Skocz do zawartości

Podstawowe pytanie.


Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jako iż już nie długo wyląduje w technikum informatycznych, chciałbym zacząć na własną rękę coś robić i moim zdaniem idealnym testem byłby stalker.

Myślę że wzięcie moda CoC i modowanie na nim będzie najlepszym rozwiązaniem na początek.

Więc moje pytanie jest jak zacząć? Gdzie szukać pomocy i jak to generalnie wygląda. 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zievmowit napisał:

idealnym testem byłby stalker.

No nie wiem... 3/4 takich "wannabe" stwierdziłoby, że Unity jest fajne, bo łatwe, a UE świetnie wygląda. Plus za ambicję :) Zobaczymy, czy to nie słomiany zapał.

Mamy na forum fajne kompendium wiedzy w dziale Warsztat Modera https://stalkerteam.pl/forum/116-warsztat-modera/ - część tematów dość stara, ale ciągle jara. Zacznij tam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jak to zacząć, jak nie masz pojęcia o jakimkolwiek modowaniu to idziesz w działy dotyczące tworzenia modów (jeszcze kwestia co cie interesuje, czy zabawa konfigami, tworzenie jakichś modeli: broni, npców, czy też tworzenie nowych zadań, fabuł, skrypty).

Szukasz na forach dotyczących stalkera bo na różnych możesz znaleźć różne rzeczy.

Jak cie interesuje np CoC, to np @blablabla ostatniu wrzucał tutki jak robić zadania i tworzenie npców ;)

http://forum.epicstalker.com/viewtopic.php?f=36&t=611

http://forum.epicstalker.com/viewtopic.php?f=36&t=292

Ogólnie szukajki forumowe w ruch, poradniki na yt. I najpierw nudne czytanie i nauka ;)

Pamiętam jak samemu chciałem nauczyć się robić kampanie w starym Operation Flashpoint to sobie naściągałem poradników, nadrukowałem i miałem lekturę do poduszki albo na kibelek. Ale później przydało mi się do army itd. Zanim coś zrobisz rozpisz sobie jak to ma wyglądać itp.

Także na początku nudy i nie licz, że szybko zrobisz nową Soliankę :) ale powodzenia.

I jak coś masz robić to słuchaj @MonoLityczny-ego, nic na chybcika, rozpisanie wszystkiego i dopiero robota.

 

PS. Tu masz sporo tutków różnych do CoC-a.

http://forum.epicstalker.com/viewforum.php?f=36&sid=74ba410614093c34d7721d75fcef9c40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze rada taka większa. Rób na jakość, nie na ilość. Po każdej dodanej rzeczy wszystko testuj żeby nie było po złożeniu tego niespodzianek.
Ja napiszę jak ja składam rebirtha... 
 

  1. Zapisuję na kartce każdy pomysł.
  2. Buduję z tego plan moda, co dodać, co i jak ogółem
  3. Tworzę podstawę moda czyli najważniejsze skrypty, zadania i lokacje.
  4. Testuję wszystko a w międzyczasie w osobnym folderze zbieram modele npc, broni 
  5. Sprawdzam część modelową i potem ją dodaję do podstawy moda. 
  6. Zabieram się za część graficzną moda, znowu osobno testuję wszystko i wprowadzam poprawki.
  7. Łączę grafikę z gotowym zarysem moda, i testuję.
  8. Potem dołączam do tego swój silnik (w Twoim przypadku zgaduję że możesz to pominąć, jako początkujący)
  9. Ogólny test.
  10. Dorzucam shadery, i wszelkie poprawki wprowadzam oraz testuję.


    W międzyczasie zbieram wszystkie pomysły nowych ficzerów na kartce, i robię z nich osobnego minimoda którego testuję, i łączę z półproduktem mojego moda.


     
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi aby każda lokacja była otwarta, i totalny freeplay.

W sumie narazie chciałbym zacząć od dodania kilku smart terrains czy jak to się nazywa no i zmienić pozycje jak stalker zachowuje się w danej lokacji w sensie czy coś patrzy czy odpoczywa przy ognisku itp.

Generalnie bym się tym pobawił i od tego tak na prawdę zaczął.

Edytowane przez Zievmowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git, to już wiesz jak zacząć. Pamiętaj, że Stalker jest kapryśny i pewne rzeczy na siebie oddziałują nawet, jeśli jako gracz tego nie widzisz. Popatrz co do czego służy, z czym się wiąże i co trzeba zrobić, żeby się nie wysypywało. A potem do dzieła.

Jak znasz język, to na rosyjskich forach jest cała masa porad i tutoriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, pamiętajcie że mówicie to do osoby kompletnie zielonej także nwm jak można wgl  wykorzystać tą technikę i jakbyć samoukiem i stworzyć moda kompletnie samemu   :O Bo ja nie miałbym pojęcia jak cokolwiek samemu napisać jakiś skrypt nawet stworzyć prostego npc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomyśl o innej szkole? Fajnie jest się uczyć tego, co Cię pociąga i co chcesz wiedzieć, a nie tego, co wydaje Ci się fajne, ale nijak się w tym nie odnajdujesz.

Trochę samozaparcia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę że jeszcze ogarnę :D i w sumie od tego zacznę. 

Własnie programowanie i tworzenie czegoś bardzo mnie pasjonowało i to jeszcze za czasów cs 1.6 i amxx :D także myślę że warto być upartym.

 

Jak rozumiem te poradniki na spawnowanie npc zadziałają na modzie coc tak?

Edytowane przez Zievmowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.