Jump to content

Kwesty Kalinina na ATP


malakas
 Share

Recommended Posts

Grając po raz drugi w Soljankę staram się szukać szczegółów, które umknęły mi z gry w starszej wersji 19.04...Spostrzeżenia opisuję... w dyskusji na temat przechodzenia.

Było już... nakładanie się zadań w X-10, Zachar i Chalawa, Kwesty Magazynów Wojskowych...kolej na ATP. Gdy przeglądamy przewodnik po Soljance możemy zauważyć wpis...Dalszy rozwój scenariusza zależy od tego, czy wasz GG przeszedł inne kwesty Soljanki. Jeśli nie przeszedł - to zapominacie o Starej Wsi i spokojnie wysyłacie swojego GG wypełnić inne kwesty. Jest to w moim odczuciu ostatni dzwonek na wypełnienie wszystkich kwestów pobocznych moda. Ja w tym miejscu wykonałem: kwesty Kuchmistrza, kwesty Maksa,kwesty Krzyża i kwesty Kalinina...

Poprzednio potraktowałem tą lokację jako zło konieczne. Były tego dwie przyczyny...kilka wylotów, oraz notatka w poradniku w stylu...wchodząc na ATP upewnij się, czy masz drogę powrotną. W przeciwnym razie, będziesz musiał wykonać kwesty Kalinina. Ten wpis spowodował,że szybko opuszczałem lokację przejściem ATP-Kordon...które daje Adrenalina przy okazji kwestu na Dysk... wchodząc tam tylko wtedy, gdy było to niezbędne. To oczywiście duży błąd. Dlaczego.?... Kalinin ma kilka ciekawych zadań i adekwatne wynagrodzenie....

Przed rozpoczęciem serii kwestów Kalinina obowiązkowo czyścimy bazę na ATP z bandytów.

...Zadanie zabicia Sznyry....Wydaje się dziwne przecież dopiero wyczyściliśmy bazę. Po powrocie czeka tam na nas towarzystwo kilku bandziorów ze Sznyrą. Nagroda to przejście Dolina Mroku - Zapomniany Las.

...Zadanie przynieś artefakty...tutaj nagroda to kolejne przejście ...ATP - Wysypisko.

...Zadanie na pendrive gońca...można zdobyć artefakt. Tutaj trochę dziwnie sprawa wyglądała ponieważ goniec owszem oddaje flash, ale zatrzymuje się w miejscu. Rozwiązanie to eskortować gońca, do obozu Kalinina i tam na miejscu zabrać kwestowy przedmiot.

...Zadanie zdobyć igłowiec...też dziwne zadanie bo broń albo mamy z Pieczary, albo trzeba kupić w Barze. Kalinin jej nie zabiera.

...Zadanie zniszczyć desant Wojskowych...dostajemy granatnik RPG-7 + trzy szt. rakiet by zniszczyć wozy piechoty, a po wykonaniu zadania anomalny Colt M16A2.

Miałem okazję również rozmawiać w latającym handlarzem na ATP, który pojawia się po wyczyszczeniu bazy Bandytów. W wersji 19.04 każde zbliżenie się do śmigłowca kończyło się u mnie wylotem.

Link to comment
Share on other sites

No, na ATP to się jak pamiętam nieźle wkopałem wchodząc pierwszy raz. Nie miałem wtedy chyba żadnego stamtąd wyjścia, wlazłem z ciekawości i się zaczęło. Na szczęście kwest dla Kalinina (artefakty) dał mi wyjście na Wysypisko, więc było OK. Potem jeszcze wielokrotnie wracałem na ATP, głównie tropiąc błąd przejścia ATP-Prypeć. Jeśli chodzi o sumowanie zadań do wykonania na ATP to nie polecam. Ja tak zrobiłem i musiałem walczyć nie tylko ze zgrają bandytów, ale jeszcze Monolitu, mnóstwem mutantów. Ja dawałem radę, ale komp nie i wylatywałem co kilka minut. Jak macie mocne kompy to powinniście dać radę, jak nie, to nie sumujcie zadań na lokacjach.

Link to comment
Share on other sites

Gdy przeglądamy przewodnik po Soljance możemy zauważyć wpis...jeżeli GG nie wykonał wszystkich kwestów to należy zapomnieć o Starej Wsi i wysłać Streloka dokończyć pozostałe zadania. Jest to ostatni dzwonek na wypełnienie wszystkich kwestów pobocznych moda. Ja w tym miejscu wykonałem: kwesty Kuchmistrza, kwesty Maksa, kwesty Kalinina...

