Skocz do zawartości

chyba nie ukończę op2


Rekomendowane odpowiedzi

podpiąłem się najpierw pod wątek kazika "chyba nie ukończę soljanki", bo jestem również w sytuacji, gdzie chyba nie ukończę op2, ale tam nikt nie odpowiedział (wątek stary), więc założyłem tu nowy.

ważne! nie czytam podręczników, w których jest  napisane, co po kolei zrobić; wychodzę z założenia, że gra ma być tak napisana, że wszystkie zależności czasoprzestrzenne są zaszyte w grze i niezależnie jak gracz gra, to nie może dojść do sytuacji patowej; strasznie mnie wkurza, jak nie mogę sobie spokojnie chodzić po lokacjach, do których gra mnie dopuściła, brać zadania, a potem się okazuje, że twórcy nie dopuszczają powstania jakiejś sytuacji. W przypadku op2 mam wrażenie, że autorzy (choć odwalili kawał roboty) zbyt długo przebywali w pobliżu mózgozwęglacza albo byli indoktrynowani przez monolit, bo uważają chyba, że gracz ma iść wyłącznie jedynie słuszną drogą, a jaka to droga, to ma się sam domyślić (lub sprawdzić w poradniku dla umysłowo chorych, co po kolei ma robić, choć na około jest mnóstwo ciekawych rzeczy (zadań, lokacji) zostawionych przez tychże samych twórców).

wracając do meritum: raz doszedłem do cea, był czas do emisji, więc spokojnie sobie poczyściłem teren i w  ostatniej chwili zlazłem do sarkofagu, przeszedłem przez nie, następnie przez cea2 i chciałem wrócić po plecak, który zostawiłem na cea1 - oczywiście d zbita, bo promieniowanie takie, że padałem od razu (nie pomógł sposób znaleziony na tym forum do ns+dopa, aby wyzerować wartości immunity).  Zacząłem więc grę jeszcze raz, narobiłem jeszcze więcej zadań (w tym, co raczej ważne, "znaleźć brata cienia monolitu") zanim poszedłem na cea, wychodzę na cea2 -

Spoiler

wiadomo pojawiają się monolitowcy

, a wśród nich chyba właśnie tenże brat - strzelający do mnie; nie bardzo go chyba można ominąć, a po jego zabiciu gra każdorazowo wylatuje po ok. 2 sekundach.

nie zamierzam trzeci raz zaczynać od początku (sejwy sprzed rozmowy z cieniem monolitu już usunięte, bo coś się program pluł, że ma za dużo sejwów).

ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez qqprim
pomyłka z nazwie lokacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qqprim - najprościej-  to zacznij od nowa. I radzę mimo wszystko przeczytać solucję / wskazówki /  do Solianki - nawet tę starą - da  Ci obraz  ogólny całego moda .

Dojscie do CEA 2 to jest dopiero początek zabawy - może z 10% całego gameplayu. I to ten łatwiejszy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem to w niedzielę, ale nie wiem jakim sposobem nie wstawiłem na forum, a są tu w sumie podziękowania.

 

@boberm nie wiem, czy 10%, bo ja na prawdę dużo już zrobiłem - chyba wszystko, co było możliwe bez pójścia na cea (jakoś tak ociągałem się z tym); myślę, że kwota prawie 5 mln zabrana "przy okazji" to potwierdza:).

ale najważniejsze - nie bardzo mam ochotę na grę wg podręcznika, bo hmmm... jakby to powiedzieć - powiem żartem: trochę to obraża moją inteligencję.

po prostu mnie wkurzają gry, w których nie mogę robić tego, co w danej chwili chcę, pomimo, że gra to dopuszcza (to niech nie dopuszcza! a nie potem się rozjeżdża), tylko to, co autor akurat miał na myśli. Bardzo cenię moja wolność (w tym przypadku wolność wyboru).

 

@Junx bardzo ładnie z Twojej strony, choć jak pisałem przed chwilą, jeśli nie mogę grać według mojego upodobania (a po tych 2 próbach wygląda, że nie mogę), to trochę mi przechodzi ochota na poznanie dalszej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qqprim napisał:

 

 

@boberm nie wiem, czy 10%, bo ja na prawdę dużo już zrobiłem - chyba wszystko, co było możliwe bez pójścia na cea (jakoś tak ociągałem się z tym); myślę, że kwota prawie 5 mln zabrana "przy okazji" to potwierdza:).

ale najważniejsze - nie bardzo mam ochotę na grę wg podręcznika, bo hmmm... jakby to powiedzieć - powiem żartem: trochę to obraża moją inteligencję.

po prostu mnie wkurzają gry, w których nie mogę robić tego, co w danej chwili chcę, pomimo, że gra to dopuszcza (to niech nie dopuszcza! a nie potem się rozjeżdża), tylko to, co autor akurat miał na myśli. Bardzo cenię moja wolność (w tym przypadku wolność wyboru).

 

@qqprim -  OP2 to mod tzw fabularny. Inaczej pisząc to jest opowiadanie . Jak każdy ciąg informacji ma swój początek , rozwiniecie i koniec. I z tego to powodu masz poustawiane "restryktory" - czy jak to się tam nazywa - aby w uporządkowany sposób przeprowadzić Cię przez całość. 

BTW: Nie wiem , w którym miejscu gameplayu jesteś - ale gratuluję zdobycia 5 000 000  - przyznam że nie zdobyłem w Op-ku takiej kasy . Zawsze jakoś tak - easy come , easy go- i byłem goły:D

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm zgadzam się z tobą co do gry fabularnej - może mieć poustawiane "restryktory". kłopot w tym, że w op2 te restryktory nie są sensownie poustawiane, stąd doszedłem dwa razy do sytuacji, które nie powinny mieć miejsca i w tym tkwi najważniejsze "dziadowstwo" tego moda (nie jedyne niestety, ale resztę - zaciskając zęby - można przeboleć).

Edytowane przez qqprim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie: czy NS2016 też wymaga takiego "podręcznikowego" przechodzenia, czy też jest to świat na tyle otwarty, że jak sobie będę szedł "po swojemu", to nie będzie tragedii?

bo op2 już sobie odpuściłem, ale wiele pozytywnego tu przeczytałem o ns2016, tylko nie wiem, czy tu już wszyscy nie nauczyli się po prostu grać w/g instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qqprim napisał:

czy NS2016 też wymaga takiego "podręcznikowego" przechodzenia

Zależy co przez to rozumiesz.

Nie ma jedynego, "właściwego" sposobu przechodzenia moda, ale pewne rzeczy należy robić w logicznym porządku - to oczywiste. Wśród tych, którzy grali (w tym i mnie) nie było chyba przypadku "zepsucia" sobie gry do tego stopnia, by uniemożliwić przechodzenie.

Zdarzało się np. zgubić artefakt dla Sidorowicza, a że stary kutwa chce tylko TEN konkretny, to potem zadanie wisi. I parę pomniejszych pierdółek, ale na większość z nich pomaga spawner.

Łączę się z Tobą w bólu, @qqprim, bo ja też OP-2 odpuściłem i wracać doń nie zamierzam. Nie martw się - NS2016 to prawie to samo, a jest o wiele bardziej strawne.

Zagraj i sprawdź, ja polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qqprim - nie ma porównania pomiędzy OP2 i S2016 w możliwości ukończenia moda, na korzyść tego drugiego.

Ale tak samo ma on restryktory, wymagające równoległego wykonywania wszystkich wątków. Może to spowodować pozorne zablokowanie fabuły. Jednak jest możliwość "wyrównać" postęp wątków, tylko że trzeba się nabiegać.

Przykład: Zamiast Arhary, na Agropromie mamy tylko jego znacznik. Oznacza to, że nie zrobiliśmy wszystkich zadań na bagnach i nie może przyjść.

To samo dotyczy wątków poszukiwania przyjaciół, np. Ducha, Kła, bo potrzebni nam są na Zatonie. Nie ma przyjaciół, nie ma gry.

Można grać swobodnie, ale trzeba realizować w pierwszej kolejności główne zadania znajdujące się w PDA i wątek główny z Cienia Czarnobyla.

Możesz popatrzeć do wpisu dotyczącego czasu przechodzenia S2016, a te czasy powinny Cię przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przepraszam, że dopiero teraz ślę podziękowania, ale chciałem to zrobić "formalnie"- jakieś plusy czy cuś. nie znalazłem nigdzie poradnika dla początkującego forumowicza, więc napisałem "do dyrekcji"; poczekałem i, tak jak się spodziewałem, nie dostałem żadnej odpowiedzi. sprawdziłem, czy może pojawił się nowy poradnik, ale nic. dziś przez przypadek (szukając czegoś innego) znalazłem odpowiedź na podobną "rozterkę moralną" innego forumowicza, że aby dać jakieś "gratyfikacje" trzeba mieć poziom wyższy niż (na)turysta. skoro tak, to jedyne co mogę to zrobić LAURKĘ i wystawić PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM POWYŻSZYM za wsparcie.

gram teraz w ns2016 i jak na razie, stanowczo bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam jakiś żal, to "do dyrekcji", że nie odpowiedziała nawet "a cełuj mnie w żopu" (tak to chyba mniej więcej brzmi:).

co do sukcesów, to dziękuję za życzenia, a już znalazłem właściwy wątek do ns2016 i za chwilę pewnie zasypię forum pytaniami:) (bo pewne rzeczy dziwnie się podziały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierdzięki za chęć pomocy, ale najpierw przeszukam forum (mam do przeczytania 2 wątki *11 stron każdy) - może tam są już rozwiązania moich kłopotów; jak czegoś nie znajdę, to na pewno będę pisał:) w wątku "problemy fabularne w ns2016".

Zaczynaj zdania z wielkiej litery. - Ranger801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.