Jump to content

seb-stryl

Weteran
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

seb-stryl last won the day on September 22

seb-stryl had the most liked content!

Community Reputation

125 Przyjacielski

About seb-stryl

 • Rank
  Wędrowiec
 • Birthday 02/28/1988

Profile Information

 • Ruble
  630
 • Frakcja
  Wolność
 • Procesor
  FX-8350
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  AK-47
 • RAM
  8 GB
 • Karta graficzna
  R9 270 2 GB
 • System operacyjny
  Windows 8.1

Recent Profile Visitors

1372 profile views
 1. @smox Dużo zdrówka, szczęścia, spełnienia marzeń i wszystkiego, czego zapragniesz! Wszystkiego Naj w Zonie i 100 lat!
 2. @Sierioża Postaram się w czasie naszkicować więcej i tutaj wstawiać swoje szkice związane z tematyką Zony. Dzięki za motywację a propos.
 3. Witam wszystkich po długiej dość przerwie. Kiedyś na forum tejże portalu wspominałem o tym, że mam zamiar wstawić swoje prace, najnowsze w dodatku. Dlatego, po kilku latach udało mi się w końcu stworzyć pracę inspirowaną serią S.T.A.L.K.E.R. Mimo braku chęci, braku weny, czasu oraz przede wszystkim, lenistwa, pewne umiejętności ma się we krwi . Dlatego przedstawiam Wam najnowszy rys związany z daną tematyką. P.S. Gdyby dany temat nie miał danego miejsca, ino gdzie indziej, z góry przepraszam i proszę o sprostowanie. Uczynię, by było wszystko na swoim miejscu.
 4. Sto lat i Wszystkiego Najlepszego!
 5. Animacje odcinania części z mutantów to chyba zaczerpnięto z Far Cry 3 i dalszych części. Też przypomina mi się jeden motyw, jeśli chodzi o zakładanie hełmu, z Doom. Zaś co do wymiany filtra, to skojarzenie z Metra 2033. Powiem, że w tym materiale umieszczono ciekawe smaczki, że warto czekać na dalsze, oficjalne informacje od autorów "Dead Air". Ciekaw jestem, co jeszcze wymyślą. Smaka to potrafią narobić.
 6. Wszystkiego Najlepszego i sto lat!
 7. Wszystkiego dobrego dla obu solenizantów. Sto lat!
 8. seb-stryl

  OP-2.1

  W porządku, więc po co taki pośpiech w pisaniu? To samo z przekleństwami w poście? Dla mnie to nic dobrego o tym nie świadczy. Potem ludzie faktycznie się denerwują, bo dostali ostrzeżenie, a potem z kolei otrzymali bana. Od tego jest regulamin i wszyscy jej przestrzegamy, niezależnie od rangi, czasu obecności na forach. Przecież to tylko gra, jedna z wielu. Musiałeś wcześniej coś przeskrobać, skoro taka sytuacja się wydarzyła. Moderator doskonale zdaje z tego sprawy, co robi i jaki jest ku temu powód. Nawet jest okienko pod tekstem z danym ostrzeżeniem. Na innych portalach jest podobnie. Sam nie jestem idealny, ale jeśli dostanę karę, w różnorakiej formie, nawet "z liścia, czy z piąchy", w rzeczywistości, to musiał być powód. Wtedy na przyszłość tego unikam. Może trzeba dać szansę tej modyfikacji, odsapnąć, a następnie próbować z czasem przejść po raz kolejny dany etap, poziom? Dużo osób tak robi.
 9. seb-stryl

  OP-2.1

  Panie i panowie. Mod jest w praktyce bardzo wymagającym jeśli chodzi o poziom trudności. Sam z początku się dziwiłem, iż jakim cudem zwykły bandito trafił w moją makówkę z bardzo dużej odległości, kończąc na miejscu zgonem w grze. Modziwo przypomina momentami serię Dark Souls, gdzie liczył się każdy krok, cios i to wszystko trzeba wykalkulować, przemyśleć, bo w przeciwnym razie wio do ostatniego ogniska. Taki masochizm. OP ma za to ogrom możliwości, dodatków i mimo, że jestem na początku gry, daje radę w to grać. Grywam również w NLC 7.3 i pomyśleć, że na przestrzeni lat, bardzo dużo się zmieniło w modyfikacjach i aż szok, że ten silnik gry potrafi wiele z siebie wycisnąć . Jak @metek58 wspominał, zawsze można poszukać innych modyfikacji z odpowiedniej rubryczki na forum. Jest tego tyle, że jest co wybierać . @Kamilek2005 Może i przegięcie, przyzwyczajenie, że kiedyś brało się przykładowo art i poskutkowało jedynie skutkami ubocznymi np. promieniowaniem, podatnością na obrażenia danego rodzaju. Tutaj to jak czegoś dotkniesz, to już trzeba reagować pomocą medyczną. Jak w życiu, dotkniesz czegoś kłującego, to się pokaleczysz. Czegoś gorącego, to się oparzysz. Taki realizm. Do czego zmierzam? Otóż, dzięki społeczeństwu graczy, moderatorów gier, forumowiczów możemy liczyć na wzajemne wsparcie, dzięki temu łatwiej będzie dojść do finału danej gry, w tym modyfikacji, by też inni mogli ją przejść bez problemów, większych, czy mniejszych. Właśnie to jest najlepsze, że gdyby nie to, seria S.T.A.L.K.E.R by szybko padła.
 10. Wszystkiego Najlepszego i sto lat! @Agrael !
 11. @A6AKAH Dziękuję za Twoją opinię i w sumie się zgodzę z tym, że profesor Legasow był pionkiem w wielkiej grze i władze starały się do zdyskredytować za wszelką cenę, tym bardziej, że był odpowiedzialny za prace nad energią jądrową pod kątem chemii. Mimo tego, robił wszystko, by siebie chronić i co bardziej, mając o tym pojęcie, jaka jest skala niebezpieczeństwa, ocalić ludzi od niechybnych skutków zdrowotnych pod kątem promieniowania i ich problemami, by je usunąć. Jak dotąd nie przeprowadzono badań nad skutkami promieniowania w dużej skali (w sumie i do tej pory tak jest, przykładem jest katastrofa w Fukushimie, czy też tragiczny przypadek Hisashi Ouchiego-przez niedopilnowanie zasad bezpieczeństwa, pracownika w Tokaimurze). Drugą rzeczą, o którą wspomniałeś, to emocje. Być może to wynika z tego, że jestem osobą nadwrażliwą i dosadnie odbieram emocje i wchłaniam jak gąbka. Możliwe, że twórcy, scenarzyści serialu chcieli ukazać tamtejszych ludzi jako "herosów", którzy potrafili sobie poradzić w każdej sytuacji, a tak naprawdę było zgoła inaczej, panika, właśnie ten strach przed konsekwencjami. "Jakim cudem, przecież wszystko było pod kontrolą i grało jak cacy"? Co bardziej, to były czasy zimnej wojny, wtedy był to moment wręcz kulminacyjny, zwrot akcji w kartach historii. Mimo tych niedogodności, niesnasek serial jest wart uwagi i nawet jeden z lepszych jakie obejrzałem.
 12. @OldMan W porządku, każdemu się to zdarza. Przechodząc do sedna sprawy, czyli czym jest dana mini seria oraz jakie są moje wrażenia, powiem jedno, miazga. W serialu mimo paru nielogiczności, zakłamań (ktoś zaznajomiony z historią, przebiegiem katastrofy w Czarnobylu, na pewno to wychwyci) plus anglojęzyczni aktorzy, co sprawia, że troszkę psuje to klimat całości, jest bardzo dobrze. Od samego początku, od pierwszego odcinka, całość trzyma w napięciu. Pokazuje emocje, podejście do widza ze stron władz socjalizmu, w tym komisji, czy też Rady, cywilów, służb jak straż pożarna, wojsko. Mini seria ukazuje ze sobą błędy komunizmu, którzy twierdzili, że wszystko jest w porządku i nie ma powodów do tego, by rozpoczynać działania ratunkowe, by też zapobiec większej katastrofie. Sama postać profesora Valerego Legasova, gdyby nie interwencja, prośba Gorbaczowa, nic by nie zdziałał, byłby ino pionkiem w wielkiej grze, zimnej wojnie. Rola Jared Harrisa, który zagrał profesora według mnie jest świetnie zagrana, to samo tyczy się również roli Stellan Skarsgårda, który odtworzył rolę Borysa Szczerbina, będący wtedy zastępcą przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. Klimat, w tym "promieniowanie" aż wylewa się z ekranu. Momentami czułem na plecach ciarki, dreszcze wręcz, gdy zaczynało się wymykać spod kontroli, co do serialowej czarnobylskiej katastrofy reaktora jądrowego numer 4. Kurczę, a to dopiero 2 odcinek. Wniosek jest taki, że brakuje takich seriali, gdzie potrafi przykuć widza na bardzo długo i nie pozwala zapomnieć o tamtejszych wydarzeniach. Gorąco polecam!
 13. @Mnieciu Też się nad tym zastanawiałem. Może Oldman doznał jakiegoś Deja Vu, skoro obejrzał 3 odcinek mini serii Czarnobyla. A tak na poważnie, wkradła mu się pomyłka, a to każdemu się zdarza.
 14. seb-stryl

  OP-2.1

  @Ignachinio Proszę. Przyda się również innym linki, odnośniki do patch-y, którzy mogą mieć problem z odnalezieniem źródeł do poprawek, do OP w wersji 2.1 . Łatki są w wersji *.exe Patch 6.2: https://drive.google.com/file/d/1JXvYhBZQZpT76UHJlyOFzD1IFMEhCRzp/view Patch 7.3: https://drive.google.com/file/d/1BrxBzzdfpcAmpxfCOwcBtCC3Nw9GF7w7/view Zaczerpnięte z: https://stalkerportaal.ru/load/teni_chernobylja_novyj/teni_chernobylja_globalnye_modifikacii/obedinennyj_pak_2_1_op_2_1/136-1-0-2970
 15. Dużo zdrówka, szczęścia, pomyślności, wszystkiego, czego zapragniesz. Wszystkiego Najlepszego i sto lat! :)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.