Skocz do zawartości

spotkanie z grzechem w kopalni


cez137

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,mam problem zaraz przed spotkaniem z Velesem w kopalni,tak jak widzialem na game playach robie tak samo czyli idę ide i nagle dostaje buta na plecy czy coś takiego i padam,ale...no właśnie,z tym padaniem to spoko bo tak ma być ale zaraz po bucie na plecy jest "koniec gry" i musze wyjść do menu i wgrać sava od nowa,dlaczego ginę?probowałem kilka razy,i jako stalker i jako bandyta,nie ma to znaczenia,i tak ginę,życie mam na full,ocb?czy to jakiś bug?czy można ominąć ten wątek i od razu udać się do X-18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabiłeś Grzechowców na Kordonie?

Bo jeśli tak, to nie stosując się do ostrzeżenia jakie dostaje się na początku tunelu w takiej sytuacji i idzie dalej, to się ginie.

Będziesz więc albo musiał powtórzyć grę od Kordonu i pozostawienia ich tam żywych, albo zastosować się do treści komunikatu ( szukać pomocy w barze. Barman lub dca Powinności ). Ale wiem, że to rozwiązanie jest zabugowane i są problemy z dalszymi zadaniami. Części dalszych zadań, jakie powinny być w modzie, się nie dostaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde to lipa bo ich zabiłem w kordonie,ale takie było zadanie od sidora żeby uwolnić tego kolesia,no jak mu tam?lis?a oni nie chcieli mi go oddać to ich wytłukłem,żebym wiedział że będą takie cyrki to bym ich nie zabijał,kurde nie chce mi sie od nowa tego przechodzić

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chcieli oddać, tylko za fleszkę chyba, albo kasę. Już nie pamiętam. Jak tego nie miałeś, to trzeba gnać do Sidora.

A jak nie chcesz powtarzać, to gdy w tunelu dostaniesz informację, że trzeba szukać pomocy, leć do baru. Tam masz wybór. Poprzez barmana kupić przychylność Grzechu, albo pomocy szukać u Woronina.

Ale radzę powtórzyć. Bo jak zakładnika nie uwolniłeś jak należy, to skićkałeś scenariusz. A LA błędów nie wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chcieli oddać, tylko za fleszkę chyba, albo kasę. Już nie pamiętam. Jak tego nie miałeś, to trzeba gnać do Sidora.

A jak nie chcesz powtarzać, to gdy w tunelu dostaniesz informację, że trzeba szukać pomocy, leć do baru. Tam masz wybór. Poprzez barmana kupić przychylność Grzechu, albo pomocy szukać u Woronina.

Ale radzę powtórzyć. Bo jak zakładnika nie uwolniłeś jak należy, to skićkałeś scenariusz. A LA błędów nie wybacza.

a to może nie zwróciłem uwagi że chcieli oddać?a co to jest ta fleszka?bo było też cos takiego w podziemiach agropromu "fleszka strierloka" tzn.wiem że chodzi o pendriva ale dlaczego to sie nazywa fleszka?to tak z czystej ciekawości pytam,jestem w stanie przełknąć to że nie bede miał kilku misji czy coś żeby tego nie powtarzać,ale co tam sie konkretnie dzieje?buguje?krzaczy?czy co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że już nie pamiętam, czy fleszka czy kasa. Przecież jak wchodzisz do chałupy i gadasz z ich szefem, to ci mówi. A tyś ich chyba rozwalił z marszu, bo byli czerwoni.

Dokładnie czytaj dialog, bo ma chyba też negatywną rozmowę.

A co do zabugowania, to się psują zadania. Dostajesz je za wcześnie, albo nie takie, jak należy, bo nie jesteś na właściwej ścieżce scenariusza.

Zapamiętaj taką zasadę, że jak coś sknociliśmy, robiąc rzecz przez scenariusz nieprzewidzianą ( autor moda nie jest jasnowidzem ), to trzeba powtórzyć sprzed miejsca błędu.

Wracając z Mrocznego Parowu do Doliny Mroku, dostajesz zadanie uwolnienia więźnia. A ono jest połączone z zadaniem Grzechu. Nie zrobisz, źle. Zrobisz, nie wykonasz później zadania Grzechu, które dostaniesz dopiero jak wejdziesz do kopalni.

Pamiętaj o tym, że LA wyciekło przed zakończeniem prac nad nią. Niektóre z bugów, jak zadania dla Powinności naprawiono, ale inne bugi chyba zostały.