Myślę że ten wpis ma sens tylko w stosunku do linii questów Kota.Nie robimy Starej Wsi ani Generatorów dopóki nie skończymy questów Kota w Limańsku i Szpitalu.Jeśli wejdziemy na Generatory przed rozmową w szpitalu z Czarnym Doktorem stracimy kawałek fabuły.Natomiast raczej nijak to się ma do questów pobocznych.Zapewne wpis w poradniku został z którejś starszych wersji soljanki.Ze swego doświadczenia dodam że nie czekajmy z wizytą na ATP aż dostaniemy zadanie na imadło od Śruby.Najprawdopodobniej z tym zadaniem jest połączony spawn Monolitu na bazę bandytów co raczej wyklucza możliwość zabicia Sznyry osobiście ., a to jest konieczne do wykonania zadania.Ja zlecenie na Sznyrę załatwiałem zawsze za pierwszą wizytą na ATP.

Link to comment
Share on other sites

To zależny od szczęścia i konfingów komputera ja ATP wspominam miło , bardzo przyjazna lokacja , prawda walka z żołnierzami była ciężka szczególnie z pojazdami opancerzonymi (tu przydał sie granatnik i CKM)jednak wymiana ołowiu z bandytami była ciekawa , szukanie artefaktów tez nie było jakieś trudne , przeprowadzić tego stalkera przez mapę = łatwizna ,Nie mogłem tylko pojeździć tym busem durny x-ray jak się przed nową grą nie doda wpisów do user to później jest kiszka .

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o sumowanie zadań do wykonania na ATP to nie polecam. Ja tak zrobiłem i musiałem walczyć nie tylko ze zgrają bandytów, ale jeszcze Monolitu,

Yurek ma oczywiście rację. Nie należy brać zadań podstawowych na ATP razem z zadaniami Kalinina. Są to zadania poboczne, ale warto je wykonać ze względu na wyposażenie , oraz dwie ścieżki które Kalinin otwiera.

Ze swego doświadczenia dodam, że nie czekajmy z wizytą na ATP, aż dostaniemy zadanie na imadło odŚruby. Najprawdopodobniej z tym zadaniem jest połączony spawn Monolitu na bazę bandytów co raczej wyklucza możliwość zabicia Sznyry osobiście .

Na ATP Monolit spawnuje się dopiero przy zadaniu na remkomplety dla Sidorowicza. Należy podciągnąć wszystkie kwesty do momentu wycieczki po młotki na ATP, by pozbyć się tej niespodzianki. Nie należy jednak brać wcześniej pod żadnym pozorem zadania od Kalinina na zabicie Sznyry, ponieważ wpadnie on w sam środek bitwy na ATP. Miałem okazję to sprawdzić...po wzięciu zadania i powrocie do wyczyszczonej poprzednio bazy, czekało tam 3 bandytów i Sznyra ...

Nawarstwianie zadań to wielokrotny spawn na ATP, skutek czego wyloty.. ..lub poważne problemy z zaliczeniem kwestów na lokacji.

Myślę że ten wpis ma sens tylko w stosunku do linii questów Kota.Nie robimy Starej Wsi ani Generatorów dopóki nie skończymy questów Kota w Limańsku i Szpitalu...ma sie nijak do kwestów pobocznych

Jest błąd w scenariuszu, ale nie aż tak duży. Zadanie Klonowa na antene PSI nie powinno być uruchomione przed rozmową z Czarnym Doktorem.

...Może i racja ja potraktowałem wejście na Generatory jako "ostatnie drzwi", które należy zamknąć przed wyruszeniem w nową przygodę. Tak naprawdę Generatory to zbyt daleko, by wracać później do kwestów pobocznych. Oczywiście są to moje spostrzeżenia. Sposób gry i interpretacja kolejności zadań jest zupełnie dowolna.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie jak to jest z tym Kalininem ?

