Skocz do zawartości

PDA Kreta - Agroprom


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na Agropromie i "przy okazji" chciałem zrobić zadanie PDA dla Kreta ale przy wyjściu z tunelu po podniesieniu PDA pojawiają się wojskowi. Nie bardzo mogłem ich zlikwidować (za słaby pancerz i gan) ale pogadałem z ich dowódcą obiecałem skrzynkę wódki ( z tego co zrozumiałem zabrał mi PDA) odbiegłem w stronę kompleksu i potem zlikwidowałem wszystkich z tym że przy żadnym zabitym nie znalazłem tego PDA. Zadanie jest widoczen jako wykonane w połowie że niby znalazłem to PDA. W ekwipunku jest tylko PDA snajpera
i PDA z informacją. 
I teraz pytanie czy mogę spokojnie iść do Kreta i zadanie zostanie zakończone czy jednak trzeba cofnąć się w sejwach i iść po to PDA lepiej uzbrojony?    

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadanie można zaliczyć na dwa sposoby - polubownie lub na siłę. W pierwszym przypadku, PDA Kreta będzie do odebrania u handlarza od Wojskowych na Agropromie (ale trzeba słono za nie zapłacić). W drugim przypadku, likwidacja oddziału specjalnego, który blokuje wyjście z tunelu. A w praktyce wygląda to mniej więcej tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie powyższego filmiku: czy ktoś może wie z jakiego poziomu trudności jest ten materiał? I co się stało z członkami oddziału w 06m 40sek?! Odchodzą spokojnie w stronę tunelu, jak gdyby zapomnieli o GG...Ja także próbowałem wyeliminować żołnierzy - fakt że nie miałem wtedy jeszcze wojskowej egzy - jednak po ok. 30 "zejściach" dałem sobie spokój... Głównym problemem była ucieczka z tunelu właśnie, a na powyższym materiale GG zostaje trafiony TYLKO raz (reszta strzałów jest niecelna)...Dziwne jakieś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem że jak grałem w poprzednią Soljankę to rozwaliłem wszystkich wojaków którzy blokują tunel.

Natomiast ostatecznie rozwiązałem inaczej zdanie na PDA dla Kreta. Może komuś się ten sposób przyda.. Znalazłem w necie ten film:

Więć zrobiłem zadanie prawie tak jak na filmie z tym że:
1. Dałem się złapać w pułapkę w tunelu
2. Dogadałem się z dowódcą i obiecałem dostarczyć skrzynkę (20 szt) wódki
3. Robiąc inne zadania zaszedłem na Kordon u Sidorowicza kupiłem 40 puszek konserw - każda po 200 rubli
4. Zaszedłem na Dolinę Mroku do Kreta zagadałem z nim przepraszał mnie za kłopoty ze Specnazem i wspomniał w rewanżu o swoim schowku na Agropromie
5. Potem poszedlem do Żyły (handlarz w Dolinie mroku) i wymieniłem 40 puszek na 20 butelek wódki
6. Zaniosłem wódkę na Agroprom do Szerstiuka który przechowywał PDA Kreta zrobiłem zamianę + dopłata (5 tyś) i odniosłem Kretowi jego PDA.

Gdyby zrobił tak jak filmie i kupiłbym wódkę u latającego handlarza (butelka prawie 2400 rubli) wydałbym całą kase jaką miałem potem zabrakłoby jeszcze 5 tyś rubli dla Szerstiuka.
I tak zamiast wydać około 45 tyś na całość wydałem 8,5 tyś :)

Zadanie zaliczone i kupę grosza pozostało w kieszeni !

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłeś tak jak się to powinno zrobić, i jak pewnie każdy je zrobił. Celem zadania jest zdobycie 20 butelek wódki by wykupić PDA. Jak to zrobisz to już twoja inwencja. Jak masz dużo kasy, możesz kupić wódkę u Szarego i szybko zakończyć questa. Albo kombinować z różnicami w cenach asortymentu  u handlarzy. Albo po prostu czekać aż sama sie ta wódka nazbiera. Bo prędzej czy później ją uzbierasz a Szerstiuk i Kret nigdzie nie uciekną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, kanon1022 napisał:

Witam, wie ktoś gdzie potem odszukać tego gościa wojskowego handlarza od którego trzeba odebrać pda kreta, w którym miejscu on jest.

Lokalizacja Szerstiuka:

JLbFar8.jpg

37 minut temu, kanon1022 napisał:

...dokumenty wykraść po cichu , czy można rozwalić całą bazę i czy wtedy będzie ten gość pod słupem.

Wykraść walizkę można na dwa sposoby: siłowo i po cichu.

W wariancie eliminacji żołnierzy trzeba uważać, ponieważ Szerstiuk lubi niekiedy w dzień siedzieć w budynku naprzeciw wejścia do głównego bloku. Jeśli zostanie uwikłany w walkę to nici z zadania (Szerstiuk daje również inne zadania). Sołdat po prostu nie lubi kiedy w pobliżu niego strzelają i odpowiada tym samym :wink:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również dodać, że wariant po cichu jest arcytrudny do wykonania bo silnik w grze nigdy nie pozwalał na porządne "skradanie". Polecam wpaść tam drugim wyjściem z podziemi agropromu i zadekować się w jakimś domku po czym kasować wszystkich wchodzących :) 

Do zdobycia jest tam "Egzoszkielet wojskowy", który będzie Ci służył przez długi czas więc warto zrobić zadymę.

Trzeba też pamiętać żeby zacząć strzelaninę w ciągu dnia bo w nocy Szerstiuk sobie śpi w baraku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.