Jump to content

Router?


LordDino
 Share

Recommended Posts

Potrzebuje kupić coś co będzie mi robiło jako odbiornik i nadajnik internetu. Teraz mam sam odbiornik taki niby pendrive z włożoną tam kartą. I to mi tylko odbiera, gość  w sklepie mi proponował nadajniko/odbiornik ale za 10 zł miesięcznie w umowie na 2 lata, więc raczej to drogie. Chciałbym sam to sobie kupić, bo mi tak tablet tylko się łączy, a wystarczy mi żeby to miało 1 odbiornik (jeżeli to ma znaczenie). A i fajnie by było jakby LTE obsługiwał ale nie koniecznie.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale oba wskazane urządzenia nie spełnią oczekiwań. Pokazany router dział będzie jako nadajnik-odbiornik bezprzewodowy dla internetu pozyskanego z kabla.

A to drugie miniurządzonko, jest odbiornikiem sygnałów z takiego nadajnika. Działa także jako nadajnik do routera, a on nasz sygnał wkłada do kabla.

Działa też tam, gdzie jest ogólno dostępne WiFi. Ale ono ma ograniczenia czasowe w działaniu i nie wiem, czy pozwala na ściąganie.

Aby mieć takie coś działające w obie strony bezpośrednio z komputera, trzeba się postarać o internet bezprzewodowy. Dostarczają go wszyscy operatorzy. Koszt "wypożyczenia" takiego urządzenia zależy od umowy na okres korzystania i wyboru możliwych do pobrania MB.

@LordDino- sprawdź sobie, jaki dostawca internetu będzie Ci proponował najkorzystniejsze warunki. I nie daj się namówić na proponowane przez nich bajery, nic nie dające, a podnoszące cenę abonamentu.

 

Link to comment
Share on other sites

Do kondotiera.

Ja już mam internet bezprzewodowy od Plusa, działający na modemie  LTE  HUAWEI E3372 (wygląda jak pendrive)

 

Do pacjenta.

No to właśnie o taki mi cudo chodzi i LTE ma, druga zaleta. Mój modem z tym będzie współpracował? Opis jest taki z nimi niby współpracuje:

Huawei E3372 HiLink
Huawei E3372s-153, s-2,
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, kondotier napisał:

Niestety, ale oba wskazane urządzenia nie spełnią oczekiwań. Pokazany router dział będzie jako nadajnik-odbiornik bezprzewodowy dla internetu pozyskanego z kabla.

 

Tutaj się troszkę mylisz. Ruter działa tak na kablu jak i na modemie. Po to właśnie ma gniazdo USB. 

W mojej byłej firmie były takie rutery więc wiem o czym piszę. 

Link to comment
Share on other sites

Ma to znaczenie tylko gdy zależy od pojemności Twojego porfela. Nie jest to typ urządzenia które w jakiś konkretny sposób się zużywa. Kupiłem używany ruter TP-Link dwa lata temu i śmiga aż miło. 

Ale to Twój wybór. Patrz na oceny i komentarze dla sprzedającego, jak jest ok to śmiało kupuj. Akurat link który Ci podałem niemal idealny sprzedawca, od takich można śmiało kupować. 

p.s. pisaliśmy w tym samym momencie @mkk7. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mkk7 napisał:

To raczej się nie psuje, można brać używany z jakąś gwarancją rozruchową, ale jak lubisz poczucie większego bezpieczeństwa czyli gwarancję to nowy.

 

Już miałem takie rzeczy używane i to ja je popsułem więc sprawdzę różnicę i pewnie używkę wezmę.

Link to comment
Share on other sites

@LordDino- pisałeś, że możesz tylko odbierać internet, a nie możesz wysyłać. Czegoś nie rozumiem. Taki internet musi działać w obie strony.

Jeśli Twój dostawca wprowadził takie idiotyczne ograniczenie, to zamiast szukać urządzeń dodatkowych, które najprawdopodobniej przy zablokowanym wysyłaniu działać nie będą, zmień go na innego. Takiego co daje internet w obie strony.

@pacjent1972 - router to tylko rozdzielacz. Jak mam internet bezprzewodowy, to stosowanie go mija się z celem.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej @LordDino ma pełny net tylko źle to napisał i chodziło mu o to że używać może go na jednym urządzeniu, a chciałby na kilku. Po to właśnie potrzebny mu router żeby ten bezprzewodowy podzielić na kilka urządzeń. Nie ma netu, który działał by w jedną stronę, musi wysyłać zapytania do serwerów żeby te odpowiedziały, kwestia tylko jaki jest limit tego wysyłania.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Spokojnie panowie kond się też stara, każda opinia jest ważna i jej wysłucham, a że akurat trafiłem, że pacjent się na tym zna (bo ma doświadczenie) to lepiej dla mnie. Za każdą opinię jestem wdzięczny.

 

U mnie to będzie to (z innym modemem):

http://allegro.pl/router-wifi-modem-lte-4g-plus-play-orange-t-mobile-i6463422950.html

Link to comment
Share on other sites

Przy internecie bezprzewodowym, kupujemy limit przesyłania i to on kosztuje. Różni dostawcy, różnie to ustalają. Przeważnie po wyczerpaniu limitu, w ogóle przestaje działać i trzeba czekać na nowy miesiąc.

Nie zdziwił bym się, gdyby w tej wojnie o klienta, któryś wprowadził opcję podobną jak w telefonach (Play), że przez trzy miesiące można odbierać bez grosza na koncie, a nie można wysyłać.

Sądzę, że @LordDino poinformuje nas o tym, jak się dogadał z dostawcą. Bo posiadane przez niego urządzonko pozostanie mu chyba to samo, ale podniosą mu abonament i od następnego miesiąca będzie działać w obie strony. Ucierpi na tym tylko jego portfel.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, LordDino napisał:

Spokojnie panowie kond się też stara, każda opinia jest ważna i jej wysłucham

Ja sam nie wierzę, że to napisałem chyba dorastam.

 

43 minuty temu, LordDino napisał:

 mam net od Plusa LTE bez limitów coś koło 40 zł za niego płacę dzięki Smart Dom na bodajże 2 lata.

Nie podniosą tylko muszę dokupić nadajnik.

 

28 minut temu, LordDino napisał:

Wysyłanie zależy tylko od sprzętu ja go mogłem kupić ale był drogi i nie zależało mi wtedy na nadawaniu. To ja o tym zdecydowałem na moment podpisywania umowy nie zależało mi na nadawaniu teraz to się zmieniło

 

Link to comment
Share on other sites

Nic Ci nie podniosą bo i za co skoro masz już umowę, masz swój modem, masz swój net.

Kupujesz ruter o którym mowa, wpinasz swój modem, odbierasz net a ruter z LTE rozsyła go po Twoim domku byś odbierał go każdym urządzeniem z wifi. 

Jeśli nie o to tu chodzi to znaczy że ziemia jest płaska. :P

Edit... a jak masz ochotę to do zakupionego rutera podpinasz kablem PC-ta, konfigurujesz połączenie i masz net z kabla za pośrednictwem rutera. I tak bez końca. 

Więc nie wiem czemu jestem baba która zawsze musi mieć ostatnie słowo jak kolega Kondi napisał. :blink:

 

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity