Skocz do zawartości

Coś jest nie tak


Ignachinio

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.12.2015o12:20, kondotier napisał:

UWAGA. W ustawieniach "Wojny frakcji" (Esc F2), zalecam ustawienia "Obrona". Inne ustawienia mogą skomplikować, lub nawet uniemożliwić wykonanie zadań pobocznych w DM i na MW. I wszędzie tam, gdzie może dojść do takiej wojny.

Masz oczywiście pełną rację @smox, ale wziąłem za pewnik że nasz kolega używa Esc=>F2.

@Ignachinio wejdź w menu przypisywania klawiszy i naciśnij po prostu "domyślne".

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignachinio - F2 naciskasz wtedy, jak na monitorze masz menu główne. Takie jak po uruchomieniu moda, bez wczytania sava.

Kiedy jesteś w trakcie gry wciskasz Esc, pojawia się menu i dopiero F2. Dostajesz nowe okno z ustawieniami, możnością wywoływania wsparcia, przyśpieszania czasu.

Następnie wracasz do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie, nie  grałem a trzeba było? łeee... 

 

Przy rzeczonej wieży zaraz obok osady rybackiej bo o to się rozchodzi.. znajduje się oddział bandytów i chimery oraz poligester... jak mam to rozwalić?

 

@smox To była przenośnia.. w OP-2 faktycznie była męka ale z zupełnie innej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignachinio

Te trzy gry, to podstawa. W nich poznajesz GG prawie wszystkich modów, kwestowych NPCów, a przede wszystkim poznajesz lokacje. Tak ich nazwy, jak i nazwy obiektów na nich rozmieszczanych, laboratoriów itp.

A jeśli nie grałeś, to nie wiesz w ogóle, o co w stalkerach biega. Moja sugestia jest taka, najpierw zalicz te trzy gry, broń boże nie uzupełniane żadnymi ulepszeniami, a dopiero bierz się za mody i to od najłatwiejszych, a nie od Rebornów, czy OP-2. Piszesz ze w OP-2 grałeś w męczarniach. Nie dziwota.

Chociaż trochę jest dziwne, że mając już za sobą 209 postów, no i chyba jakieś mody, nie zaliczyłeś podstawek. Po kolei gra CzN, CCz i ZP i po nich zapraszamy do modów.

I stąd się wziął problem z wieżą. Jak latałeś nad bagnami, to oprócz głosów, miałeś w ramce pisane. I tam miałeś powiadomienie od Lebiediewa o wieży obserwacyjnej. Gdybyś grał w Czyste niebo, to byś wiedział, która to. Bo wież w modach jest bez liku.

Po strzelbę nie idziesz na wieżę którą widać z wioski rybackiej, ale do takiej co jest dalej na płn-zach.

Tu ci podpowiem. W tym modzie GG, "nie zna przeszkód". Z bazy CzN wychodzisz sobie swobodnie, bez teleportów ( na tym etapie gry, na Bagnach nie ma żadnego), przenikając przez druty kolczaste. I tak wychodząc z bazy przez płot, powinieneś trafić na Łowców artefaktów. Są oni dla Ciebie bardzo istotni. A od nich do wieży.
Ale ta podpowiedź niewiele Ci pomoże, bo zginiesz szukając wyjścia z bagien, a nawet jak wyjdziesz, to nie dasz sobie rady z dalszą grą. 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ignachinio napisał:

...nie, nie  grałem a trzeba było? łeee... 

Czarno to widzę... I bez znajomości podstawek próbowałeś swoich sił w OP-2?! Zostaw tego Reborna bardzo Cię proszę. Przykro mi to pisać, ale nie daję Ci żadnych szans na jego ukończenie.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki, @kondotier Chłopaki ale wy nie na serio prawda? wkręcacie mnie? To taki żart jest.. za chwilę się skończy i wrócimy do merytorycznej dyskusji :)

 

Uważacie mnie za idiotę. Tak?

Bo tylko idiota zabierał by się za mody bez przejścia trylogii.. co prawda w oryginalne ,,czyste niebo" zagrałem może z trzy razy ( gra mnie nudzi, wojny frakcji tragiczne, w późniejszych etapach gry liniowość rozgrywki powodująca u mnie wymioty) ale wszystkie trzy części ogarniam bez problemu..

Z modami też nie jestem na bakier... NS ukończone trzykrotnie.. to chyba coś znaczy tak jak wiele godzin spędzonych przed TFW i pomoc( co prawda bardzo niewielka ale zawsze ;) ) dla twórców..

@kondotier 

Cytat

Piszesz ze w OP-2 grałeś w męczarniach. Nie dziwota.

 

Z całym szacunkiem zadałeś sobie choć odrobinę trudu i przeczytałeś moje posty w temacie Opinie o OP-2.. tam jest zawarte dlaczego ten mod jest dla mnie męczarnią.. nie nie z powodów fabularnych.. ale dlatego, że co któryś zapis jest zepsuty (obecnie wszystkie) i dlatego gra w moda gdzie co chwilę muszę się zastanawiać, czy za chwilę wylotu nie będzie i nie stracę postępu jest dla mnie męczarnią.

 

Wzruszyłem się, że aż tak dbacie o nowych graczy :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja...może...

"Za parę dni, proszę pana, to się dopiero zacznie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy…"

@Ignachinio Prosisz o pomoc i od razu na wstępie nasz okłamujesz - ponieważ co byś pod F2 nie ustawił to i tak trzeba wyjść do menu i nacisnąć F2. Wniosek taki z tego że nawet nie pofatygowałeś się i NIE PRZECZYTAŁEŚ wskazówek @kondotiera  p.t. Jak rozpocząć grę w RBFF:Artefakty Śmierci. Z tego wniosku nasuwa się następna teza: czego jeszcze nam nie mówisz i czy nadal zamierzasz nas okłamywać?!

Różnorakie problemy w modach nękają każdego. Dostaniesz o nas wszelką pomoc o jaką  tylko poprosisz. I odpowiadając na Twoje pytania, będziemy zmuszeni również tłumaczyć inne kwestie, wynikające z Twojej nie znajomości części gry. To jest fair wg Ciebie? 

Trzeba było najpierw ukończyć podstawki, popróbować sił w modach o niskim i później średnim poziomie trudności a na końcu dopiero mierzyć się z takimi "wyrywaczami włosów z głowy" jakimi są OP-2 i Reborn. Po co wypływasz żaglówką na Atlantyk? Po co użytkownicy piszą że mody są trudne czy wręcz bardzo trudne? Po co robią poradniki, których nie chcesz nawet przeczytać?  LUB po prostu napisać: koledzy, miałem małą styczność z poszczególnymi częściami STALKERA i modami, jaki mod mi zaproponujecie?

Odwoływanie się do naszych rzekomych braku chęci pomocy uważam za zbędne, o ile przestaniesz mówić nam półprawdy czy wręcz kłamać. 

  • Dodatnia 2
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignachino - nie wiesz może kto odpowiedział, że nie grał w podstawki?  Odpowiedź, że ich nie znasz, od razu powoduje skojarzenia. Dwóch na raz, nie mogło źle odczytać Twojego wpisu.

A teraz wylewasz żale, że dostałeś takie, a nie inne odpowiedzi i wyciągasz wniosek, że robimy z Ciebie idiotę.

Chcesz merytorycznej dyskusji, ale jak Ci wierzyć, że znowu kpił nie będziesz? Przecież to ja się powinienem teraz obruszyć.

Mam nadzieję, że więcej zgrzytów już nie będzie, tylko traktuj nas poważnie.

A co dotyczy podstawek. Autorzy modów zakładają, że grający w mody, znają ich treść.  Fabułę nie wypaczoną innymi modami. Filmowy początek Artefaktów śmierci, to kompilacja finałów CCz I CN. Kto ich nie widział, siedzi jak na tureckim kazaniu i nie za bardzo wie, skąd się wziął na tych bagnach i co od niego chcą. I nie będzie miał pojęcia, że Zarka, czy Łowcy Artefaktów to coś nowego i nie odróżni Zony od z"ONY.

Nic nie stracisz, jak zagrasz jeszcze w CCz i ZP. Zobaczysz STALKERA z innej perspektywy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj... Panowie :D

Spoiler

nie, nie  grałem a trzeba było? łeee... 

to było nic innego jak:

 

Spoiler

Ironia (grec. εἰρωνεία eironeía, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy.

 

no bo przecież jak już wcześniej napisałem, jak można brać się za mody bez znajomości podstawy gry. To przecież bezsensu jest. To coś w stylu tego co napisał @Anton Gorodeckio żaglówce..

 

Ale już zarzucanie mi kłamstwa.. jest bardzo poważnym oskarżeniem.. fakt nie wiedziałem jak wejść w konsole rozkazów w Rebornie.. moja wina nie doczytałem tego co napisał @kondotier ale pisanie że świadomie to zataiłem i was kłamie to bardzo bolący mnie zarzut..

 

Po co miałbym prosić was o pomoc skoro kłamał bym wam na temat tego co robię w modzie to mijało by się z celem..ani ja bym nic na tym nie zyskał ani Wy.. bo przecież po co odpisywać na jakieś pierdoły które wypisuje jakiś tam użytkownik.

Mało tego odnoszę wrażenie, ze ktoś tutaj próbuje mi wmówić, że ,,wiesz co nie graj w mody i nie pytaj tutaj o nic.. bo się nie znasz"... nie jest to miejsce i czas aby chwalić się ile razy przechodziłem podstawki oraz różne mody.. niech odpowiedzią będą moje posty zawarte w tematach paru/parunastu modów. Błąd który mi non stop wypominacie wynika tylko z kwestii tego, że nie dogadaliśmy się na SB. Zrozumiałem, że chodzi nie o tą wieże.

 

Tyle ode mnie.. chwilę pograłem w tego moda.. nie rzucił mnie na kolana.. i najprawdopodobniej wyleci do kosza...

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność, to mod właściwie zaczyna się po opuszczeniu bagien. Bagna, to do niego inwokacja. Jak na nich podziałamy, tak się wyposażymy i uzbroimy na dalszą drogę. A ma to mocny wpływ na dalszą rozgrywkę. No i tu dostaniemy już sporą dawkę podpowiedzi z których w naszym PDA niewiele pozostanie, więc trzeba je spamiętać. I choć zadania na Bagnach to klasyka, warto je wszystkie wykonać.

I trzeba pamiętać, że te filmiki to nie prowadzenie za rączkę, bo w modzie kilka razy mamy możliwość zmian frakcji i przez to samo otrzymania innej rozgrywki. A i nasza rozgrywka powoduje inny losowy spawn.

W filmikach, będą inne tekstury, np. nieba, które nawet w dzień, będzie kosmicznie czarne i bezgwiezdne. W RBFF przywrócono normalny wygląd nieba i kilku innych tekstur.

Pierwszy filmik pokazuje sprzedaż broni u handlarza w bazie. To nieopłacalne. Łowcy Artefaktów to nasi przyjaciele. Zapłacą nam wielokrotnie więcej i sprzedadzą też wielokrotnie taniej. Tylko że w pewnym momencie wyruszą w podróż. Możemy ich dopaść jeszcze przy teleporcie na Agro, a następnie dopiero gdy tam dotrzemy. A to długa i mozolna droga.

A co mod sobą stanowi, można ocenić dopiero po jego skończeniu, a nie po pierwszej lokacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o losowych zadaniach, miałem przede wszystkim na myśli estakadę w Dolinie mroku, gdzie dalsza rozgrywka zależy od wybranego teleportu, oraz od  TAK lub NIE.

Jak również te teleporty, które rzucają losowo. Raz tu, raz tam. Dobrze, jeśli trafiamy na tę samą lokację, będzie tylko kwestia przebieżki, a gorzej, jak nas zaniesie na inną, przypadkową lokację. Ale w tym cały urok moda. Rutyna musi iść na bok. Szare komórki mają robotę.

Ale grający musi wiedzieć że to nie bugi, tylko rozwiązania zamierzone przez autora moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.