Skocz do zawartości

Dalszy rozwój maszynki


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce ulepszyć swój sprzęt do grania, ale nie wiem jaki układ graficzny będzie najlepszy do mojej konfiguracji, która jest poniżej we subskrypcji. Moje wymagania: - Granie głównie w: Arma 2, BF 3/4, S.T.A.L.K.E.R. - Płynna rozgrywka (40 fps) przy średnich/wysokich detalach przy rozdziałce 720p - Nagrywanie filmików na YT (czasami) Kasa na wydatek karty na razie nie jest istotna, ale musi być tania (używka też może być) i wydajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nVidii - GTX 470, 480, 560 Ti, 570, 580, 660 i wyższe (ale bez przesadyzmu). Ale szczerze mówiąc serię 4xx to bym już sobie odpuścił. W kartach Radeona orientację mam nieszczególną, więc się nie wypowiadam. Teraz tak - 1. zacznij od wymiany zasilacza na jakiś markowy 500-550-600 W. 425 W w Twoim zasilaczu to może być ciut mało. 2. zasadniczo przy reszcie podzespołów nie ma większego sensu w tej chwili zmieniać karty, i tak będzie niwykorzystana, ale przynajmniej nie będzie się grzała. Chyba, że rozsądnej przyszłości masz zamiar zmienić całą platformę na i5/i7, a zacząć chcesz od wymiany grafiki. Ale i tak zacznij od zasilacza. 3. co to jest wg Ciebie tanio ? Przeciętne ceny z Alledrogo : GTX 470 300-350 zł GTX 480 350-450 zł GTX 560 Ti 350-600 zł GTX 570 400-600 zł GTX 580 500-800 zł Wiadomo, że maksymalne ceny są wzięte z kosmosu, i nikt rozsądny tego nie kupi, ale podaję ;) W każdym IMHO razie na kartę musiałbyś mieć przygotowane jakieś 400-500 zł, inaczej nawet nie ma sensu zaczynać się bawić. Plus 150-200 zł na zasilacz (wiem, upierdliwy jestem ;) ) Może ktoś z kolegów siedzi w kartach Radeona, i podsunie jakąś rozsądną alternatywę ? Albo sam posprawdzaj sobie karty tu: http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junx, ostatnio właśnie zmieniłem kartę graficzną z Radeona 4850 na GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit, kosztowała 200 zł. Do tego zasilacz z Modecoma 430w na OCZ 600w za 160 zł. W sumie 360 zł + koszty przesyłki. 

Priorytetem była cena i jakoś zawsze pomijany w poradach pobór prądu, co przy nałogowym graniu nie jest bez znaczenia.

 

Różnica jest olbrzymia. Do tej pory grałem przeważnie na statycznym oświetleniu i niskich ustawieniach. Teraz np. tłumaczony właśnie Wariant Omega 4.0 śmiga bez przycięć na wysokich i dynamicznym.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...tak to jest, jak się coś prawie o 2 w nocy szuka :P Oczywiście, pomyliłem się, i porównywałem Radeona 5770 zamiast posiadanego przez Junxsa Radeona 5570... sorry, mój błąd. A różnica między tymi kartami jest kolosalna. W związku z powyższym co do samych kart graficznych można troszkę obniżyć wymagania, ale moje uwagi o zasilaczu cały czas pozostają aktualne :) Najlepiej, gdybyś napisał, jaką orientacyjnie sumę możesz przeznaczyć na modernizację, to by sporo ułatwiło. Tak na marginesie - sam posiadam zasilacz OCZ, i zawsze wszystkim polecałem wyroby tej firmy. Niestety, firma zbankrutowała pod koniec ubiegłego roku i została wykupiona przez Toshibę. Sam się dziwiłem jakiś czas temu, że produkty OCZ jakiś czas temu poznikały ze sklepów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ apg2312: 

 

Ad1. Wiem, zapomniałem o tym dopisać bo było późno, ale właśnie tak chce zrobić karta + grafika

Ad2. Czytasz w moich myślach :P Chce właśnie pojedynczo wymieniać podzespoły bo mnie nie stać na upgrade'a całego kompa. Potem myślę o płycie na podstawie LGA 1150 + procek i3/i5.

Ad3. Tanio to przedział 300-400 zł

 

@smox: Przydałoby się porównanie twojej karty z BF'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Wiem, zapomniałem o tym dopisać bo było późno, ale właśnie tak chce zrobić karta + grafika

Zasilacz + grafika raczej :) Ale wiadomo, o co chodzi :)

Ad2. Czytasz w moich myślach :P Chce właśnie pojedynczo wymieniać podzespoły bo mnie nie stać na upgrade'a całego kompa. Potem myślę o

Nie muszę czytać, bo sam tak właśnie chciałem zrobić :) Porządny zasilacz i kartę już mam, niestety, musiałem zmienić auto, i w sumie zaczynam oszczędzanie od nowa...

Ad3. Tanio to przedział 300-400 zł

To jednak proponuję, żebyś "polował" na Alledrogo na GTX 560 Ti. Seria 6xx na razie przekracza Twój budżet, a 560 Ti mogę z czystym sumieniem polecić, bo właśnie taką mam. Wydajnościowo sporo lepsza od GTX 460 (a nawet od 465 i 470), a powinno się ją dać ustrzelić za jakieś 350 zł przy odrobinie szczęścia :) No chyba, że ktoś zapoda podobną wydajnościowo ale tańszą alternatywę w postaci jakiegoś Radeona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Battlefield 3 na GTX 560 Ti, na Ultra ustawieniach : http://www.youtube.com/watch?v=ia7A0tD9O6o http://www.youtube.com/watch?v=3u8_ErvsAg4 Inne gry można zobaczyć tu : http://www.youtube.com/results?search_query=Gtx+560+Ti

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO kup w takiej kolejności 1 zasilacz. Przykładowo : http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/ http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/ OCZ z Allegro: http://allegro.pl/obudowy-i-zasilanie-4551?string=OCZ Coś w przedziale między 500 a 600W 2 karta graficzna Tu jest dokładnie taka sama, jak moja, z fabrycznym OC, i taką najlepiej szukać. To znaczy niekoniecznie ASUSA, tylko fabrycznie podkręconą http://allegro.pl/asus-gtx-560-ti-directcu-ii-top-oc-1gb-gddr5-fv-gw-i4385882136.html Pozostałe GTX 560 Ti - można za 340 zł wyrwać z referencyjnymi zegarami, a często idzie się dogadać ze sprzedającym. I jeśli możesz, to szukaj kogoś w Twojej okolicy - odpadają koszty przesyłki, a i osobisty odbiór jest lepszy. http://allegro.pl/listing/listing.php?string=gtx+560+ti&search_scope=category-4312 3 reszta Mój zestaw na Morele robiony w marcu : http://www.morele.net/inventory/info/zSHAyY/ Gdybym składał dzisiaj, to mogą być już trochę inne ceny, albo byłyby może ciut inne (czytaj: lepsze) podzespoły. W każdym razie moim zdaniem nie ma sensu kupowania czegoś np. ze słabszym procesorem typu i3 lub Pentium G, i wymienienie go po jakimś czasie i przypływie gotówki na i5. Ale jak sam widzisz, to 1400 zł trzeba mieć w kieszeni...

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dopiero teraz popatrzyłem, że w Twojej płycie są już pamięci DDR3 (ja mam jeszcze DDR2). To zmodyfikuj plan zakupów o tyle, że dokup jeszcze gdzieś przy okazji jedną kość pamięci 4 GB (najlepiej taką samą jak już masz), żeby mieć łącznie 8 GB. A potem za jednym zamachem tylko nową płytę główną i procesor i5. Powiem Ci, że procesory mamy w tej chwili z grubsza porównywalne, ja mam DualCore AMD Athlon 64 X2 6000+ 3 GHz. Z kartą GTX 560 Ti w Stalkera mogę z bez problemu grać na DX11 (CoP), a Lost Alpha bez zająknięcia szło mi na full ustawieniach w DX10. Różnimy się o tyle, że ja mam 8 GB pamięci RAM, niby wolniejszej niż Twoja, ale jest jej dwa razy więcej. System masz 64 bitowy, więc problemów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, kości gdzieś "przy okazji" chce kupić. Miałem nawet je miałem, ale na tej płycie nie poszły bo nie obsługiwała ich a były takie same, ale kasę oddali więc nie jestem stratny.

 

Będę brać ZOTAC GeForce GTX 650 Synergy Edition 2GB.

 

Opis karty - http://www.zotacusa.com/geforce-gtx-650-synergy-2gb-zt-61010-10m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci, że zrobisz błąd. GTX 650 jest mniej więcej o połowę mniej wydajna, niż GTX 560 Ti. Niby zaletą 650 jest 2 GB pamięci VRAM, tyle tylko, że jest to pozorna zaleta. Im więcej pamięci na karcie, tym trudniej ją podkręcić (o ile w ogóle), ma dokładkę i tak jej nie wykorzystasz. Chyba, że grasz w jakichś kosmicznych rozdzielczościach, typu 2500x1600 lub ciut mniejszych. Już nawet nie wspominam, że pamięć jest w 650 wąskim gardłem - tylko 128 bitowa szyna.

A to, że 650 obsługuje DX 11.1, a 560 Ti tylko DX 11, to nie robi żadnej różnicy. 650 jest za słaba, żeby grać na DX 11, a co dopiero DX 11.1.

Heh, ta GTX 460 kupiona przez Smoxa jest lepsza, niż GTX 650 :P

Ale oczywiście, Twoja kasa i Twój wybór.

EDIT

Masz porówanie :

Dołączona grafika

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta karta wystarczy. Do BFa się nada jak trzeba nie jestem wiary, że ma ładnie wyglądać lecz ma płynnie działać :)

 

Karta nie jest taka zła:

 

Procesory - 384 procesorów strumieniowych

Rozmiar pamięci - 2GB

Typ pamięci - GDDR5

Interfejs pamięci - 128-bit

Taktowanie rdzenia - 1058 MHz

Zegar pamięci - 5000 MHz

 

To na pewno w 720p da mi te 40 fps'ów i zero ścinek mi do szczęścia więcej nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że cena też jest jakimś wyznacznikiem ? A na Allegro nowe GTX 650 można kupić taniej, niż używaną GTX 560 Ti :P To chyba też o czymś świadczy ? Już nie mówię o używkach, które ktoś nawet za 250 zł chce sprzedać :P No i popatrz na resztę sprzętu tego demonstratora :

16 Gig DDR3 RAMQuad Core 3.0 GHZ Processor

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba zapomniałeś, że potem będę wymieniać procek + płyta? :P

 

I ja to samo bądź lepiej będę miał na i5 i 8 GB ramu :)

Tak patrzę tego GTX 560 Ti:

 

Ilość pamięci RAM 1 GB

  Rodzaj pamięci RAM GDDR5

  Szyna danych [bit] 256

  Taktowanie pamięci [MHz] 4000

  Taktowanie rdzenia [MHz] 822

 

Ma tylko więcej bitów, ale reszta gorsza, więc jest remis :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę tego GTX 560 Ti:   Ilość pamięci RAM 1 GB   Rodzaj pamięci RAM GDDR5   Szyna danych [bit] 256   Taktowanie pamięci [MHz] 4000   Taktowanie rdzenia [MHz] 822   Ma tylko więcej bitów, ale reszta gorsza, więc jest remis :P

Cóż, jednak polecam wizytę u okulisty :P Nie patrz na MHz czy GHz, tylko na wydajność. Wszystko dokładnie widać na zdjęciu. Wydajność zmiennoprzecinkowa GTX 650 - 812 GFlops GTX 560 Ti - 1263 GFlops Wydajność wypełniania pikseli GTX 650 - 16928 MPix/s GTX 560 Ti - 26304 MPix/s Wydajność wypełniania tekseli GTX 650 - 33856 MTex/s GTX 560 Ti - 52608 MTex/s Wydajność geometryczna GTX 650 - 25329 MVt/s GTX 560 Ti - 39456 MVt/s Przepustowość pamięci GTX 650 - 80 GB/s GTX 560 Ti - 128,3 GB/s Powyżej zdjęć kart masz wyniki w benchmarkach. Też mam je przepisać ? :P A zauważ, że to są wyniki na referencyjnych zegarach. GTX 560 Ti w wersji OC wyniki ma jeszcze lepsze. Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox - to też. 192, 256, 384 lub 516 bit. Unika się kart z 128 i 64 bitową szyną pamięci. Ale nie tylko to - Ty płaciłeś za GTX 460 200 zł, więc jak nazwać kupowanie dużo gorszej i słabszej karty za minimum 250 zł albo i więcej ? Głupota ? Czy trzeba by użyć bardziej dosadnych słów ? Ale w sumie...nie mój cyrk, i małpy też nie moje. Junx zrobi co zechce, w końcu to jego kasa i jego komputer. Najwyżej za czas jakiś założy następny temat pod tytułem "Dalszy rozwój maszynki (karta graficzna 2)" @Junx - nie będę już dawał Ci zadnych dobrych rad. Z prostego powodu - mądry rad nie potrzebuje, a głupi i tak nie skorzysta. Zapamiętaj sobie tylko jedno : "Biednych nie stać na szajs" - lepiej kupić raz, a coś porzadnego. Ale widocznie Ciebie stać... Dla mnie EOT.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz "polować" na GTX 480, 560 Ti, 570, 580, 590, 660, 660 Ti i wyższe - ale wyższe to już na pewno będą poza budżetem. Okazje na Allegro czy Tablicy czasami się zdarzają. Możesz też popatrzeć na karty Radeona, ale ja się na nich nie znam, tu już sam byś musiał popatrzeć na komparatorze i na serwisach aukcyjnych, albo ktoś kto w Radeonie siedzi musiałby coś mądrego doradzić. Unikam tych kart, nie chcę ich mieć ani nigdy miał nie będę, więc też się nimi nie interesuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.