Skocz do zawartości

Wylot do pulpitu na bagnach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam niemały problem z grą. Dzisiaj gdy za każdym razem gdy wczytam zapis zrobiony na bagnach gra się załaduje, ale po zatwierdzeniu wejścia do gry mija z parę sekund i wywala do pulpitu. Wcześniej nie wywalało.

Błąd z logów wygląda następująco:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)
 

stack trace:

 

Ogólnie gdy jestem na bagnach mam niską ilość fps.

Jest jakieś na to lekarstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal   Używam wersji pobranej z tego oto tematu.    https://stalkerteam.pl/topic/7348-op-2-repack-rekomendowana-instalacja/

Żadnych zmian nie wprowadzałem do niej poza wgraniem tamtego spolszczenia co jest napisane w tym temacie.


Próbowałem na nowo rozpakowanej wersji ale nie pomogło. Chyba za szukanie tego pliku muszę się zabrać choć ciężko to widzę.

@Edit No szczerze powiedziawszy nie wiem czego mam szukać w tych plikach, co tam wykasować.

@Edit2 Chciałem znaleźć plik z tym kontrolerem problem jest taki że jest on chyba spakowany w którymś z plików db i nie wiem czym rozpakować je. Próbowałem jakimiś dwoma znalezionymi na internecie ale wyskakiwało "Unsupported File".

Edytowane przez Elkitrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałbym się opisem na stalkeruniverse. Tam wylot występował po wyrzuceniu konkretnej broni na ziemię a nie przy zmianie lokacji. Ale są różne opcje. Zrób tak. Najpierw załóż sobie schowek i wywal wszystko co masz w ekwipunku do tego schowka. Zmień lokację. Jeżeli wylot będzie dalej, trzeba szukać gdzie indziej. Jeżeli wylotu nie będzie, znaczy, że powoduje go jakiś przedmiot w twoim ekwipunku. Wtedy metodą prób i błędów trzeba dojść który to przedmiot i się go pozbyć. Ale jednak większość przypadków jest związana z kontrolerem. Choć praktycznie wszystkie dotyczą patcha 1.004. W OP-2 nie powinno to mieć miejsca. Ale żeby sprawdzić wrzuć poniższy plik do katalogu gamedata / config / creatures. Jeżeli problem się rozwiąże to później usuń ten plik. 

m_controller.ltx

Edit: Nie doczytałem. To nie przy zmianie lokacji a przy wczytywaniu zapisu. Teraz jestem prawie na 100% pewny że to wina kontrolera. W OP-2 oni mają bardzo duży zasięg. Jeśli chodzi o fpsy, cóż, zmień rozdzielczość na mniejszą, oświetlenie na statyczne. Bagna są paliwożerne, dużo trawy, wody, anomalii. Słaby sprzęt masz.

Edytowane przez kobal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że gra mi się tnie na Bagnach dość mocno, czy mam słabego kompa no nie wiem bo najnowsze gry na nim śmigają bez przeszkód. Problem o którym pisałem pojawia się po wzięciu zadania od Swibłowa na zlikwidowanie plutonu wojska na bagnach. Żeby to zadanie wykonać to trzeba kilka razy niestety polec. W trakcie walki robię zapisy a gdy chcę potem wczytać to po wczytaniu po upływie kilku sekund grę wywala do pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że gra mi się tnie na Bagnach dość mocno, czy mam słabego kompa no nie wiem bo najnowsze gry na nim śmigają bez przeszkód. Problem o którym pisałem pojawia się po wzięciu zadania od Swibłowa na zlikwidowanie plutonu wojska na bagnach. Żeby to zadanie wykonać to trzeba kilka razy niestety polec. W trakcie walki robię zapisy a gdy chcę potem wczytać to po wczytaniu po upływie kilku sekund grę wywala do pulpitu.

A czy przypadkiem nie używasz miotacza ognia?? jak gram w OP-2 to mam ponad 160 klatek na sekundę, lecz jak koszę mutanty lub NPC-ów miotaczem ognia to często FPS-y spadają do 10-20 wtedy robię szybki zapis, wczytuję grę i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.