Skocz do zawartości

Zmarł Borys Strugacki, współautor książki "Piknik na skraju drogi"


apg2312

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 79 lat zmarł w Sankt Petersburgu autor kultowych powieści fantastyczno-naukowych Borys Strugacki.

Wspólnie ze zmarłym wcześniej bratem Arkadym napisał między innymi "Drugi najazd Marsjan" i "Piknik na skraju drogi". Ta ostatnia książka posłużyła jako inspiracja do scenariusza filmu i gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R.".

Jak informują rosyjskie agencje prasowe, Borys Strugacki od dawna chorował na serce. Przeszedł kilka zawałów. Jednak pracował do ostatniej chwili, współredagując czasopismo poświęcone literaturze fantastyczno-naukowej "Południe".

Rosyjscy dziennikarze przypominają, że legendarny polski filozof i pisarz Stanisław Lem po przeczytaniu "Pikniku na skraju drogi" braci Strugackich przyznał, że tę powieść powinienem był napisać on. Bohaterowie światów wymyślanych przez braci Strugackich próbowali znajdować odpowiedzi na najprostsze pytania - o dobro i zło, sens ludzkiej egzystencji i granice poznania.

Za Wirtualna Polska

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Sankt Petersburgu zmarł autor powieści fantastyczno-naukowych Borys Strugacki. Pisarz miał 79 lat

Większość swych dzieł stworzył wspólnie z bratem Arkadijem (1925-1991). Do ich najbardziej znanych powieści należą "Trudno być bogiem" (1964), "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" (1965) i "Piknik na skraju drogi" (1972), który był materiałem wyjściowym dla słynnego filmu Andrieja Tarkowskiego "Stalker"

No i dla Gier z seri S.T.A.L.K.E.R.

Podaje link do wiadomości

http://www.rp.pl/art...Strugacki.html1

Wstawiam to tutaj, bo nie bardzo wiem do jakiego tematu

Kolga nie widział tematu i założył nowy. Scaliłem je, stąd brak kontekstu wypowiedzi. cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.