwy, ale są to kawałki mięsa z ubitymi białkami, mogę to jeść cały czas.

2. Schabowy

3. Domowa Pizza [szybko się kończy]

 

A na deser:

- Serniki wszelkiej postaci

- Karpatka

- Grzybki czekoladowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.