Skocz do zawartości

BugTrap i wyrzucenie"bluescerrn", i restart komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem z dodatkiem Solyanka(a może z grą STALKER CC), od chwili zainstalowania "Soy" miałem już wielokrotnie "bugtrapa"- po czym następuje "bluescreen" i po wyłączeniu ich, od razu restart komputera. Może potraficie pomóc mi z tym problem ,bo przez niego będę zmuszony odstawić ten dodatek, a jest bardzo dobry i chciałbym go ukończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stygmat po kolei... Czy podczas użytkowania kompa masz jakieś problemy...z temperaturą ..z bluscreean..itp. (te niebieskie ekrany to z reguły to problem sprzętowy) Po jakim czasie w grze występuje bug.?..tutaj sprawdzić temperatury.. Ile masz Ram i czy dopisywałeś...czy dopisywaleś Ram do .exe Stalkera.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuciłem program Core Temp- odpalam "Soy" i zobaczę jakie będą temperatury po restarcie- na chwile obecna(problem wystąpił jakies 20 minut temu)- 1-36, 2-36, 3-39, 4-39 stopni

Edit:

@malakas pamieci mam 3GB i nie dopisywałem nic do .exe Stalkera(nie bardzo wiem nawet o co chodzi), podczas uzytkowania komputera nie występuje takowy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są temperatury w grze to dobre. Sprawdź też temperaturę grafiki.... ...Przeglądałeś logi błędów..? ...wstaw tutaj plik o który prosi ...Kpuc Blue screeny to przeważnie problem niespójności systemu od strony sprzętowej. Może to być nawet głupi brak dobrego kontaktu z płytą kości Ram, lub Karty graficznej. Może być źle zrobione niestabilne OC, może być przegrzana grafika..może być uszkodzony windows..Twardy dysk ..itd. dużo tego. Z drugiej strony mówisz ,że na co dzień nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak pograłem kilkanaście minut i na ATP wywaliło mi znowu bluxcreena i restart temperatury skaczą o 2-3stopnie- 36/36/39/39 wykorzystanie procesora skacze 3-10%(ale to juz po restarcie) pamięci 57%(po restarcie) komunikat jaki otrzymuję od gry to "Program XR_3DA.exe przestał działąć i nie mogę żadnych czyności wykonać tylko zamknąć ten komunikat co równe jest restartowi kompa ten plik "plik zrzutu pamięci ram Minidump ,,.dmp,," sory, ale nie o co z nim chodzi, po prostu nigdy nie miałem takich problemów i nie sprawdzałem tego moja zabawka to Q29450 2.33GHz, 3GB ram, GF9600GT, vista ultimate64 logi błędów- gdzie je sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak pograłem kilkanaście minut i na ATP wywaliło mi znowu bluxcreena i restart temperatury skaczą o 2-3stopnie- 36/36/39/39 wykorzystanie procesora skacze 3-10%(ale to juz po restarcie) pamięci 57%(po restarcie) komunikat jaki otrzymuję od gry to "Program XR_3DA.exe przestał działąć i nie mogę żadnych czyności wykonać tylko zamknąć ten komunikat co równe jest restartowi kompa ten plik "plik zrzutu pamięci ram Minidump ,,.dmp,," sory, ale nie o co z nim chodzi, po prostu nigdy nie miałem takich problemów i nie sprawdzałem tego moja zabawka to Q29450 2.33GHz, 3GB ram, GF9600GT, vista ultimate64 logi błędów- gdzie je sprawdzić? nie wiem jak otworzyc te plik( próbowałem zainstalować program do tego, ale jakieś błędy wywala że nie obsługuje mojego procesora ten instalator)dlatego poniżej są linki do tych plików(są 4) http://www.sendspace.pl/file/1b56a54ed448c6c2acf6aef http://www.sendspace.pl/file/645071fa9b69d42e1ede95f http://www.sendspace.pl/file/f6e087a3bcb29e6175d3029 http://www.sendspace.pl/file/564c69cad687e9c8399c95f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log błędu znajdziesz na dysku C w folderze Użytkownicy / Publiczny / Dokumenty Publiczne / Stalker SOHC / logs .W folderze logs na samej górze znajdziesz plik tekstowy "twój login"xray .Otwierasz go w notatniku i zjeżdzasz na dół.Wszystko poniżej Fatal Error to log twojego błędu Wklej go na forum.Czasami logi zapisują się w schowku.Więc zaraz po wywaleniu na pulpit otwórz notatnik i zrób wklej.Jeżeli masz ekran śmierci to spróbuj zapisać co się na nim pojawia, zawsze jest tam kod błędu , wygląda mniej więcej tak 0x00000048 na przykład .Jeżeli masz ustawiony automatyczny reset to wyłącza sie go bodajże w konsoli.W czasie startu systemu naciskasz F8 jak pamietam.Pojawia sie konsola i tam masz pozycje wyłącz automatyczny restart.Wtedy będziesz mógł spokojnie przepisać co na niebieskim ekranie pisze.Miałem wyloty w tym rodzaju jak grałem w Tajne Ścieżki.W prawdzie nie do Bluescreena ale miałem czarny ekran z buczeniem i totalnym brakiem reakcji , też kończyło sie resetem.U mnie pomogła reinstalacja,zmniejszenie wymagań graficznych przed nową grą.Konkretnie to zachowałem te domyślne jakie gra ustanowiła dla czystego Cienia Czarnobyla.Problem nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal dzięki wielkie, zapamiętam na przyszłość. Co do mojego błędu w logach, to jest nieciekawie, bo po prostu go nie ma:(, mogę wam wkleić cały ten plik/lub wysłać na hosting numer błędu spiszę przy nastepnym bluescrenie ja też myślałem by pozmniejszać ustawienia graficzne(rozdziałkę mam ustawiona na 1920x1080, a zagrać i tak będę musiał od nowa, bo na razie tylko dla zabawy "spaceruję" po mapkach) EDIT numer błędu na bluscreen to 0x00000076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, wiem jak obrabiać audio, video itp, ale nie mam pojęcia o jakim pliku mówicie- to jedno, a drugie zmieniłem rozdziałkę na 1280x1024 i na detale średnie i jak na razie nie miałem ani jednego bluscreena - sprawdzę jeszcze pózniej i jutro, jak nie będzie nic złego działo zaczynam grac od nowa i według poradnika edit: wiem juz co to plik wymiany, ale nie wiem nadal jak sprawdzic jego wielkość ciekawe jest dla mnie bynajmniej to iż takowa sytuacja ma miejsce tylko podczas grania w Stalkera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość określasz sam, można wybrać ... ale to nie jest ważne . A otwierasz go za pomocą debuggera z pakietu Windows SDK tool , ja na razie walczę z systemem i nie mogę uruchomić sdk ;/ Co do sytuacji z stalkera miałem na starym komputerze podobna tylko z colinem 2005 zawsze gdy wychodziłem z gry komputer się restartował o dziwo w innych grach nie było tego problemu (taka ciekawostka jak włączyłem Media Player to się nie restartował) do dziś nie doszedłem dokładnej przyczyny mogę się tylko domyślać ze to było coś z kartą graficzną bać jej sterownikami ponieważ po jej wymianie problem ustąpił radek 9250 na GF 7300GT . Edit ; Mówisz ze na większych detalach tylko się resetuje ? Jaki masz zasilacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski ekran to brak spójności sprzętu..zainstaluj wszystkie najnowsze sterowniki do płyty również...

Plik wymiany można sprawdzić w Panelu sterowania..zakładka /system/pamięć wirtualna.

Obniżenie parametrów gry, pozwala grać..to dobrze. Nie zmienia to jednak faktu,że przy dużym obciążeniu system się sypie. Na Twoim miejscu zrobiłbym te czynności o których pisałem. Vista to bardzo ciężki system i zasobożerny. Masz procesor x4. Pomyśl nad dodaniem pozostałych rdzeni do .exe programu. Poradnik jak to zrobić w linku...

TEMAT WYDAJNOŚCI SPRZĘTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.