Trzymaj się więc ścieżki scenariusza, to dojdziesz do końca moda, tak jak zrobiło to wielu.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondotier nie rozwalałem ich z marszu,była gadka bo pamiętam ale nic z niej nie wynikło,po prostu coś tam powiedział i zrobili sie czerwoni,ani nie oddali lisa ani nie strzelali to myslałem że mam odbic lisa i ich rozwaliłem

dopyl  ale teraz?z mrocznego wąwozu z kopalni?czy robić od nowa?bo nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej dostałeś od Sidorowicza zadnie na uwolnienie? Bo jeśli nie, to o uwalnianiu dialogu nie mogłeś dostać. Odpowiedni dialog jest dopiero, jak Cię tam Sidor wyśle.

Widzę, że nie masz wyboru. Musisz powtórzyć grę i to najlepiej, od brania zadania u Sidora. Jeśli chcesz dotrzeć do końca moda, a nie ugrzęznąć w połowie

A jeśli miałeś to zadanie, to mogłeś wybrać nie ten dialog. Nie powinno być z tym zadaniem problemów, jak z każdym na Kordonie. 

Przed takimi rozmowami robi się twardy zapis i jak coś nie wypali, zaczyna znowu od niego z inną ścieżka dialogową.

I jak powiedzie Ci się uwolnienie zgodnie ze scenariuszem, też tym Grzechowcom na Kordonie daruj życie. Z dalszej gry się przekonasz, że było warto.

Powodzenia :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cez137 - od dawna wiadomo, że nie należy robić w modach qucksava klawiszami z podstawek. Gryzą się one z twardymi zapisami i kończą ich zepsuciem.

Zastępowano je zapisami z konsoli, ale to nie jest najpraktyczniejsze rozwiązanie, ani czasowe, ani manipulacyjne i niewiele się różni od robienia twardych.

Dlatego też, nasz kolega scigacz1975, znalazł sposób robienie szybkich zapisów z klawiatury, ale mających charakter tych z konsoli. Korzystam z tego od lat i nie przydarzyło mi się zepsucie sava.

Jak to zrobić, było już wielokrotnie na forum podawane. Wystarczyło poszukać w poradach.

Dodaj do user.ltx pod bind quick_load te linie:

bind_console save save1  k7
bind_console save save2  k8
bind_console save save3  k9

Za k7 do k9 możesz dać dowolne, pasujące ci klawisze.

Robione tymi klawiszami zapisy można nadpisywać dowolnie. Możesz zrobić trzy kolejne i zacząć od nowa, albo cały czas używać jednego.

Jeśli z tego skorzystasz, dobrze jest w ustawieniach, klawiszom qucksavów przypisać klawisze z numerycznej, co eliminuje ich przypadkowe zastosowanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki,nie wiedzialem że jest cos takiego,postanowilem robić grę od nowa,bo jak ma sie cos psuć jak gdzieś daleko dojde to bedzie jeszcze gorzej,a czy nie ma jeszcze gdzies po drodze takich jaj jak z tymi grzechowcami?napiszcie żebym znowu czegos nie spaprał,bo znowu bede miał problem,jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LA wyciekła. Grałem w nią, jeszcze z grubymi błędami ( brak możliwości wykonania wszystkich zadań), które naprawiano patchami. Ale naprawienie jednego, popsuło drugie. Czy to naprawiono nie wiem, bo dałem sobie z LA spokój. A że LA, to dziecko forumowiczów ze stalker.pl, radzę tam szukać pomocy w sprawach technicznych. Jest tam więcej porad niż u nas, gdzie LA jest gościem.

Nie jest to spychalszczyzna, ale odesłanie do źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego znaczenia, gdzie jest zlokalizowany plik user.ltx.

To że masz go w appdata, to nawet ułatwienie, bo nie musisz go szukać w Moich dokumentach.

Stara dobra zasada. Robisz sobie najpierw jego kopię. Na "wsiakoj słuczaj".

Następnie oryginalny plik otwierasz edytorem tekstów. Można nawet notatnikiem, ale przy czynności jaką masz wykonać, lepiej skorzystać z Notepad2 lub Notepad++.

Odnajdź bind quick_load, to gdzieś koło 61 linii. Zrób 1 linię odstępu. Teraz - albo wpisuj ręcznie, co nie ma sensu - albo przekopiuj, nawet z mojego posta, te trzy linie do tego odstępu. Zapisz!!!

Powinieneś mieć coś takiego:

bind use_medkit kSPACE
bind quick_save kDIVIDE
bind quick_load kMULTIPLY
bind_console save save1  k7
bind_console save save2  k8
bind_console save save3  k9
bind_sec use kZ
cam_inert 0.

 Ciebie interesują tylko te trzy linie. To co powyżej i poniżej, będzie różne, bo to moje ustawienia.

Zamknij plik, pozamykaj katalogi i uruchom moda.

Powodzenia i przyjemnej gry :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dobra sprobuje sie z tym pobawić,ale mam jeszcze 2 pytanka,obecnie gram w LA na lapku win 8.1,4 maga ramy i karta intela,pierwszy problem to taki że po uruchomieniu gry i kliknieciu "ostatni zapis" gra wczytuje sie ok 10-15min i to samo jest gdy przechodze z jednej lokacji do drugiej,dlaczego tak jest i czy mozna to zmienić?jak tak to jak?natomist drugi problem to taki że chciałbym uzywać apteczek,bandarzy i jedzenia/picia tak jak w CoP czyli po nacisnięciu odpowiedniego klawisza,wiem że tak sie da bo oglądam na bieżąco gamelpaye na YT i koleś niejaki "Hallack pogrywa" tak ma poustawiane,jak to zrobić?tez tak chce,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko o czasie ładowania.

Możesz mieć w tle uruchomione inne programy używane na codzień. Pozamykaj je, zwalniając przez to pamięć.

Druga rzecz, to plik wymiany. Jego wielkość może też pomóc. Jego wielkość musisz ustawić jednak eksperymentalnie. Jak masz taki, jaki sugeruje WIN, czyli mniejszy od RAM, ustaw go na 6MB. Pograj i zwiększ do 8MB. Pograj. Zobaczysz jak się będzie ładowało. Może trzeba będzie wrócić do 6, bo jak jest za duży, też może spowalniać, bo wymiana na nim  i w RAM, to wielka różnica.

A co do ikon szybkiego użycia, to zajrzyj na można powiedzieć, polską stronę tego moda, czyli stalker.pl. Tam są jego ojcowie i sporo porad nad jego "udoskonalaniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki za info ale chyba moja gra w LA wlasnie dobiegła końca bo wywala w barze buga x-ray tak jak w czystym niebie,o ile w czystym niebie moglem go obejsc idąc ktoredy indziej tu już chyba sie nie da,nie wiem co robić

takie info:

Engine error. Last line in stack trace:
 CDialogHolder::operator=()+3591543 byte(s)   C:\Program Files (x86)\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\bins\xrGame.dll

nie wiem o co chodzi bo za pierwszym razem go nie bylo,udalo misie tak zrobić że savuje F6 i wczytuje F7,wyglada to troche inaczej niż u Ciebie,ale jakoś tak sie zrobilo że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z dialogami, niestety log jest niepełny. 

Wejdź do gry i do Baru i jak wyrzuci do pulpitu to odpal notatnik i kliknij CTRL + V. Zawartość z notatnika która się pojawi

wyślij w poście.

dzieki dobra sprobuje sie z tym pobawić,ale mam jeszcze 2 pytanka,obecnie gram w LA na lapku win 8.1,4 maga ramy i karta intela,pierwszy problem to taki że po uruchomieniu gry i kliknieciu "ostatni zapis" gra wczytuje sie ok 10-15min i to samo jest gdy przechodze z jednej lokacji do drugiej,dlaczego tak jest i czy mozna to zmienić?jak tak to jak?natomist drugi problem to taki że chciałbym uzywać apteczek,bandarzy i jedzenia/picia tak jak w CoP czyli po nacisnięciu odpowiedniego klawisza,wiem że tak sie da bo oglądam na bieżąco gamelpaye na YT i koleś niejaki "Hallack pogrywa" tak ma poustawiane,jak to zrobić?tez tak chce,pozdrawiam

Co do tego to musiałbyś kombinować ostro żeby przypisać jedzenie oraz picie. W ShoC masz normalnie apteczki i bandaże pod dwoma nawiasami przypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cez137 - na stalker.pl jest do pobrania najnowsza wersja LA. LA_DC_internal_test_07.29.

To wersja testowa, ale na pewno lepsza od 1.3003. Masz dwie możliwości. Pobrać i zagrać, albo poczekać, aż ogłoszą ja jako skończoną.

Nie jesteś jedynym, który ma problemy z Grzechem, barem, Powinnością i jeszcze kilku innymi. Może ta nowa wersja to usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to już trzeba pytać na tamtym forum. Bo to co jest w temacie, to screen. Chyba że to jest informacja tylko dla testerów ( możliwość pobrania na dropboxa ), czyli osób upoważnionych.

Nie sprawdzałem możliwości pobrania, to nie wiem. Ja czekam, aż wyjdzie ukończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.