Skocz do zawartości

nowa muzyka


zonezi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że muzyka w menu od Soljanki jest dla mnie wyjątkowo drażniąca postanowiłem ją zamienić. Problem w tym, że nie wiem które pliki za to odpowiadają. Ściągnąłem paczkę z nową muzyką i podmieniłem pliki "wasteland2_l".ogg i "wasteland2_r.ogg" jednak muzyka nadal była taka sama. Może mi ktoś coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odsłuchiwałeś ten twój ściągnięty plik czy aby na pewno jest inny niż w twoim menu ? Ewentualnie czy pliki "wasteland2_l".ogg i "wasteland2_r.ogg" które są w katalogu sounds i które chcesz podmienić to na pewno ta muzyka która cię denerwuje ? Możliwe że przydzielanie tych dźwięków jest losowe i mogą być zapisane w różnych katalogach.Moje menu ma inną muzykę na przykład niż ta która jest w pliku wasteland , ja mam coś zbliżonego do pliku terrapack ... w katalogu sounds/music. Zmiana moim zdaniem niewarta świeczki roboty cała masa a przecież w menu jest się tylko przez chwilę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmienić sobie muzyczkę w Soliance, to powinieneś zrobić tak: 1. przygotować sobie tą muzę, którą chcesz wrzucić do Soli tak by był to odpowiedni plik .ogg (jeśli weźmiesz muzę z innego STALKERa lub moda do niego to też pójdzie; poradniki jak przygotować własnoręcznie inne kawałki muzyczne są dostępne w necie (Google)). 2. w katalogu sounds znaleźć te kawałki, które Ci się nie podobają (przy pomocy dowolnego odtwarzacza plików .ogg) i zanotować gdzieś DOKŁADNE ich nazwy i format zapisu (mono czy stereo). 3. plikom muzycznym, które chcesz dodać MUSISZ nadać nazwy, które w poprzednim kroku sobie zanotowałeś. 4. format zapisu zamienianych plików powinien sie zgadzać - stereo zamieniasz na stereo, mono - na mono. 5. zrobić BACKUP plików, które chcesz usunąć (na wypadek, gdyby coś poszło nie tak). 6. skopiować nowe pliki .ogg ze zmienionymi nazwami do folderu SOUNDS i potwierdzić zamianę plików. UWAGA ! Liczba, nazwy i format zamienianych plików .ogg powinna się zgadzać, rozmiar już może być inny. Powyższego sposobu sam nie wypróbowałem, ale z mechanizmów działania gry taki schemat ma szansę powodzenia ;) Jeśli chodzi o kawałek w menu Soli, to jest on chyba dodawany przez pakiet polonizujacy Soliankę - rozpakuj ten pakiet w inne miejsce na dysku i sprawdź katalog sounds (jeśli tak jest, to od razu masz odnaleziony irytujący Ciebie kawałek). Dodawanie muzy o innych nazwach plików jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga głębszego grzebania w plikach, wiedzy o tym które pliki powinny być zapisane w formacie stereo, które w mono - jednym słowem jest z tym trochę roboty. Jak uda Ci się podmienić muzę dzięki powyżej opisanemu sposobowi to daj znać na forum. Taka wiedza może sie przydać innym osobom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W spolszczeniu nie było zmienianego podkładu dźwiękowego.Tam jest kilka możliwych utworów które są przydzielane losowo.Całkiem możliwe że gdybyś założyła nową grę to muzyka była by inna. Edit: No chyba że jednak komuś się zachciało to zmieniać :@ Sprawdź w plikach polonizacji czy masz katalog sounds.W podkatalogu music powinny być dwa pliki Terrapack-Empty_noise_l i Terrapack-Empty_noise_r. Otwórz je w Media Playerze.Jeśli to ta melodia która cię denerwuje to w plikach czystej NS bez polonizacji znajdź pliki o identycznej nazwie i podmień te z polonizacji na te z wersji rus. Edit: Jeszcze przyszło mi do głowy że skoro te pliki zostały dorzucone do polonizacji to możliwe że oryginalne powodowały błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.