Jump to content

Problem z instalacją Shadow of Chernobyl

Recommended Posts

Po zainstalowaniu gry z pudełka, wpisaniu klucza wyświetla się komunikat cyt. A required security module can not be activated. This program can not be executed. Ta sama płyta na kompie mojego syna jak i na kompie mojego kolegi instaluje się podobnie, lecz  gra normalnie się odpala. Czy ktoś z kolegów zna powód takiego zachowania?

5 godzin temu, kowalosiu69 napisał:

Strielon pobrałem Twojego repacka, wypakowałem 7zip-em, otworzyłem 3rd pokazał się obraz startowy, następnie czarny ekran i to wszystko. Nie pomaga otwieranie jako admin, ani w trybie zgodności. Chyba brakuje czegoś w systemie. Dzięki za pomoc.

Skoro mod się uruchamia i masz czarny ekran to wtedy postaraj się wywołać pulpit bez zamykania gry. Ja mam tak że po instalacji SoC mój Eset Smart Security pod czarnym ekranem gry pokazuje okienko firewall`a gdzie mam do wyboru czy mam udostępnić Stalkerowi dostęp do netu. Zawsze wybieram "odmów" i "zapamiętaj czynność" i gra wczytuje się dalej.  

Edited by kazik
  • Dodatnia 1

Dnia 20.11.2016 o 15:02, kobal napisał:

To może być problem z zabezpieczeniem antypirackim wpisanym w grę. Starsze wersje Securoma i SafeDisk nie są obsługiwane przez Windows 10

Było na to obejście.

"Na stronach Microsoftu znaleźć można dwa sposoby na aktywację sterownika secdrv.sys. Pierwszy z nich wykorzystuje uruchomiony z uprawnieniami Administratora wiersz poleceń, w którym należy wpisać komendę sc start secdrv, co spowoduje wystartowanie sterownika, a jego działanie zatrzymać można poleceniem sc stop secdrv. Istniej także możliwość automatycznej aktywacji secdrv.sys komendą sc config secdrv start=auto. Drugi ze sposobów wymaga wprowadzenia modyfikacji do rejestru systemowego. Wartość klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\secdrv należy zmienić na 2, żeby uruchomić sterownik automatycznie, 3 w przypadku aktywacji ręcznej lub 4 żeby go wyłączyć."