Skocz do zawartości

Router?


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić coś co będzie mi robiło jako odbiornik i nadajnik internetu. Teraz mam sam odbiornik taki niby pendrive z włożoną tam kartą. I to mi tylko odbiera, gość  w sklepie mi proponował nadajniko/odbiornik ale za 10 zł miesięcznie w umowie na 2 lata, więc raczej to drogie. Chciałbym sam to sobie kupić, bo mi tak tablet tylko się łączy, a wystarczy mi żeby to miało 1 odbiornik (jeżeli to ma znaczenie). A i fajnie by było jakby LTE obsługiwał ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem coś takiego:

http://allegro.pl/karta-seciowa-wi-fi-router-tp-link-livebox-d-link-i6472350786.html

 

A to od Ciebie to dział tak? Wytłumacz proszę, ja to tak rozumiem:

Podłączam swojego pena pod to i odbiera mi to net i robi też jako nadajnik?

Mój modem (wygląd jak pendrive)

LTE  HUAWEI E3372.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalazłeś to karta sieciowa, czyli gdy masz ruter a twój komp nie ma wifi to wpinasz mu to i masz bezprzewodowy net w pc-ie.

To co Ci podrzuciłem w linku to tak jak dobrze zrozumiałeś: 

Cytat

Podłączam swojego pena pod to i odbiera mi to net i robi też jako nadajnik?

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale oba wskazane urządzenia nie spełnią oczekiwań. Pokazany router dział będzie jako nadajnik-odbiornik bezprzewodowy dla internetu pozyskanego z kabla.

A to drugie miniurządzonko, jest odbiornikiem sygnałów z takiego nadajnika. Działa także jako nadajnik do routera, a on nasz sygnał wkłada do kabla.

Działa też tam, gdzie jest ogólno dostępne WiFi. Ale ono ma ograniczenia czasowe w działaniu i nie wiem, czy pozwala na ściąganie.

Aby mieć takie coś działające w obie strony bezpośrednio z komputera, trzeba się postarać o internet bezprzewodowy. Dostarczają go wszyscy operatorzy. Koszt "wypożyczenia" takiego urządzenia zależy od umowy na okres korzystania i wyboru możliwych do pobrania MB.

@LordDino- sprawdź sobie, jaki dostawca internetu będzie Ci proponował najkorzystniejsze warunki. I nie daj się namówić na proponowane przez nich bajery, nic nie dające, a podnoszące cenę abonamentu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kondotiera.

Ja już mam internet bezprzewodowy od Plusa, działający na modemie  LTE  HUAWEI E3372 (wygląda jak pendrive)

 

Do pacjenta.

No to właśnie o taki mi cudo chodzi i LTE ma, druga zaleta. Mój modem z tym będzie współpracował? Opis jest taki z nimi niby współpracuje:

Huawei E3372 HiLink
Huawei E3372s-153, s-2,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kondotier napisał:

Niestety, ale oba wskazane urządzenia nie spełnią oczekiwań. Pokazany router dział będzie jako nadajnik-odbiornik bezprzewodowy dla internetu pozyskanego z kabla.

 

Tutaj się troszkę mylisz. Ruter działa tak na kablu jak i na modemie. Po to właśnie ma gniazdo USB. 

W mojej byłej firmie były takie rutery więc wiem o czym piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to znaczenie tylko gdy zależy od pojemności Twojego porfela. Nie jest to typ urządzenia które w jakiś konkretny sposób się zużywa. Kupiłem używany ruter TP-Link dwa lata temu i śmiga aż miło. 

Ale to Twój wybór. Patrz na oceny i komentarze dla sprzedającego, jak jest ok to śmiało kupuj. Akurat link który Ci podałem niemal idealny sprzedawca, od takich można śmiało kupować. 

p.s. pisaliśmy w tym samym momencie @mkk7. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mkk7 napisał:

To raczej się nie psuje, można brać używany z jakąś gwarancją rozruchową, ale jak lubisz poczucie większego bezpieczeństwa czyli gwarancję to nowy.

 

Już miałem takie rzeczy używane i to ja je popsułem więc sprawdzę różnicę i pewnie używkę wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino- pisałeś, że możesz tylko odbierać internet, a nie możesz wysyłać. Czegoś nie rozumiem. Taki internet musi działać w obie strony.

Jeśli Twój dostawca wprowadził takie idiotyczne ograniczenie, to zamiast szukać urządzeń dodatkowych, które najprawdopodobniej przy zablokowanym wysyłaniu działać nie będą, zmień go na innego. Takiego co daje internet w obie strony.

@pacjent1972 - router to tylko rozdzielacz. Jak mam internet bezprzewodowy, to stosowanie go mija się z celem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale nie rozumiem czemu komplikujesz sprawę @kondotier  :sleep: i robisz kisiel z mózgu autorowi tematu. Ustaliliśmy co ma i czego oczekuje, po co rozkładać to na atomy skoro wszystko jest jasne. Ma co ma, chce czego chce, dostał odpowiedź która go satysfakcjonuje. ;)

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej @LordDino ma pełny net tylko źle to napisał i chodziło mu o to że używać może go na jednym urządzeniu, a chciałby na kilku. Po to właśnie potrzebny mu router żeby ten bezprzewodowy podzielić na kilka urządzeń. Nie ma netu, który działał by w jedną stronę, musi wysyłać zapytania do serwerów żeby te odpowiedziały, kwestia tylko jaki jest limit tego wysyłania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972- wiem, że tak jak stara baba lubisz mieć ostatnie zdanie, więc jest to moja ostatnia odpowiedź na Twoje dywagacje.

Przeczytaj odpowiedź @LodDino dla mnie i przekonaj się kto mu robił kisiel z mózgu. Kupił nie to co teraz potrzebuje. Musi to zmienić, a żadne inne dodatkowe routery mu nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie kond się też stara, każda opinia jest ważna i jej wysłucham, a że akurat trafiłem, że pacjent się na tym zna (bo ma doświadczenie) to lepiej dla mnie. Za każdą opinię jestem wdzięczny.

 

U mnie to będzie to (z innym modemem):

http://allegro.pl/router-wifi-modem-lte-4g-plus-play-orange-t-mobile-i6463422950.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy internecie bezprzewodowym, kupujemy limit przesyłania i to on kosztuje. Różni dostawcy, różnie to ustalają. Przeważnie po wyczerpaniu limitu, w ogóle przestaje działać i trzeba czekać na nowy miesiąc.

Nie zdziwił bym się, gdyby w tej wojnie o klienta, któryś wprowadził opcję podobną jak w telefonach (Play), że przez trzy miesiące można odbierać bez grosza na koncie, a nie można wysyłać.

Sądzę, że @LordDino poinformuje nas o tym, jak się dogadał z dostawcą. Bo posiadane przez niego urządzonko pozostanie mu chyba to samo, ale podniosą mu abonament i od następnego miesiąca będzie działać w obie strony. Ucierpi na tym tylko jego portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LordDino napisał:

Spokojnie panowie kond się też stara, każda opinia jest ważna i jej wysłucham

Ja sam nie wierzę, że to napisałem chyba dorastam.

 

43 minuty temu, LordDino napisał:

 mam net od Plusa LTE bez limitów coś koło 40 zł za niego płacę dzięki Smart Dom na bodajże 2 lata.

Nie podniosą tylko muszę dokupić nadajnik.

 

28 minut temu, LordDino napisał:

Wysyłanie zależy tylko od sprzętu ja go mogłem kupić ale był drogi i nie zależało mi wtedy na nadawaniu. To ja o tym zdecydowałem na moment podpisywania umowy nie zależało mi na nadawaniu teraz to się zmieniło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie podniosą bo i za co skoro masz już umowę, masz swój modem, masz swój net.

Kupujesz ruter o którym mowa, wpinasz swój modem, odbierasz net a ruter z LTE rozsyła go po Twoim domku byś odbierał go każdym urządzeniem z wifi. 

Jeśli nie o to tu chodzi to znaczy że ziemia jest płaska. :P

Edit... a jak masz ochotę to do zakupionego rutera podpinasz kablem PC-ta, konfigurujesz połączenie i masz net z kabla za pośrednictwem rutera. I tak bez końca. 

Więc nie wiem czemu jestem baba która zawsze musi mieć ostatnie słowo jak kolega Kondi napisał. :blink:

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.