Jump to content

Rozpoczęła się walka o prawa do wydania gry ?


malakas
 Share

Recommended Posts

Może to tylko kolejne plotki, ale niema dymu bez ognia...

Po tym jak @Junx wspomniał w innym temacie o LA na stronie CDA znalazłem ciekawy artykuł powiązany ze śmiercią autora książki "Piknik na skraju drogi" i prawami autorskimi do gier Stalker.

Jak twierdzi niemiecka firma ...Licencję uzyskali od właściciela marki Borysa Strugackiego.

Przedstawiciele firmy bitComposer. twierdzą , że wykupili prawa do gry od niedawno zmarłego współautora książki... co ciekawe tuż przed jego śmiercią.

Oświadczenie GSC Game World stoi w sprzeczności ze słowami przedstawicieli bitComposer, którzy stwierdzili, że - ich zdaniem - ukraińskie studio nie posiadało praw do marki.

Ponieważ to nie Nasz materiał wstawiam tylko link do tematu. Źródło CDA...

1....http://www.cdaction....jest-afera.html.

2....http://www.cdaction....o-ma-racje.html.

///

Jeżeli sprawą zajmą się sądy to może być ciekawie, a może i nieciekawie, jeżeli zaszkodzi to ewentualnej przyszłej produkcji Stalker2. Jeszcze bardziej bardziej nieciekawie będzie jeżeli teoretyczny nowy właściciel położy łapę na amatorskim modowaniu gry. W przypadku GSC sprawa moderów została wyjaśniona...czas pokaże co będzie dalej.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

No to się będzie działo! Czego to korporacje nie robią, by osiągnąć maksymalne dochody ze swojej działalności. Takie wyłączne prawa do dysponowania dorobkiem tego zmarłego autora, to istna żyła złota. Dotyczy to wydawania czegokolwiek związanego z twórczością tego autora, na którą ktoś będzie posiadał wyłączność.

Edited by metek58
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to nie plotki to będzie się działo ponieważ sprytni prawnicy rozgraniczyli według artykułu..logo gry od samej gry....tłumacząc że kropkowane logo S.T.A.L.K.E.R to zupełnie co innego. Twierdzą że to właśnie tylko logo jest własnością byłego właściciela studia GSC. Swoją drogą byłaby ciekawa sytuacja gdyby np. niemiecka firma po oficjalnym przejęciu wydawania gier Stalker kupiła mod LA i wydała go na półki sklepowe. Tak czy inaczej byłby z tego HIT, studio szybko usunęło by ewentualne błędy, a autorzy dostaliby wynagrodzenie za ciężką pracę. Wiedząc co jest w środku sam kupiłbym taką odnowioną grę...albo Remake jak kto woli.

Link to comment
Share on other sites

Oni tylko mają prawa do Stalker, czyli do książki. Natomiast do S.T.A.L.K.E.R. czyli gry nic in do tego. Ktoś nie wziął pod uwagę dwóch różnych tytułów i wyszło Małe nieporozumienie. Gra jest bezpieczna, ma ją nasz stary dobry znajomy, więc o S2 możemy spać spokojnie :smile:

Link to comment
Share on other sites

Witam,lepiej podali by jakieś screeny z gry jakieś informacje że w końcu coś robią a nie w koło to samo kłótnie o kasę, krew człowieka może zalać. Pozdrawiam

Ortografia. Junx

No wiem wiem zadna to ortografia tylko brak polskich znakow i prosze mnie nie miec za jakiegos analfabete bo z polaka bylem naprawde dobry pozdro dla forumowiczow

Edited by suchy1280
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tylko że nie piszą co kupili. Prawa autorskie są nieco skomplikowane, a żeby napisać rzeczywistą kontynuację trzeba mieć prawa do kilku elementów. Pan Strugacki nie miał raczej praw np. do zawartości gry ani do silnika. bCE wydało chyba CoP? Ciekawe jaką część licencji mają. Jeżeli odkupili od P. Strugackiego prawa do adaptacji i mają jakąś część praw do CoP to wobec upadku GSC mają dużą szansę skompletować cały zestaw potrzebnych praw, czego im życzę. Nawet jeśli nie wydadzą S2 to zebranie w jednym ręku licencji zwiększa szanse.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie do końca wiadomo. Na stronie wyraźnie stoi S.T.A.L.K.E.R., piszą o grze. Z drugiej strony, piszą o licencji na przyszłe adaptacje "Pikniku...", bo co innego od pisarza można kupić. Z grą już mieli coś wspólnego, tak że nie wiadomo jakie licencje już posiadają. Możliwe że w związku z wydaniem CoP posiadają nawet nie licencję, ale np. gwarancję niekonkurencji od GSC. Sprawiają wrażenie zainteresowanych wydaniem gry - pytanie jakiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity