Jump to content

qqprim

Stalker
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Przyjacielski

About qqprim

 • Rank
  Kot

Recent Profile Visitors

361 profile views
 1. @FeRusprawdziłem, jak działa winmerge i niestety nie najlepiej, dlatego zdecydowałem się na pisanie własnego programu, który wykona kawał głupiej roboty i to znacznie lepiej niż człowiek; w dodatku będzie to robił później dla każdej następnej tego rodzaju przeróbki.
 2. @FeRunie wiem, czy już tłumaczysz pliki xml - mam nadzieję, że nie. Program musi być trochę bardziej skomplikowany, bo okazało się, że w niektórych plikach są komentarze obejmujące całe znaczniki <string> (pierwotnie w ogóle myślałem o prostszym programie, ale po przemyśleniach i tak go musiałem rozbudować); do pisania wziąłem się dopiero niedawno, więc jeszcze to troszkę potrwa. Jeśli będziesz chciał tłumaczyć te xml'e, to w pierwszej kolejności dam Ci takie, które nie mają odpowiednika w starszej wersji (więc nie ma co wychwytywać różnic).
 3. sprawdziłem te pliki i mam taki pomysł: żeby to nie była taka strasznie głupia i żmudna robota, to napisałbym program do sprawdzania różnic (przydałby się przy innych podobnych okazjach), ale tu kilka ważnych pytań: 1. czy kolejność id w pliku ma znaczenie (chodzi oczywiście o całe wpisy typu <string id="agr_factory_stalker_about_0"> <text>What's going on here?</text> </string>) 2. czy w pliku muszą zostać komentarze (np.<!-- Help to Mole -->) 3. czy potrzebne są (w niektórych plikach występują) znaczniki (tagi) typu <string_table>, <?xml version="1.0" encoding="windows-1251" ?> (no dobra, to ostatnie to metaznacznik ). jeśli na wszystkie 3 pytania będzie odpowiedź negatywna, to można całość zrobić znacznie prostszą metodą.
 4. Zaglądnąłem tu zwabiony najświeższymi postami ze strony głównej forum i stwierdziłem, że może mógłbym trochę pomóc w sprawdzaniu/korekcie tekstu już przetłumaczonego; polonistą wprawdzie nie jestem, ale może trochę błędów językowych czy interpunkcyjnych bym wyłapał. Nie chcę się oczywiście narzucać (zwłaszcza, że mam co robić), ale jak bym się przydał to proszę o info.
 5. zapętlone na 29 minut disco polo - faktycznie tylko najgorsi bandyci mogą stosować takie tortury
 6. @vidkunsen jeśli po polowaniu ty ją będziesz krył, to uroda może mieć znaczenie a w temacie: ta z prawej
 7. qqprim

  OP-2.1

  @boberm myślę, że mod jest ideowo podobny do OP2, który mnie odrzucił nie ze względu na stopień trudności (choć na początku padałem co 5 minut), tylko ze względu na debilizm prowadzenia linii fabularnej: np. jak zrobisz jakieś zadanie przed innym (czego nie podanego w opisie zadań), to dochodzisz do punktu, w którym kontynuacja gry jest niemożliwa (nie trudno wykonalna, tylko niemożliwa - bez udziału gracza mod sam się uśmierca)
 8. qqprim

  OP-2.1

  @kondotiernie wiem, czemu uważasz, że Ignachinio nie ma jajek (sorry Ignachinio)
 9. qqprim

  OP-2.1

  ja też czekam na spolszczenie. rozumiem, że trzeba wypakować jakieś pliki z jakiegoś archiwum (które nie jest spakowane powszechnymi algorytmami pakowania): czy zatem nie możnaby zapytać autorów o program rozpakowujący (musiałby to zrobić ktoś, kto gawarit pa ruskij)?
 10. jeśli Cię odwiedzi Sidorowicz, to raczej po to, by przypomnieć, że wisisz mu 10 tys.
 11. qqprim

  Nasze pulpity

  @kondotierrozumiem, że tych innych nie pokazywałeś, bo nasza strona nie ma weryfikacji, czy wchodzący mają skończone 18 lat:)
 12. Ponieważ nie zauważyłem jeszcze, by ktoś poruszył temat, więc zakładam nowy wątek: Wszystkiego najlepszego Stalkiery na te Święta co tuż, tuż: ciepłej atmosfery, miłych ludzi wokół (nie tylko w tym czasie), mnóstwa prezentów w nadchodzącym roku (oczywiście nowych wydań Stalkera, wspaniałych modów), szampańskiej zabawy w Sylwestra, góry pieniędzy na nowe kompy (tak, tak, ostatnio sprzęt drogi), tanich - a najlepiej darmowych - gier, spełnienia marzeń ... I załączam takie zdjęcie w sam raz związane z tegorocznymi świętami: zdjęcie ze strony https://sennik-net.pl/sennik/znaczenie-snu/bloto
 13. @gawrontylko nie zapomnij najpierw zerwać starej tapety i pomalować podkładem:) @Sieriożato raczej nie Geralt tylko Legolas (ma kołczan na plecach)
 14. od pewnego czasu już nie zajmuje się sprzętem, ale w konfiguracji @R4KET jest dysk na PCIe x4 , a płyta ma slot M.2 - to zdaje się nie to samo?
 15. @tom3kb no widzisz: nvidia już dawno wprowadziła technologię CUDA
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord