Skocz do zawartości

Problem z tłumaczeniem Call of Misery


Jaszka Szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Jaszka Szeryf napisał:

Mam zainstalowaną wersję 1.0c i żadne tłumaczenie mi nie działa (nawet po dodaniu do folderu gamedata).

Zastanowiło mnie to - "nawet po dodaniu do folderu gamedata". Pamiętam ile sam miałem problemów, gdy zaczynałem grać w mody do Stalkera. Otóż @Jaszka Szeryf, spolszczenie będzie działać TYLKO jeżeli doda je się z zamianą plików do folderu gamedata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaszka Szeryf - W wypakowanym spolszczeniu, w katalogu configs, zobacz czy jest plik localization.ltx. Jeśli jest, a zasadniczo jest w każdym spolszczeniu, to już w postawionym modzie po jego uruchomieniu masz ekran startowy z nazwami czynności. Jedną z nich są Opcje. Klikasz w nie i przechodzisz do kolejnego okna, w którym wybierasz ustawienia graficzne. Masz też przyciski przejścia głębiej. Klikasz w rozszerzone i masz kolejne okno. Tam powinna być opcja Język ( Langue). W niej wybierasz język polski. Przy okazji wybierasz wiele innych opcji, zgodnie z upodobaniami i możliwościami Twojego komputera.

Wracasz do ustawień podstawowych i kolejno otwierasz okna dźwięku - ustawiasz, sterowania - ustawiasz, albo zostawiasz oryginalne.

Przyciskiem Zatwierdź potwierdzasz dokonane wybory.

Teraz i to zapamiętaj na zawsze, aby nie mieć problemów w grze, musisz wyjść z moda aż na pulpit. Jest to potrzebne, aby zostały prawidłowo zapisane w user.ltx

Wchodzisz do moda i rozpoczynasz nową grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaszka Szeryf - coś u Ciebie ze znajomością określania katalogów i plików nie tak.

Jak coś wygląda jak żółty prostokąt, to jest katalogiem. Ma tylko nazwę, bez rozszerzenia po kropce W nim  mogą być następne katalogi i pliki, wyglądające jak biały prostokąt, z jakimś znaczkiem w środku. Jego opis po kropce ma rozszerzenie. Np. ltx, script, itp.

Zew nędzy znajduje się w katalogu o nazwie gamedata, a w nim inne katalogi. Otwierasz je dwuklikiem. Tak samo jest ze spolszczeniem.

Ale skoro piszesz, że nie możesz go otworzyć, to zasadnicze pytanie. Czy pobrane spolszczenie rozpakowałeś zipem lub rar-em i uzyskałeś gamedatę? Czasem po wypakowaniu pojawia się katalog z nazwą, a w nim dopiero jest jego gamedata. Tę gamedatę wklejasz do folderu głównego, tam gdzie była podstawka i została wklejona gamedata moda. Część gamedaty spolszczenia wgra się sama, ale o jej część system zapyta, czy chcesz aby to zrobił z zamianą. Ptaszkujesz na dole okienka "tak na wszystkie", wtedy pobiera katalogi, a następnie jak dojdzie do plików, na dole masz do zaptaszkowania podaną liczbę konfliktów i na samej górze "kopiuj i zamień".

Ja pisałem o pliku localization.ltx, który jest w gamedata\config\

Jeśli natomiast piszesz o user.ltx, to masz go tam, gdzie pokazuje ścieżka z fsgame.ltx

Zrób screena wyglądu Twojego katalogu głównego moda i wstaw tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaszka Szeryf wytnij zaznaczony przez Ciebie plik i wklej np. na pulpit. Zainstaluj sobie jakiś archiwizator np. 7z . Klikasz na plik prawym przyciskiem myszy, z rozwiniętego menu kontekstowego wybierasz 7z -> wypakuj tutaj. Na pulpicie pojawi się folder gamedata. Kopiujesz ten folder do folderu z grą ze zgodą na zamianę plików. To wszystko. Gdyby był jeszcze jakiś problem to : 

Dnia 7.07.2017 o 11:02, kondotier napisał:

po jego uruchomieniu masz ekran startowy z nazwami czynności. Jedną z nich są Opcje. Klikasz w nie i przechodzisz do kolejnego okna, w którym wybierasz ustawienia graficzne. Masz też przyciski przejścia głębiej. Klikasz w rozszerzone i masz kolejne okno. Tam powinna być opcja Język ( Langue). W niej wybierasz język polski.

Wszystko co napisałem, napisali też koledzy powyżej. Ja zrobiłem to tylko w sposób łopatologiczny, prościej się raczej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaszka Szeryf Ten zew_nedz-bet_update jest plikiem czy katalogiem, bo oknem otwórz przesłoniłeś koniec nazwy.

Jeśli jest to paczka spakowanego moda, lub spolszczenia, to nie powinno jej tu być. Wypakowujesz gdzie indziej, a tu wstawiasz tylko to co jest w gamedacie, lub całą gamedatę do folderu z modem, ze zgodą na zamianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kondotier napisał:

Lepiej zajrzyj do loga. Jest na samym dole. Łatwiej go wkleić na forum, bez robienia zrzutu ekranu.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : SG
[error]Function      : CRender::model_CreateParticles
[error]File          : FStaticRender.cpp
[error]Line          : 191
[error]Description   : Particle effect or group doesn't exist
[error]Arguments     : amik\weapons\smoke_particles\smoke_particles_pump_01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.