Skocz do zawartości

Symulatory pola walki: ARMA, IF oraz ciekawe mody i mody typu S.T.A.L.K.E.R do ARMA II CO


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Tak i nawet bedzie dodany polski i rosyjski protokół radiowy a Siły Obronne Liwonii noszą mundury w kamuflażu przypominającym polską "Pumę" tylko plamy są bardziej kańciaste. Ten teren to pewnie płn- wsch. Polska bo graniczy z ensklawą i sojusznikami CSAT a SOL to nasze wojska BOT(Bataliony Obrony Terytorialnej):036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlc to na bank wymyślił Macierewicz :047: pewnie nasi Terytorialsi będą po lasach zasadzki robić na ufoki :)

Ale tak bez jajec ciekawe jakie będą modele ufoków czy tylko jakieś ludzkie, czy może jakieś bardziej fikuśne ale boje się jak by to wyszło z ich poruszaniem się.

Ale Specnaz wyglada spoko :)

Russian_Spetsnaz.pngarma3_contact_screenshot_05.jpgRhNr5K.jpgarma3_contact_screenshot_08.jpgarma3_contact_screenshot_09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czujny napisał:

Widzę, że ARMA stacza się co raz bardziej. Nie dziwi mnie to specjalnie. Lata świetności ma już za sobą.

@Czujny otóż to nie tak. ARMA nie stacza się coraz niżej, po prostu na horyzoncie jest wydanie nowej gry z serii. To DLC to czarny koń ponieważ dodaje nową mapę z terenami środkowoeuropejskimi. Właśnie ta mapa będzie dość popularna. Powstaną nowe misje i kampanię. Wyrwanie kasy od fanów a potem jeszcze jakieś darmowe małe DLC i publikacja ARMA 4 jako wczesny dostęp. Nie zapominajmy że to podstawa dla moddingu tak jak poprzednie odsłony serii. Sama gra jest uboga a dopiero dodanie modów i addonów czyni z niej pełnoprawną produkcję. Tylko jedno jest pewne, nowa gra spowoduje "śmierć" poprzedniej gry. Pewne jest że prace trwają, silnik ma być ten sam co w grze DayZ. Wszystkie świetne misje, kompanie i mody oraz addony nie będą działać. To smutne a wystarczy dodać nowe elementy i poprawić skopaną optymalizację. Dlaczego tego nie robi BiS ponieważ silnik jest niewydolny. Widać to w czasie gry gdy z 40 FPS nagle spada do kilku FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedna z lepszych map do rozgrywania ciekawych misji to Falujah która pierwotnie powstała dla AII. Mapa typowo miejska z ciasną zabudową i poprzecinana licznymi drogami. Jeżeli lubicie powalczyć w terenie zurbanizowanymto ta mapa jest najlepsza. Ciekawa misja z serii FHQ i w końcu udało mi się wykonać wszystkie zadania a grałem w tą misję kilkakrotnie. Napewno znajomość mapy i misji pomaga ale za każdym razem misja toczy się inaczej.

W tej misji musimy uwolnić pilota zestrzelonego samolotu, wysadzić wrak i udać się do miejsca ewakuacji. Po prostu zagrać trzeba. Na jednym ze screenów macie podpowieź co trzeba zrobić aby misja zakończona została pomyślnie:026:

20190519012219_1.jpg

20190519012300_1.jpg

20190519013520_1.jpg

20190519015442_1.jpg

20190519023405_1.jpg

20190519030555_1.jpg

20190519031103_1.jpg

20190519045152_1.jpg

20190519045209_1.jpg

Zupełne świeżynki bo grałem w te misje pierwszy raz. Pierwsza misja ma kilka lat, podobna misja była zrobiona do AII. W tej misji walczymy po stronie CSAT-u. Naszym zadaniem jest zdobycie kontrolowanego przez przeciwnika lotniska. Zniszczenie wyrzutni zamontowanych na pojazdach opancerzonych. Potem udajemy się do punktu ewakuacyjnego. Misja oparta na modzir RHS. 

20190523000000_1.jpg

20190523000244_1.jpg

20190523003010_1.jpg

20190523005356_1.jpg

20190523005803_1.jpg

20190523011841_1.jpg

20190523012714_1.jpg

20190523013501_1.jpg

20190526013750_1.jpg

20190526015015_1.jpg

20190526021158_1.jpg

 

Kolejna nowa misja i to misja znana z AII tym razem gramy Brytyjczykami. Oczyszczmy sektory z sił talibów. Odnajdujemy materiały wybuchowe które miały służyć do przygotowania bomb pułapek. Niszczymy je i ewakuacja. Polecam, krótko ale treściwie.

20190526021526_1.jpg

20190526021736_1.jpg

20190526022951_1.jpg

20190526023921_1.jpg

20190526033045_1.jpg

20190526033132_1.jpg

20190526034940_1.jpg

20190526034957_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/ 

Oczywiście mamy szóste urodziny gry, z tej okazji na steamie jest wyprzedaż urodzinowa gier z serii ARMA.  Za dobrą cenę można nabyć najnowszą odsłonę gry jak i części wcześniejsze. 

Aktualnie postanowiłem powrócić do ARMAII/OA/CO i kilku modów a właściwie jednego CWR2. Jak zwykle polecam. 

20190914022553_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nawet nie wiedziałem, że BiS postanowił wyjść z inicjatywą płatnych modów, z jednej strony fajny pomysł dla twórców ;) ale to nie przejdzie u community.

No i widzę, że pół roku temu wyszło pierwsze tego typu dlc.

Creator DLC: Global Mobilization - Cold War Germany

https://store.steampowered.com/app/1042220/Arma_3_Creator_DLC_Global_Mobilization__Cold_War_Germany/?l=polish

Na steamie kosztuje to to 80zl i zajmuje 60Gb.

Widzę, że "studio", które zrobiło tego moda to międzyinnymi starzy wyjadacze z modderów, którzy tworzyli mody do gier bisu.

 

Co na plus: DLC w klimatach Zimnej Wojny, sprzęt z lat 80. Czuć klimat starego Flashpointa i moda CWR.

W premierowej wersji były armie wschodnich i zachodnich Niemiec, kampania z 10 misjami rozgrywająca się na nowej mapie (ponad 400km^2), kilkanaście misji MP/COOP więc możliwe, że dałoby się popykać w nie w singlu.

Teraz wyszedł update 1.1 i coś co może zainteresować nas ;) dodano oprócz nowej armii duńskiej także Polaków. 

Tu kawałek changeloga:

Poland as new faction

  • Added: PL Army SKOT-2A/OT-64A APC
  • Added: PL Army PT76B Light Tank
  • Added: PL Army T55
  • Added: PL Army T55A with Dshk Heavy Machinegun
  • Added: PL Army Infantry '80
  • Added: PL Army Backpack "Kostka"
  • Added: PL Army Field Cap wz. 0433
  • Added: PL Army Field Suit wz. 4652
  • Added: PL Army Field Suit wz. 4652 (Rolled)
  • Added: PL Army Field Suit wz. 4652 (Autumn)
  • Added: PL Army Field Suit wz. 4652 (Winter)
  • Added: PL Army Helmet wz. 67 and variants
  • Added: PL Army Vests and variants
  • Added: AKM Assault Rifle
  • Added: AKMN Assault Rifle
  • Added: C7A1 Assault Rifle
  • Added: GV M/95 Assault Rifle
  • Added: M16A1 Assault Rifle
  • Added: M16A2 Assault Rifle
  • Added: SVD Rifle
  • Added: C79A1 scope
  • Added: PSO-1 scope
  • Added: ZFK 4x25 scope

 

Jest i transporter SKOT i PT76 ?

Niestety nie widzę informacji czy dla nowych frakcji są chociaż jakieś nowe misje, o kampanii to już nawet nie myślę.

 

Teraz minusy:

Płatne dlc to i zainteresowanie znikome, na szybko zetknąłem to nie widzę misji i kampanii robionych przez graczy. Jest chyba też niewiele serwerów z tym "modem" to ciężko by znaleźć jakieś grupy, które robią jakieś fajne misje.

Dlc raczej martwe więc zwykły gracz nie będzie miał co robić i nie wykorzysta potencjału.

A nawet jak umiesz robić misje i kampanie, to w swoje rzeczy nigdy nie gra się tak samo fajnie jak w czyjeś. :) No i ile czasu minie zanim sobie coś samemu zrobisz.

 

Także jak dla mnie zmarnowany potencjał i coś co umarło zaraz po urodzeniu.

Jakby to by był normalny darmowy mod, mógłby być tym czym CWR dla army i army 2, odpowiednikiem Flashpointa dla army 3. A tak ciekawostka dla fanatyków army.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak dobrze wiemy CWR nigdy nie powstanie do ARMA3. Powstał natomiast płatny mod który będzie sukcesywnie rozwijany i do złudzenia będzie przypominał moda CWR. Niestety misji jest mało i nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Moi ulubieni twórcy misji wykorzystują do tworzenia misji mody z serii CUP które w całości przeniosły mapy, uzbrojenie, jednostki  oraz pojazdy z wcześniejszych wersji gry. W moim przypadku do gry wystarcza mieć zrobione trzy paczki z misjami opartymi na modach CUP, RHS oraz mniejszych addonach. 

Jeżeli chodzi o DLC Contact to polecam mieć zainstalowane to rozszerzenie ale nie aktywowane ponieważ zmienia wyświetlanie mapy, danych misji. Oczywiście dla mnie gra jest najlepsza, gram z małymi przerwami ale gra jest świetna i warta poznania. Może granie od czasu wydania tj rok 2013 spowodowało że gra została rozpracowana. Nie mniej jeżeli zdecydujecie się na zakup ARMA3 to bardzo polecam.  Najważniejsze to zainstalować mody które diametralnie zmieniają rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak zwykle na steam ukazał się SITREP twórców ARMA III. Najważniejsze informację dotyczą dalszej pracy nad grą a właściwie informują iż produkcja została ukończona a obecnie nie przewiduję się żadnych większych aktualizacji gry za wyjątkiem DLC Creator Global Mobilization.  

Jeżeli chodzi o stabilność gry to twórcy twierdzą iż sama produkcja jest stabilna a żadne większe ingerencje w silnik nie będą miały miejsca. Jeszcze jedna informacja to zapowiedź udostępnienia szerokiemu gronu zawartości źródłowej w celu możliwości własnego wykonywania modyfikacji. Tak samo było z zawartością wcześniejszej gry gdy planowano wydać ARMAIII. Można spodziewać się że w okresie 2-4 lat zostanie zapowiedziana nowa gra z serii. Poczekajmy co z tego wyniknie. Najsłabszym elementem gry jest jej silnik który nieoficjalnie w najnowszej wersji gry oparty będzie na silniku DayZ.

Na początku roku wydana została najnowsza wersja moda CWR2 - oznaczona numerkiem 1.7. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ekipa, która robiła moda CSLA do Flashpointa, Arma 1-3, robi teraz dlc do Arma 3 o tej samej nazwie.

ss_c42d212e88c1c0becae833dcfe6f082222982

https://arma3.com/news/arma-3-creator-dlc-csla-iron-curtain-is-coming-soon#.X2zoE1M9czR

ss_f70d6c9e368765b275e81cba91b581e774886

To byl mój drugi ulubiony mod po CWR do każdej z tych gier, świetne i ciekawe modele (szczególnie u Czechów i frakcji partyzantów, bo amerykańskie to raczej nikogo nie zaskakiwały), zawsze ciekawa i długa kampania.

ss_9a5957cb1f7ea781f011edb4ac7fcf0a15c36

No i armia Czechosłowacji "podobna" do naszej ;) to fajnie się grało.

ss_70ec817637d3cfa25e7b21fa6bb2c9216a1e6

Ciekawe czy w "płatnym modzie" będzie podobnie jeśli chodzi o dobrą kampanię bo na razie jest wspomniane o "scenariuszach sp i mp" co może trochę niepokoić fanów singla ;)

ss_6ce6ef7341e49422ff58d83ed448d45093df7

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie pisałem. Ciekawa informacja ale to kolejny sposób na wyciąganie kasy od graczy. Mnóstwo darmowego sprzętu i frakcji dostajemy w darmowym modzie z serii CUP. Oczywiście sam grałem w CSLA do ARMA II ze względu na ciekawą kampanię i misję. Powiem szczerze że cena pewnie będzie oscylowała w granicach 100 zł. Czy warto wydać taką kwotę tego nie wiadomo ale zapewne pojawią się zaraz misję które zmuszą graczy do kupna tego dodatku. Jak dla mnie powinna wyjść wersja okrojona moda tak jak ma to miejsce w przypadku Global Mobilization gdzie sami twórcy opublikowali wersję okrojoną ale darmową. Dlaczego to piszę ponieważ tak można sprawdzić czy taki mod będzie przydatny ale myślę że tak ponieważ dla graczy ten mod to kawał historii. Jak na razie nie gram ponieważ mam przesyt ponad 4000 godzin w samą ARMA III a ponad 5000 godzin gry w całą serię. Nie mówię że nie kupię ale najpierw poobserwuję rozwój moda i to co będzie dostępne na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
8 godzin temu, tom3kb napisał:

Taka kiepska informacja jeśli chodzi o Arma 4

https://www.google.com/amp/s/www.gry-online.pl/S013-amp.asp%3fID=127423

Myślę że jednak to dobra informacja, choć obecnie nie gram bo zrobiłem sobie przerwę to ARMA III jest jak do tej pory najlepszą odsłoną z całego cyklu. Oczywiście mody i dodatki dodają bardzo wiele do rozgrywki. Polecam bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W drugim kwartale tego roku Bis wreszcie chyba wyda jakiś ciekawy i odświeżający dodatek do Arma 3 (no ma wyjść jeszcze CSLA).

image.png

Przenosimy się do czasów wojny w Wietnamie :)

Dokładne informacje co w dodatku, plus sporo zdjęć w karcie dlc na steamie.

ss_ec1ff2b57b7720d9d45d772d2a47c82b9817a

ss_79df69833fdc9d174c25880dd0da3cf82fef9

Co nowego: nowa mapa o rozmiarze 300km^2, cztery strony konfliktu.

ss_955bcff3c16f61754e3d631b509148fefe79b

ss_36bbe2d5d2c90c9fd02416c21b95e77098e24

Ponad 50 nowych broni z tego okresu, taka sama liczba pojazdów. Wiele obiektów, w tym różnorodne pułapki 😈

ss_671d94bda139431a064d48028bcd8c556c240

ss_89fd6c8906b4d6e532400fc88eee368e67448

Mamy dostać kampanię co-op aż dla 14 graczy (ale wygląda, ze znowu raczej krótkie pierdoły jak w poprzednich dlc, bo całość to 6 misji :D chociaż możliwe, że misje będą długawe).

ss_5d5a4def026d51cfb99024b398e513eebf152

9 "misji" do multi i 8 raczej od dawna popularnych w community trybów (Battle royale, Exile, King of the hill itp) więc tu nie jest źle, i 5 do singla (z tego ze 2 to showcase-y czyli pokazówki, więc ja bym tego nie liczył nawet. ;)

ss_b98c9aa574614a4b0fba1fba3a94650cbcd53

ss_99972eea4a5f9708145bea800c5e9d22a4601

Jak zwykle więc stworzenie misji i kampanii szczególnie do singla spadnie na community ale, że tematyka ciekawa i wreszcie wracamy do realnego konfliktu to i zainteresowanie powinno być spore.

ss_ddbf4a26966f873dba701bd6d377bf12c7835

ss_2b26e0f14431d5b2913b29c8705e864727fa4

Aż bym sam odpalił edytor, zapuścił dla klimatu

I coś podlubał. Ale kurde ile to już lat minęło KLIK :D 

Tu też filmik z wrażeniami z tego dlc od gościa co testował.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i pięknie. Jeszcze nie wydali CSLA a już dodatek o wojnie w Wietnamie. Koszt zakupu obydwóch dodatków to tylko granica około 150-200 zł. Tak naprawdę to mamy darmowy i ciągle rozwijany mod UNSUNG oraz olbrzymiego moda lub mody z serii CUP które dodają całą zawartość ze wszystkich poprzednich edycji gry. Obecnie nie gram aktywnie ponieważ wersja 2.02 gry wywala błąd braku pamięci i uniemożliwiający rozgrywki w trybie gry pojedynczej. Powróciłem do wersji 2.00 i czekam na aktualizację do stabilnej wersji 2.04 która ma naprawić błąd. Kolejny sposób na wyciąganie kasy z kieszeni graczy. Nie wiem czy kupię skoro mam wybór pomiędzy wersją darmową a płatną. Jeżeli chodzi o grę to jest to najlepsza odsłona z całej serii i nadal polecam. Po tych kilku latach gry stwierdzam że jest dość łatwa choć początki są naprawdę ciężkie i zniechęcające.

Radosna informacja: rozwijany jest mod CWR III https://www.armaholic.com/page.php?id=36596

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czernobyl10 napisał:

Radosna informacja: rozwijany jest mod CWR III https://www.armaholic.com/page.php?id=36596

A W0lle tak się zarzekał, że nie będzie robił CWR do Arma 3 :D niestety szkoda, że tak późno się za to zabrali.

Te duże dlcki też odsuwają moim zdaniem premierę Army 4, jak sami ludzie z Bisu mówili na kolejną grę poczekamy lata 😞

Te dlcki nawet nieźle się sprzedają jak na "płatne mody", Cold War Germany przez dwa lata rozeszło w 130tyś egzemplarzy razy 80zł trochę kaski jest :) A robiło go bodajże dwuosobowe 😲 studio, nie wiem jaka część kasy im przypadła ze sprzedaży ale jak na dzielenie się na dwóch to chyba nieźle na tym wyszli.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Najgorsza informacja to stara i najlepsza strona na której mozna było znaleźć tysiące plików do całej serii gier ARMA została zamknięta. Nie ma już www.armaholic.com.  Portal został sprzedany.

Trwają sposoby zachowania tych wartościowych plików. Jeżeli ktoś posiada zasoby plików do wcześniejszych wersji to są już archiwalne.

Wątki z tego tematu należy uznać za archiwalne.  Pozostaje najnowsza odsłona gry (już 8 rok).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czernobyl10 no nieźle :D uwalić taką bazę danych do army :D

Ja jakbym chciał to bym samemu mógł zrobić niezłe repozytorium ale do army 2, do Operation Flashpoint, bo wszelkich modów, misji i kampanii to mam tyle płyt, że ciężko policzyć.

Sporo rzeczy najpierw publikowało się na forum bisu, potem np na armaholicu to jak komuś zależy to dużo rzeczy można uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.