Jump to content

[CoC] DoctorX Questlines 1.23

Junx
 Share

Recommended Posts

pavel-ignatiev-.jpg
Platforma: Call of Chernobyl
Data Premiery: 27.07.2016r
Autor: DoctorX01
Autor Spolszczenia: @Anton Gorodecki

OPIS:

Spoiler

Podstawowym celem dodatku jest urozmaicenie rozgrywki poprzez dodanie nowych zadań. Stają się bardziej zróżnicowane i losowe.

Zmiany:

• Dziesiątki nowych zadań
  • Zadania powtórkowe
  • Grając drugi raz tą samą frakcją nie dostaniemy "zestawu" tych samych zadań
  • Możliwość zmiany frakcji 
  • Głębsza integracja w dialogach
  • Od danego NPC możemy otrzymać jedno zadanie 
  • Zadania zmieniają się co kilka godzin
  • Zwiększony % na znalezienie narzędzi w schowkach

Kompatybilność:

• Działa z innymi dodatkami autora 
  • W przypadku dodawania innych dodatków trzeba będzie edytować pliki
  • Nie działa z innymi dodatkami, które oferują nowe zadania

UWAGA:  W czasie wyboru frakcji należy pozostawić niezaznaczonym Tryb Fabularny. "DoctorX Questlines 1.23" nie jest kompatybilny z Trybem Reinkarnacji.

Aby w czasie rozgrywki zmienić przynależność do frakcji, należy porozmawiać z jednym z niżej wymienionych NPC-ów:

• Aby zostać Samotnikiem, porozmawiaj z Sidorowiczem;
  • Aby dołączyć do Powinności, porozmawiaj z pułkownikiem Pietrenką;
  • Aby dołączyć do Wolności, porozmawiaj z Łukaszem;
  • Aby dołączyć do Czystego Nieba, porozmawiaj z Zimnym;
  • Aby zostać Ekologiem, porozmawiaj z profesorem Sacharowem;
  • Aby zostać Najemnikiem, porozmawiaj z Duszmanem;
  • Aby zostać Żołnierzem, porozmawiaj z majorem Kuźniecowem;
  • Aby zostać Bandytą, porozmawiaj z Sułtanem;
  • Aby dołączyć do Monolitu należy WŁĄCZYĆ Mózgozwęglacz lub porozmawiać z Królikiem, przebywającym w Prypeci;
  • Aby przezwyciężyć pranie mózgu i odejść z Monolitu należy WYŁĄCZYĆ Mózgozwęglacz. Zostaniesz automatycznie Samotnikiem.

INSTALACJA / LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Beta wersja polonizacji "DoctorX Questlines 1.23" jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla wersji "Call of Chernobyl" 1.4.22 PL oraz dla wersji 1.23 "DoctorX Questlines" i na nich też była testowana. 

Polonizacja jest w formie katalogu "gamedata". Wystarczy skopiować go (ze zgodą na nadpisanie plików) do głównego katalogu Call of Chernobyl 1.4.22 PL. W razie instalowania innych dodatków, beta wersję polonizacji „DoctorX Questlines 1.23” instalujemy na samym końcu.

Z racji niemożności sprawdzenia przez autora polonizacji wszystkich dostępnych (losowo) zadań w dodatku "DoctorX Questlines 1.23", polonizacja ma kształt otwartej bety. Wszelkie znalezione błędy proszę kierować tutaj: [KLIK]

Linki:

UWAGA: Spolszczenie zostało dostosowane do wersji dodatku 1.23 ! 

Szczegółowa instrukcja instalacji polonizacji wygląda następująco:

1. Instalujemy "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl" 1.4.22 PL;

2. [OPCJONALNIE] Instalujemy inne dodatki kompatybilne ze "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl" 1.4.22 PL oraz "DoctorX Questlines 1.23";

3. Pobieramy dodatek "DoctorX Questlines 1.23", rozpakowujemy i kopiujemy katalog "gamedata" (ze zgodą na nadpisanie plików) do katalogu instalacyjnego "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl";

4. Pobieramy beta wersję polonizacji "DoctorX Questlines 1.23", rozpakowujemy i kopiujemy (ze zgodą na nadpisanie plików) katalog "gamedata" do katalogu instalacyjnego "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl";

5. Uruchamiamy "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl" z pliku Stalker-CoC.exe i rozpoczynamy Nową grę.

• Dodatnia 6

średnio z tymi zadaniami: raz że są to zadania typu "przynieś podaj pozabijaj", to jeszcze nie różnią się na moje oko zbytnio od generowanych w vanili. Poza tym zdarzyło mi się dostać zadanie przeprowadzenia uderzenia na monolit w radarze, pomimo że mózgozwęglacz był wciąż włączony. Wciąż czekam na jakiegoś poważnego moda fabularnego do CoC.

• Dodatnia 1

2 godziny temu, blablabla napisał:

Wystarczyły by bardziej zróżnicowane zadania poboczne no i może jakieś małe linie fabularne.

No i właśnie o to chodzi, jak nie ma fabuły to zadań pobocznych powinno być kupa do wyboru. Nawet jeśli jest to np schemat przynieś przedmiot to powinno być jak najwięcej kombinacji. Nie wiem jak w CoC(k)u jest ale ja to bym sobie życzył (i jak tak będzie to już będę w miarę happy) questy w stylu przynieś wszystkie rodzaje artów, każdy rodzaj broni, każdy rodzaj pancerza, o jeszcze questy takie jak były w Czystym Niebie, czyli przynieś amunicję (ileś paczek), dostarcz granaty, dostarcz mięsko z każdego mutanta.

A nie jak w Cieniu ten zbierał tylko Kotleta, tamten ogon Nibypsa i co chwilę mieliśmy to samo.

• 5 weeks later...

@Anton Gorodecki

Mam takie pytanko odnośnie tego zdania.

Dnia 11.12.2016 o 03:02, Junx napisał:

UWAGA:  W czasie wyboru frakcji należy pozostawić niezaznaczonym Tryb Fabularny. "DoctorX Questlines 1.23" nie jest kompatybilny z Trybem Reinkarnacji.

Czyli jak mam to rozumieć?

Jak wybiorę Tryb Fabularny to CoC będzie mi losował questy tylko ze swojego zestawu standardowego, a z tego packa nie? Bo pisałeś o ile mnie pamięć nie myli, że mod ingeruje też w questy z podstawki i tak się zastanawiam czy gra może mi się sypać po pewnym czasie jeśli wezmę tryb Fabularny. Na razie po zainstalowaniu tego dodatku odpaliłem save-a z mojej gry fabularnej i poszło ale jestem w podziemiach (nie ma od kogo wziąć zadania ;) ) i nie wiem jak wypadnie branie questów losowych.

Czy też może jednak rozbuduje on mi losowość zadań nawet jak wybiorę ten tryb.

@edit  

Dostałem dwa nowe typy zadań, których jeszcze nie miałem w CoCku, przeszukaj schowek i znajdź dla mnie dokumenty ale nie wiem czy to są questy z tego dodatku czy z podstawki.

Normalnie w CoCku questy losowe na mapie miałem zaznaczone na biało, te 2 mają zielony krzyżyk. Czy takie jest może oznaczanie nowych questów w DoctorX Questlines, czy on zmienia wszystkim  questom losowym ikonkę na taką ale wtedy chyba i te wcześniej brane miały by ja zmienioną?

aa.jpg

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

Bo pisałeś o ile mnie pamięć nie myli, że mod ingeruje też w questy z podstawki

Wzorem naszych polityków - nie przypominam sobie abym takie coś mówił:P a tak na serio raczej tak nie pisałem. Tak - mod ingeruje w zadania z podstawowego CoC-a i jednocześnie dodaje swoje, całkiem nowe zadania (typu przynieś, odbierz, zlikwiduj). 

Na razie po zainstalowaniu tego dodatku odpaliłem save-a z mojej gry fabularnej i poszło ale jestem w podziemiach (nie ma od kogo wziąć zadania ;) ) i nie wiem jak wypadnie branie questów losowych.

Dodatek DoctorX Questlines 1.23 wymaga do poprawnego działania rozpoczęcia nowej gry. W razie kombinacji z zapisami mogą wystąpić, a raczej na pewno, wystąpią przekłamania i błędy.

Dostałem dwa nowe typy zadań, których jeszcze nie miałem w CoCku, przeszukaj schowek i znajdź dla mnie dokumenty

Zadanie na odnalezienie dokumentów jest nowym "questem".

Poza tym łatwo od razu zauważyć czy gra się w dodatek, ponieważ na samym początku gry wszystkimi frakcjami jest tylko jedno zadanie w PDA: "Porozmawiaj z ...(i tu ważna postać z twojej frakcji).

• Dodatnia 1

@Anton Gorodecki

Tak dla sprawdzenia wziąłem nową grę Fabularną i w tym trybie są na początku te 3 zadania fabularne CoCka (pogadaj z doktorem, Psi emiter, Mózgozweglacz), nie ma tego zadania "porozmawiaj z gościem ze swojej frakcji". Ale questy poboczne są zarówno z podstawowego Cocka i z DoctorX Questlines, a w sumie o to mi chodziło żeby zwiększyć różnorodność tych zadań losowych.

Co prawda niby gram wtedy wbrew zamysłowi twórcy wiec teoretycznie mogą mnie spotkać jakieś problemy ale zaryzykuję sobie też taką grę ;)

Poza tym łatwo od razu zauważyć czy gra się w dodatek, ponieważ na samym początku gry wszystkimi frakcjami jest tylko jedno zadanie w PDA: "Porozmawiaj z ...(i tu ważna postać z twojej frakcji).

Jak zacząłem grać totalnie freeplayowo w ten dodatek to oprócz "Pogadaj z..." miałem też questa "Wyłącz Mózgozweglacz" (2 razy po wyborze nowej gry).

12 godzin temu, tom3kb napisał:

Jak zacząłem grać totalnie freeplayowo w ten dodatek to oprócz "Pogadaj z..." miałem też questa "Wyłącz Mózgozweglacz" (2 razy po wyborze nowej gry).

Rozumiem, ale to zadanie występuje również w trybie fabularnym, i rozpoczynając nową grę możesz nie zauważyć różnicy. Chciałem zwrócić uwagę właśnie na zadanie "Pogadaj z...", po którego obecności łatwo się przekonać że grasz w dodatek z zadaniami DocaX. 

@Kirai

Coś za coś

Jak odpalisz tryb fabularny to masz głowną  fabułę coc-a i bardziej rozbudowane te questy cykliczne alenie masz tych nowych fabul dka frakcji zaczynających się od gadki z waźnym npcem z danej frakcji.

Jak odpalisz bez fabuly to masz to co jest w tym packu.

Takze spokojnie moźesz na pierwszy raz ńdpalić z fabułą.