Jump to content

Problem z instalacją Shadow of Chernobyl


Recommended Posts

Po zainstalowaniu gry z pudełka, wpisaniu klucza wyświetla się komunikat cyt. A required security module can not be activated. This program can not be executed. Ta sama płyta na kompie mojego syna jak i na kompie mojego kolegi instaluje się podobnie, lecz  gra normalnie się odpala. Czy ktoś z kolegów zna powód takiego zachowania?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, kowalosiu69 napisał:

Strielon pobrałem Twojego repacka, wypakowałem 7zip-em, otworzyłem 3rd pokazał się obraz startowy, następnie czarny ekran i to wszystko. Nie pomaga otwieranie jako admin, ani w trybie zgodności. Chyba brakuje czegoś w systemie. Dzięki za pomoc.

Skoro mod się uruchamia i masz czarny ekran to wtedy postaraj się wywołać pulpit bez zamykania gry. Ja mam tak że po instalacji SoC mój Eset Smart Security pod czarnym ekranem gry pokazuje okienko firewall`a gdzie mam do wyboru czy mam udostępnić Stalkerowi dostęp do netu. Zawsze wybieram "odmów" i "zapamiętaj czynność" i gra wczytuje się dalej.  

Edited by kazik
  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2016 o 15:02, kobal napisał:

To może być problem z zabezpieczeniem antypirackim wpisanym w grę. Starsze wersje Securoma i SafeDisk nie są obsługiwane przez Windows 10

Było na to obejście.

 "Na stronach Microsoftu znaleźć można dwa sposoby na aktywację sterownika secdrv.sys. Pierwszy z nich wykorzystuje uruchomiony z uprawnieniami Administratora wiersz poleceń, w którym należy wpisać komendę sc start secdrv, co spowoduje wystartowanie sterownika, a jego działanie zatrzymać można poleceniem sc stop secdrv. Istniej także możliwość automatycznej aktywacji secdrv.sys komendą sc config secdrv start=auto. Drugi ze sposobów wymaga wprowadzenia modyfikacji do rejestru systemowego. Wartość klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\secdrv należy zmienić na 2, żeby uruchomić sterownik automatycznie, 3 w przypadku aktywacji ręcznej lub 4 żeby go wyłączyć."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity