Jump to content

Przejście do Martwego Miasta


kobal

Recommended Posts

Nie potrafię znaleść teleportu do Martwego Miasta w Limańsku.A raczej znalazłem najprawdopodobniej tylko drzwi do piwnicy są zamknięte.Jestem mniej więcej tutaj http://img833.images...us/i/003cv.jpg/

To zaraz za barykadą Wolności po lewej stronie patrząc od przejścia z Czerwonego Lasu naprzeciwko Gastronomu.Na placyku jest jeszcze fontanna.Przed wejściem jest coś taka jakby mgła , jakby właśnie teleport ale nic sie nie dzieje.Drzwi skrzypią i pokazuje sie napis że są zamknięte.Obleciałem cały Limańsk i jedyne drzwi które dają w ogóle jakiś odzew.Po za tym znalazłem jeszcze jedną piwnicę w budynku Gastronomu ale nic tam nie ma.Może coś powinienem ze sobą mieć o czym zapomniałem.Mam ten ostatni artefakt który Czarnomor kazał sobie zostawić i mam pudełko po cygarach które podobno jest częścią klucza.Po za tym oczywiście kod spisany ze zdjęcia.Mam też ten fotopistolet.No i nie wiem co dalej Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj od autosave, nie pojawia Ci się ten komunikat z 2 screenu? A rozmawiałeś z Błyskawicą?- jeśli tak to w PDA powinieneś mieć dokładne zdjęcie tych drzwi do piwnicy w Limańsku, znalazłeś to anomalną snajperkę CZarnomora na dachu X16 bo po jej znaleziniu przychodził sms od Błyskawicy.

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany.Dziękuję za zainteresowanie.Problem powodowała Błyskawica.Dziewczyna zawieszała sie po wrzuceniu izomorfu do portalu i co za tym idzie nie uruchamiał sie dalszy skrypt.Ja znając cząstkową fabułę z poradnika myślałem że tak ma być i maszerowałem do Limańska gdzie nic się nie działo.Dziękuje Korn06 że naprowadził mnie na ślad.Kolejne zadanie uruchamia się gdy Błyskawica wejdzie w portal.Gdyby nie chciała wejść tak jak to było u mnie pomaga szybki zapis i od razu wczytanie go.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No właśnie ...

Mam to samo i muszę się wracać z sejwami do spotkania z Blyskawicą - zawiesiła mi sie po wrzuceniu izomorfa do portalu i nie mam zdjęcia, o którym pisał korn06 :P

Może by trzeba dopisać w poradniku jakieś ostrzeżenie, że Błyskawica sie zawiesza ?

Link to comment
Share on other sites

W poradniku jest taki wpis " 17. Na miejscu rozmawiamy z Błyskawicą. Wrzucamy jeden z izomorfów w portal. Drugi zgodnie z sugestią Czarnomora zostawiamy sobie. Portal wyrzuca nam trochę fantów i przede wszystkim pudełko po cygarach. Czytamy zapisaną w pudełku informację. Błyskawica wchodzi w portal, a my powinniśmy mieć w PDA zdjęcie domu w którym jest teleport do Martwego Miasta." Więc pisze że Błyskawica ma wejść w portal a my dostać info w PDA , ale jak niejasne to niech Malakas poprawi ja nie mam możliwości edycji poradnika do soljanki.Myślę że popełniłeś ten sam błąd co ja czyli zbytniej pewności siebie :P

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem, że jest już nowy poradnik Twojego autorstwa :P

W nim jest wszystko OK, tylko poprosiłem malakasa, by dopisał w punkcie 17 na samym końcu:(należy poczekać chwilkę po tym jak Błyskawica znikie w portalu - zadanie pojawia się w PDA po około 10-15 sekundach).

Takie ostrzeżenie dla tych, którym Błyskawica się nie zawiesi, ale się wyteleportują przypadkim przed otrzymaniem zadania w Limańsku :D

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się pokonać wreszcie (po masakrycznie długiej walce ) te dwa karabiny maszynowe, które pilnują piwnicy z przejściem z Limańska do Martwego Miasta.

Ponieważ korn06 i Kobal opisali jak im się udało ten najbardziej upierdliwy fragment Solianki pokonać, ja również opiszę moje doświadczenia.

Otóż po zejściu po zaminowanych schodach do piwnicy stanąłem przed drzwiami, które lekko trącając otworzyłem (nie otwiera się ich jak inne poprzez naciśniecie klawisza "użyj" !), i moim oczom ukazało się podłużne pomieszczenie z dwoma rzędami kolumn (po cztery po lewej i po prawej stronie).

W tym momencie należy zrobić KONIECZNIE sejwa zanim pierwszy raz tam wejdziemy !

Związane jest to z tym, że tylko podczas pierwszorazowego wejścia do owego pokoju, karabin maszynowy (piekielnie zabójczy) na przeciwległej ścianie ma minimalne opóźnienie w rozpoczęciu ostrzału. Jeśli zrobicie sejwa po aktywacji karabinu, możecie zapomnieć o jakiejkolwiek próbie wejścia do pomieszczenia - karabin zabije was na progu wejścia !

Mój sposób na przejście tego fragmentu gry jest nastepujący (chociaż jest chyba łatwiejszy i mniej stresujący):

Po otwarciu drzwi (i zrobieniu sejwa ) stajemy dosłownie na progu wejścia trzymając granat w ręku i ubrani w jakiś pancerz, którego nie będziemy żałować (a ma dobrą kuloodporność - musi wytrzymać chociaż jedno trafienie i nie dać nas zabić). Następnie rzucamy granat w kierunku ściany na wprost (tam gdzie widać jakieś przełączniki i zamurowane cegłami przejście). Natychmiast po rzucie SPRINTEM zasuwamy za najbliższą kolumnę z prawej i stajemy tak by nas osłoniła od ostrzału. Gdy już nam się to uda postepujemy dalej jak na filmie instruktażowym, który wstawił malakas w poradniku do Solianki.

Mi ten numer wyszedł trzykrotnie jak się bawiłem z tymi karabinami. Przy odrobinie szczęścia uda się wam tam wbiec i nawet nie oberwać. Chociaż częściej dostaniecie raz, ale dobry pancerz wojskowy powinien to znieść - będzie zniszczony, ale wy ocalicie skórę. Najtrudniejszy moment to wyczaić moment kiedy przestać biec i stanąć pod ostrzałem za kolumną. Wtedy mały ruch palca na klawiaturze za dużo i zaczynacie zabawę od nowa

Teraz macie podany kolejny sposób na przejście tego fragmentu gry - powodzenia !

OFFTOP - W moim rankingu najbardziej upierdliwych fragmentów gry w Solę, ten jest zdecydowanie na pierwszym miejscu, ale zaraz za nim jest pewna przeklęta ściana w Labiryncie, na którą trzeba się wspiąć. Poza tymi dwoma przypadkami nic mnie aż tak nie podczas gry żebym zapamiętał jakieś negatywne uczucia.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.