W poradniku jest napisane :

1. Idziemy na ATP. Po wejściu na lokacje rozgladamy się. Widzimy stalkera o ksywce "Kot" i rozmawiamy.

2. Idziemy w strone samego ATP. Widezimy tam kupę bandytów. Załatwiamy wszystkich.

3. Kierujemy sie do lasku na południowo-wschodnim narożniku lokacji. Znajdujemy tam szopę.

4. Bierzemy dysk z zadania Adrenaliny i rozmawiamy z mścicielami.

5. Kieryjemy sie do pólnocno-zachodniego naroznika lokacji. Spotykamy tam Kalinina...

Kiedy robiłem jakiś czas temu quest na dysk to wszystko zrobiłem podobnie tyle że Kota zeżarły nieśmiertelne dziki. A w punkcie 4 kiedy podniosłem dysk to goście (mściciele ?) się pojawili i od razu sypnęli we mnie ołowiem aż miło. O żadnej rozmowie nie było mowy. I nie ma też na ATP żadnego Kalinina. WTF ?

Link to comment
Share on other sites

Bierzemy dysk z zadania Adrenaliny i rozmawiamy z mścicielami.

To raczej metafora..rozmawia tam Twój karabin...chodziło o wybicie mścicieli..

5. Kierujemy się do północno-zachodniego narożnika lokacji. Spotykamy tam Kalinina..

Jak popatrzysz na mapę w narożniku są czarne punkty...To tam jest mniej więcej obóz stalkerów Kalinina i to o nim opowiada Kot, którego zjadły Twoje dziki. Nie ma to wpływu na bieg wydarzeń. Kwesty są dostępne ciągle i uruchamia je rozmowa z Kalininem. Nie jest obowiązkowe również użycie samochodu, o którym mówi tak Kalinin, jak i Kot...nożna uciąć sobie spacer.

Jak widzisz, ja robiłem te kwesty przed pójściem na Generatory..czyli bardzo późno. Należy tylko przed rozmową z Kalininem wyczyścić bazę. Niestety nie można mieć dużego obciążenia, by móc zdążyć przechwycić kuriera z jednego z zadań. Trzeba biec w miarę szybko do przejścia ATP - Wysypisko. Lekarstwo: po potyczce sprzedać wszystko wędrownemu Handlarzowi.

Link to comment
Share on other sites

Taki mały OFFTOP, ale nie będę nowego tematu zakładał - ile razy spotkaliście w czasie gry tego "Latającego Handlarza" i czy jest jakiś sposób na jego przywołania, czy tylko pojawia się wtedy gdy jest przewidziany w scenariuszu ? Ja go spotkałem dwa razy - pierwszy raz na Agropromie, a drugi właśnie na ATP. Koniecznie weźcie na ATP plecak, kłódkę i GPS :D Na pewno się wam przyda :D (kłódkę można sobie odpuścić jeśli założycie schowek na dachu obok przejścia na MW - tam wam nikt nie wejdzie :D)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

No tak na początku jak pierwszy raz wlazłem na atp porobiłem tam questy wyczyściłem wioskę ide do kalina a tu zonk zostało tylko ATP budynki po za terenem tych płotów był kraniec świata....Wiadomo wleziesz tam i zlecisz na dół..... Dobre było na imadło patrze cisza więc biorę i nagle ze spawło się 10 gigantów... Szopka też po zabraniu dysku 7,8 bandziorów trzeba było ubić... Teraz nie wiem Ale jak był quest na arty to kalin wspomniał o korale babci czy teraz mi się tylko zdaje wiem że tam były korale mamy

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Tak... A mnie dla odmiany uziemiło zadanie, w którym należało znaleźć gońca. Cóż... Jak dotąd szło mi z tym modem całkiem nieźle, ale z ATP to kosa na kamień. Sprawiłem sobie zapis przed pobraniem tego zadania od Kalinina, postawiłem obok niego Kamaza (opanowanie driftomobilu łaskawie ofiarownego przez Kita to jednak byt duże wyzwanie jak dla mnie). Biorę zadanie, wsiadam w Kamaza i jazda na wschodni kraniec. Problem z tym, że celu nigdzie po drodze nie spotkałem, mimo że powtarzałem to zadanie kilkanaście razy jadąc różnymi trasami (mijając ATP od północy, ale też od południa), ciągle obserwując przez lornetkę i zerkając na liczbę kontaktów w PDA. Przeczesałem tematy, ale jakoś nigdzie nie znalazłem precyzyjnie opisanej trasy tej ofiary. Rozważałem, czy po drodze go coś nie zjadało, ale biorąc pod uwagę krótki czas, w jakim dojeżdżałem na początek jego trasy raczej wykluczam ten wariant. Jeśli ktoś mógłby coś poradzić, to będę bardzo wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity