Skocz do zawartości

W to się nie da grać...


Rekomendowane odpowiedzi

Idę sobie do baru wymienić uzbrojenie, sprawdzić zadania i pogadać z łysym..

Na dzień dobry mam takie coś..

,,

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...-2\stalker op-2\gamedata\scripts\bind_stalker.script:1240: attempt to concatenate field '?' (a nil value)
 

stack trace:

"

 

co chwilę ginie mi HUD a próba zmienia czegoś w schowku kończy się wylotem..

O co chodzi?!

 

Druga sprawa nikt jeszcze nie wymyślił moda/patcha na to aby lista przedmiotów jak głupia nie jechała do góry co chwilę po wzięciu jednej rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam co to za błąd, możesz teraz wczytywać zapisy w Barze czy się psują? Spróbuj wczytać zapis sprzed wejścia do Baru i wejść tam jeszcze raz. U mnie czasem jest błąd który psuje zapisy, wyłącza hud i znikają przejścia na inną lokację, nie wiem czy masz tak samo ale u mnie właśnie pomaga wczytanie wcześniejszego zapisu. Tyle że ten zapis musi być SPRZED wejścia na lokację, autosave tu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. Jak po drodze do Baru zepsuło ci się PDA, zniknął hud i nie można było korzystać z ekwipunku a po wejściu do Baru wszystko się naprawiło to poszedłeś zgodnie z sugestiami gry naprawić PDA do Docenta?

 A odnośnie przewijania ekwipunku nic się nie da zrobić. Tak jest od samego początku, czyli premiery Cienia Czarnobyla, i tak będzie do samego końca. Co najwyżej ktoś kumaty może zmniejszyć kratki w plecaku, co za tym idzie będzie więcej przedmiotów widocznych na ekranie kosztem gorszej jakości. Ale ten problem można rozwiązać bardzo szybko. Wystarczy nie poprawiać sobie udźwigu. Wtedy nie będzie kupy gratów w ekwipunku i problemów z przewijaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranger801 każdy zapis w barze zepsuty.. wyjdę i wejdę jeszcze raz zobaczymy może pomoże..

 

@kobal Byłem.. czy naprawiłem nie pamiętam chyba tak bo zostawiałem.. a nawet jeśli nie to przecież nie mógł bym normalnie gadać. Ekran by mi znikał..

Co do ekwipunku.. jak można zwiększyć udźwig schowka... :P Chyba się nie da.. a wiadomo co ten problem powoduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje jeśli nie naprawisz PDA nikt nie wie. PDA zostawiasz u Docenta tylko na tyle czasu ile zajmuje dojście do Barmana, uregulowanie rachunku i powrót do Docenta. Poza tym do naprawy zostawiasz inne PDA, związane z zadaniem poszukiwania zaginionej ekspedycji. Wracając do sprawy, albo nie naprawiłeś swojego PDA i teraz ci się dzieją różne hocki klocki albo po prostu nie wyrabia ci sprzęt. W Barze zawsze tnie, a jak jeszcze założysz tam schowki ze swoimi skarbami to im więcej tych skarbów tym dłużej gra je wczytuje. Słabszy sprzęt może po prostu nie wyrobić i nie nie wczytać całego bajzlu albo co gorsza nie zapisać wszystkiego, co powoduje później różne dziwne błędy. Ale ja obstawiałbym, że po prostu nie naprawiłeś swojego PDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja xxxxxxxxx... CO za idiota tworzył tego moda...

 

Zadanie odzyskać swój towar.. oczywiście po akcji z Gawrem.. który również jest niemożliwy do przejścia.. jakim cudem masz wyjść xxxxxx żywy z potyczki z pięcioma kolesiami w egzo z strzelbami jeśli nie masz nic.. a z budynku wyjść się nie da! Bo jakiś idiota ustawił kolesia w przejściu... No do xxxxxx nędzy przecież to jest xxxxxxxxx.. Dobra po chwili udało się plecaczek w drzwiach i sprzęt jest.. nie było by za łatwo nagle pojawia się czterech kolejnych 6-7 pancernych kolesi którzy nawet jak uda ci się załatwić Gawra to ubijają Cię na wesoło.. waląc przez ściany NO RĘCE xxxxxxx OPADAJĄ.. w końcu jest udało się.. towarzystwo poległo (tak jak i z 10 wolnościowców którzy nagle mają kosę z Gawrem i jego ekipą NIELOGICZNIE CAŁKOWICIE NAZNACZONY NIE JEST W WOLNOŚCI) ale to dopiero wstęp...

 

Jakut coś gada o najemnikach i ich xxxxxxxxxxxxx posterunku..

 

 I TUTAJ DOCHODZIMY DO SEDNA SPRAWY.....

No PANIE Jakim cudem koleś z anormalnym bizonem likwiduje mnie jednym strzałem z kilometra?! CO to xxxxxxx ma być? MOD czy jakieś gówno zabugowane nie do przejścia.. To jest jeszcze do ogarnięcia tak samo jak to, że jak dostaje pociskiem to ekran mi cały lata.. za to przeciwnik nie ma problemu z tym aby po trafieniu strzelać jak gdyby nigdy nic..

ALE KOLEŚ KTÓRY WYTRZYMUJE TRAFIENIE W GŁOWĘ Z SNAJPERKI AWP, PLUS Z DWA MAGAZYNKI Z WAŁA, GRANATY i nawet strzał z RPG.. to jest xxxxxxx SKANDAL... Jak mam go niby pokonać.. skoro koleś ściąga mnie z kilometra a ja mu gówno robię...

TO MA BYĆ ZABAWNE.. niech twórcy moda nigdy więcej nie dotykają bo nie mają pojęcia co robią...






Sorry za przekleństwa ale inaczej się nie da..

 

PO PIERWSZE - NIE ŁAM REGULAMINU PRZEKLEŃSTWAMI - MOŻNA TO WYRAZIĆ NORMALNYM JĘZYKIEM. PO DRUGIE - POTRAFIĘ ZROZUMIEĆ FRUSTRACJĘ - SAM TEGO MODA KOŃCZĘ PRZECHODZIĆ - NIEPOWODZENIE W GRZE NIE JEST POWODEM DO ZATRUWANIA WULGARYZMAMI POSTÓW. TYM RAZEM TYLKO OSTRZEŻENIA. cichy
 

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć frustrację w czasie przechodzenia tego moda - sam go kończę i zdenerwował mnie wiele razy (baaaardzoooo  !!!!!!) , ale forma wyrażania takowej (frustracji) nie powininna być tak niekulturalna - to do Ciebie @Ignachinio . Ja też momentami się denerwowałem i nie robię z tego aż tak ekspresywnych form protestu przeciw twórcom. Zgadzam się z Tobą co do meritum, ale forma jest nie do przyjęcia. Poza tym - gra jest wolnym wyborem każdego z nas. Zawsze można nacisnąć klawisz DELETE. I po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z Gawrem akurat jest dokładnie takie samo jak w każdej wersji Solianki poczynając od pierwszej. Zapewne co najmniej 10 razy zostało już tu opisane jak sobie z nim bezstresowo poradzić. I nie opowiadaj bajek, jak to pakujesz gościowi w głowę kilka magazynków a on nie reaguje. Po prostu strzelasz wszędzie tylko nie w głowę, ot i wszystko.  Jakbyś trafił w głowę to gość by zszedł, jakby nie było, zabiłem tych niemilców w samym OP-2 kilka tysięcy, więc raczej wiem o czym mówię. A odnośnie strzelania przez ściany to też lekka przesada. Po prostu trzeba obserwować wskaźnik widoczności na hudzie. Skoro cię widzą, znaczy się, że mogą cię trafić, znaczy się trzeba zmienić osłonę. To cała tajemnica. 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w następnym dniu... Przepraszam wszystkich za mój wczorajszy wyskok. Wiem kulturalni ludzie tak nie piszą i nie mam nic na swoją obronę poza tym, że no byłem bardzo zdenerwowany. Ostrzeżenie jak najbardziej zasłużone..

 

@kobal ok, przyjmijmy że masz racje (chodź chyba w głowę w nieruchomy cel potrafię trafić) to jakim cudem koleś wytrzymuje taką nawałę ogniową? Przecież to jest niemożliwe do przeżycia.. Rozumiem, że takich pancernych będzie w grze więcej?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą o wiele mocniejsi, będzie ich o wiele więcej i na dodatek będzie im towarzyszyć kupa mutantów. Jak będziesz miał pecha to do tego wszystkiego jeszcze zacznie padać rzęsisty deszcz. Nie wspomnę o  epickiej walce na klatce schodowej w fabryce Jupiter, gdzie oprócz kilkunastu tanków Monolitu będzie jeszcze kilkanaście helikopterów i BTRów. Albo o penetracji zajezdni kolejowej na Jupiterze. Naprawdę, rozwalić sześciu czy siedmiu najemników w egzo, mając jeszcze możliwość schowania się w jednym z tych bocznych pokoików i do tego pomoc Wolności to przysłowiowy mały pikuś w porównaniu z tym co cię czeka dalej. Podstawą jest strzelanie w głowę. I bynajmniej nie trzeba do tego zaraz Barreta. Snajperski LR300, znaleziony na posterunku najemników na Magazynach Wojskowych bez problemu radzi sobie z każdym ludzkim przeciwnikiem, niezależnie w co oponent jest ubrany.

A Gawra załatwiamy tak: Zanim podejdziemy do niego by mu nabluzgać zakładamy sobie schowek w środku hangaru, najlepiej w pokoiku na lewo od wejścia, tam żaden najemnik się nie pojawi. Do schowka ładujemy całe swoje wyposażenie, zostawiając w plecaku tylko jakiś szmelc. Nawet pancerz do schowka i przede wszystkim nóż. Idziemy do Gawra, zostajemy otruci, budzimy się, idziemy do schowka, zbieramy swój sprzęt. Przed rozmową z Gawrem załatwiamy nożem najemnika w pokoiku na lewo od Gawra, a jak się uda to wszystkich trzech towarzyszy Gawra. Rozmawiamy z Gawrem, dostajemy w pysk i od razu uciekamy do pokoiku po lewej po drodze aplikując sobie apteczki. Jak uda ci się dostać do pokoiku, wygrałeś. Wystarczy tylko wychylić się za framugę i spokojnie wystrzelać kotłujących się w przejściu najemników, których od tyłu atakuje już Wolność. Proste. Jak nie spanikujesz uda się za pierwszym razem, max jeden, dwa sejwy. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba pomysły dobre.. Kolesia z ,,Ostatniego Dnia" pokonałem... amunicją Izomorf.. obojętnie do jakiej broni trzy,cztery strzały zgon. Ja akurat Wała użyłem.. ale potem już na spokojnie z kałacha i strzelby też zszedł.. Ogólnie mod jest tak ustawiony, że co najmniej jeden kompan Gawra musi być żywy aby on zechciał z nami gadać. (Takie moje spostrzeżenie).

 

Zapowiada się ciekawie... na nowych lokacjach.. teraz pytanko jak mam zabrać łapę czarnego bibliotekarza.. po pokonaniu go jest normalna ręka a nie jakaś specjalna.

I tak z ciekawości spytam.. granat ,,wysysacz" pokonuje wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ignachinio napisał:

 ...teraz pytanko jak mam zabrać łapę czarnego bibliotekarza.. po pokonaniu go jest normalna ręka a nie jakaś specjalna.

Podaj proszę dokładną nazwę zadania i zleceniodawcę, ponieważ nie pamiętam już tego zadania.

39 minut temu, Ignachinio napisał:

I tak z ciekawości spytam.. granat ,,wysysacz" pokonuje wszystko?

Granaty anomalne są szczególnie przydatne w walce z mutantami wszelkiej maści. Najlepsze danie dla mutanta to "odrobina" śrutu z szybkostrzelnej strzelby ;)

Edytowane przez Anton Gorodecki
Gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.