Jump to content

qqprim

Stalker
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Przyjacielski

About qqprim

 • Rank
  Kot

Recent Profile Visitors

419 profile views
 1. qqprim

  OP-2.1

  Nie wiem, jak to jest na forum, ale za tak duży mod to moim zdaniem należy im się (oprócz naszych podziękowań i serduszek) sporo rubli (niestety wirtualnych ).
 2. @gawron trochę spóźnione, ale szczere najlepsze życzenia. przy tłumaczeniu kolejnych wersji (nie zupełnie nowych modów) mogę wspomóc świeżo napisanym programem. @vidkunsen jeśli jubilat żyłby tyle lat, to miałby kłopot ze znalezieniem sobie miejsca w kosmosie (po naszej galaktyce nie byłoby już śladu, a pewnie musiałby tez przeżyć kilka zapadnięć i wielkich wybuchów kosmosu).
 3. nadal podtrzymuję swoją ofertę przejrzenia "suchych" plików - po wypowiedziach innych pewnie bym tego nie powtórzył, gdyby mnie nie wsparł @smox
 4. jeśli szybko, to mogę nie tyle przetestować dialogi, co sprawdzić teksty dialogów w plikach pod względem językowym
 5. @FeRusprawdziłem, jak działa winmerge i niestety nie najlepiej, dlatego zdecydowałem się na pisanie własnego programu, który wykona kawał głupiej roboty i to znacznie lepiej niż człowiek; w dodatku będzie to robił później dla każdej następnej tego rodzaju przeróbki.
 6. @FeRunie wiem, czy już tłumaczysz pliki xml - mam nadzieję, że nie. Program musi być trochę bardziej skomplikowany, bo okazało się, że w niektórych plikach są komentarze obejmujące całe znaczniki <string> (pierwotnie w ogóle myślałem o prostszym programie, ale po przemyśleniach i tak go musiałem rozbudować); do pisania wziąłem się dopiero niedawno, więc jeszcze to troszkę potrwa. Jeśli będziesz chciał tłumaczyć te xml'e, to w pierwszej kolejności dam Ci takie, które nie mają odpowiednika w starszej wersji (więc nie ma co wychwytywać różnic).
 7. sprawdziłem te pliki i mam taki pomysł: żeby to nie była taka strasznie głupia i żmudna robota, to napisałbym program do sprawdzania różnic (przydałby się przy innych podobnych okazjach), ale tu kilka ważnych pytań: 1. czy kolejność id w pliku ma znaczenie (chodzi oczywiście o całe wpisy typu <string id="agr_factory_stalker_about_0"> <text>What's going on here?</text> </string>) 2. czy w pliku muszą zostać komentarze (np.<!-- Help to Mole -->) 3. czy potrzebne są (w niektórych plikach występują) znaczniki (tagi) typu <string_table>, <?xml version="1.0" encoding="windows-1251" ?> (no dobra, to ostatnie to metaznacznik ). jeśli na wszystkie 3 pytania będzie odpowiedź negatywna, to można całość zrobić znacznie prostszą metodą.
 8. Zaglądnąłem tu zwabiony najświeższymi postami ze strony głównej forum i stwierdziłem, że może mógłbym trochę pomóc w sprawdzaniu/korekcie tekstu już przetłumaczonego; polonistą wprawdzie nie jestem, ale może trochę błędów językowych czy interpunkcyjnych bym wyłapał. Nie chcę się oczywiście narzucać (zwłaszcza, że mam co robić), ale jak bym się przydał to proszę o info.
 9. zapętlone na 29 minut disco polo - faktycznie tylko najgorsi bandyci mogą stosować takie tortury
 10. @vidkunsen jeśli po polowaniu ty ją będziesz krył, to uroda może mieć znaczenie a w temacie: ta z prawej
 11. qqprim

  OP-2.1

  @boberm myślę, że mod jest ideowo podobny do OP2, który mnie odrzucił nie ze względu na stopień trudności (choć na początku padałem co 5 minut), tylko ze względu na debilizm prowadzenia linii fabularnej: np. jak zrobisz jakieś zadanie przed innym (czego nie podanego w opisie zadań), to dochodzisz do punktu, w którym kontynuacja gry jest niemożliwa (nie trudno wykonalna, tylko niemożliwa - bez udziału gracza mod sam się uśmierca)
 12. qqprim

  OP-2.1

  @kondotiernie wiem, czemu uważasz, że Ignachinio nie ma jajek (sorry Ignachinio)
 13. qqprim

  OP-2.1

  ja też czekam na spolszczenie. rozumiem, że trzeba wypakować jakieś pliki z jakiegoś archiwum (które nie jest spakowane powszechnymi algorytmami pakowania): czy zatem nie możnaby zapytać autorów o program rozpakowujący (musiałby to zrobić ktoś, kto gawarit pa ruskij)?
 14. jeśli Cię odwiedzi Sidorowicz, to raczej po to, by przypomnieć, że wisisz mu 10 tys.
 15. qqprim

  Nasze pulpity

  @kondotierrozumiem, że tych innych nie pokazywałeś, bo nasza strona nie ma weryfikacji, czy wchodzący mają skończone 18 lat:)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord