Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić Zewu Prypeci


Revter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do forumowiczów z prośbą o pomoc.

Otóż zakupiłem sobie nowy dysk (1 TB) i chciałem zainstalować podstawki Stalkera; zacząłem od Zewu (płyta z CD-Action). Gdy po instalacji gry miałem zamiar ją odpalić, wyskakuje mi taki błąd:

Spoiler

image.png.6ce9a950e425251cb30f20c08b66b4f8.png

Po odpaleniu gry przez skrót do xrEngine - to samo.

Próbowałem modyfikować skróty (otwarcie jako administrator, tryb zgodności, -noprefetch, itp.) - nic nie działa.

Po odpaleniu bezpośrednio pliku xrEngine.exe wyskakuje takie coś:

Spoiler

image.png.c5cc8aafec243079b6e111316f965781.png

Po dodaniu owego pliku (i kilku następnych, o jakie proszą komunikaty) dostaję wiadomość o tym, że powinienem zrobić reinstalację gry (co już zrobiłem 3 razy).

Moje logi wyglądają tak:

Spoiler

image.thumb.png.16e03823270ca460d5542fb45bb81724.png

Potem chciałem sprawdzić czy inna wersja gry będzie miała ten sam problem, więc pobrałem pirata (czego serdecznie żałuję), ale problem był ten sam.

Czy mógłby mi ktoś podać listę sterowników/programów potrzebnych do odpalenia gry? Ewentualnie inne propozycje rozwiązania tego problemu są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revter  - Wejdź w skrócie pulpitowym do Właściwości\Skrót. Masz tam okienko "Rozpocznij w:" Zobacz, czy na końcu ścieżki nie masz " \bin " . Jeśli jest, usuń to, zatwierdź klikając w Zastosuj i OK. Ta ścieżka powinna pokazywać tylko katalog w którym jest ZP.

Bo fsgame.ltx jest w nim, a nie w bin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revter  - A z poprzedniego dysku grę odinstalowałeś prawidłowo? Bez tego nowa instalacja nie będzie skuteczna.

Jeśli grę masz ze steama albo GOGa, to nie pomogę, bo na ich czarach z grami się nie znam.

Jak masz z płyty, to stosownie do posiadanej od gry informacji, odinstaluj to co masz i zrób ponowną instalację. To że gra domagała się oprócz fsgame.ltx innych plików, świadczy o niekompletnej instalacji.

Tak powinien wyglądać prawidłowy kat główny gry:

5ad3273e059d4_Beztytuu.thumb.jpg.e31f46d4831823a7cbddd256a93fb269.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ten sam problem.

Owy plik wziąłem z katalogu głównego gry i wstawiałem w bin, co skutkowało tym, że musiałem dodawać kolejne pliki, a potem

2 godziny temu, Revter napisał:

dostaję wiadomość o tym, że powinienem zrobić reinstalację gry (co już zrobiłem 3 razy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revter Śledzę ten wątek i rzeczywiście dziwnie to wygląda.

Moja propozycja:

Pobierz paczkę z załącznika. W niej są folder bin skrót na pulpit i luźne pliki głównego katalogu 
gry. Na początek zmień nazwę swojego katalogu bin np na bin2 i wrzuć do głównego katalogu gry folder
bin z mojej paczki. Skrót oczywiście wypakuj na pulpit. Natomiast wszystkie pliki z katalogu głównego gry które nie są w folderach przenieś w inne miejsce żebyś w razie potrzeby mógł je przywrócić.

Snap3.jpg.347edc0c1caa75af4cbbeace0f3db08c.jpg

Snap6.jpg.8fa82045c660decd3c550d02a09191e9.jpg

Teraz wypakuj w oczyszczone miejsce luźne pliki z mojej paczki i spróbuj odpalić grę.      

 Nowy folder (2).rar   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Nie bardzo wiem co ma wspólnego miejsce zainstalowania gry ze zgłaszanym problemem.
Specjalnie w związku z problemem zainstalowałem CoP z płyty w katalogu domyślnym z płyty  
C:\Program Files (x86)\GSC World Publishing\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci i wszystko śmiga.

Poczekajmy co napisze @Revter jeśli zastosuje moją poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Zaktualizowałem i to, i to - nie pomogło; możliwe, że źle szukam, więc byłbym wdzięczny za linki.

@kazik Wyskakuje mi takie coś - nieważne, jak odpalę:

Spoiler

image.png.f56a28eb560ba34ba5cce916a84a856d.png

Potem pojawia się BugTrap.

@tom3kb Instalowałem zarówno na partycji systemowej, jak i tej drugiej - skutek był ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Co prawda ja mam WIN 10 ale zasada jest ta sama.
1. Odinstaluj grę i usuń skrót z pulpitu. 
2. Przejdź do rejestru polecenie regedit w okienku uruchom.

Snap8.jpg.a64f8032294d569fd84610bcac2e3930.jpg

3. W okienku rejestru wybierasz Edycja wybierasz opcję Znajdź i naciskasz Enter

Snap9.jpg.eac8f8863c990d6e6127b687a51ac633.jpg
 4.  Jak wyszukiwarka znajdzie wpis dotyczący Zewu trzeba go usunąć.

Snap10.thumb.jpg.4dd26eba1782e4bdfd5d4c27985971d0.jpg

 Po usunięciu naciskasz klawisz F3 wyszukiwarka znajduje następny wpis usuwasz i tak do końca rejestru.

5. Po tym możesz przeczyścić rejestr darmowym programem Ccleaner

6. Następnie restart kompa instalujesz grę z płyty ale na końcu jej nie uruchamiasz tylko dodaje patch 1.6.02 i dopiero uruchamiasz grę 
przez skrót który na pulpicie dodaje gra. 

  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jak u mnie więc na bank Zew bez problemu na nim chodzi.

@kazik

Kombinowałem z tym C, już tu ludzie mieli problemy w Program files np: traktuje niektóre pliki jako tylko do odczytu, nie można było zmieniać ustawień w modach, robić zapisów gry itp. Trzeba było pamiętać o administratorze. Ale jak kolega pisał, że i na innych dyskach próbował to raczej spudłowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.