Skocz do zawartości

Pomysły ze strefy w realnym życiu


Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiałbym do stalkera wojskowego, kombinezon podobny do SKATA-9M, taki odchudzony dość. Ogólnie wdzianko pomysłowe, w tym kompleksowy zestaw ochrony głowy. Ciekawe jak długo taki kombinezon wytrzymałby w polu anomalii i promieniowania. :D 

Edytowane przez seb-stryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do exo to mu daleko ale ładnie wygląda.... przynajmniej jak dla jednostki policji a nie wojska...

Poza tym od wielu lat natrafiam na tego typu prototypy na różnych stronach, sporo firm ma tego typu modele, ale zazwyczaj na modelach się kończy.

Chyba nawet w 98 widziałem tego typu zdjęcie w jakimś magazynie. Ale życie to nie zona czy film, każdy może sobie zrobić fajne wdzianko ale w prawdziwym życiu nikt normalny nie mocował by serwomotorów czy siłowników hydraulicznych tak jak ma np Exo ze stalkera, nikt by nie ograniczał słuchu i wzroku żołnierza gigantycznym hełmem. Poza tym trzeba brać pod uwagę wiele czynników jak komfort, czyli by taki kombinezon nie gotował żołnierza w środku, by był modularny i łatwo zdejmowany w razie zranienia, czy potrzeb fizjologicznych.

Jak dla mnie wszelkiego typu exo-szkielety to raczej były by używane przez wsparcie jako muły, a nie jako jednostki ataku. Tutaj raczej zawsze będzie górować szybkość i mobilność.

A poza tym czemu do cholery nikt nie używa tarcz -_- Raz widziałem lekką tarczę policyjną zrobioną z kevlaru i włókna szklanego i jakiejś powłoki na przodzie(na kucka spokojnie można się schować za nią). Cholerstwo dzięki zagiętemu kształtowi dosłownie odbijało nawet 7.62, po bokach miało lekkie wypustki by można było oprzeć broń. A ponieważ to bardzo mało ważyło, zakładasz to na plecy i wiola do zony :D Może uda mi się później znaleźć link z filmikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tego linku z tą tarczą, ale przez przypadek znalazłem coś naprawdę ciekawego:

https://www.digitaltrends.com/cool-tech/origami-shield-cops/

To jest naprawdę ciekawy pomysł!

 

PS.

Tak dla żartu: Jak wygląda prototyp, a jak wygląda produkt końcowy:

Spoiler

prototyp:

zQ77v4f.jpg

końcowy produkt:

full-body-armor-suit-2.jpg

 

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paranoia napisał:

Raz widziałem lekką tarczę policyjną zrobioną z kevlaru i włókna szklanego i jakiejś powłoki na przodzie(na kucka spokojnie można się schować za nią). Cholerstwo dzięki zagiętemu kształtowi dosłownie odbijało nawet 7.62, po bokach miało lekkie wypustki by można było oprzeć broń. A ponieważ to bardzo mało ważyło, zakładasz to na plecy i wiola do zony :D Może uda mi się później znaleźć link z filmikiem.

Jeżeli piszesz o tej tarczy:

1BXktkqTURBXy80NzVhNjQ1OTI3YmEwMDk1ZDUyNDBiZmZjYmNjYzIwMC5qcGVnkpUDdQDNAujNAaOTBc0DIM0Bwg.jpg.142f5da444612a7f73d815ccd96e62ba.jpg

......to faktycznie - w porównaniu z poprzednim prototypem jest o 100% lżejsza. Waży - bagatela - 20 kg i broni od pocisków pistoletowych,  i w szczególnych warunkach nawet 0.44. Faktycznie - jest lekka i łatwa w użyciu:033:.Aha - i o odbijaniu 7,62 raczej zapomnijmy - nie ten rząd wielkości energii.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, boberm napisał:

Jeżeli piszesz o tej tarczy:

1BXktkqTURBXy80NzVhNjQ1OTI3YmEwMDk1ZDUyNDBiZmZjYmNjYzIwMC5qcGVnkpUDdQDNAujNAaOTBc0DIM0Bwg.jpg.142f5da444612a7f73d815ccd96e62ba.jpg

......to faktycznie - w porównaniu z poprzednim prototypem jest o 100% lżejsza. wazy - bagatela - 20 kg i broni od pocisków pistoletowych i w szczególnych warunkach nawet 0.44.Faktycznie - jest lekka i łatwa w użyciu:033:.Aha - i o odbijaniu 7,62 raczej zapomnijmy - nie ten rząd wielkości energii.

Nie to nie ta :] Filmik pokazywał małą tarczę dla jednej osoby, coś w tym stylu(to nie to ale podobny design, tamta była zaokrąglona i dolne wcięcia miała większe):

Spoiler

s769149741884476709_p48_i7_w1280.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.