Skocz do zawartości

"Operacja Overlord" (2018)


vidkunsen

Rekomendowane odpowiedzi

16162.6.jpg

"Operacja Overlord" (2018) - premiera: 25.10.2018 - świat, 02.11.2018 Polska - gatunek: political SF!/horror/komedia

Decyzję o zniesieniu segregacji rasowej w US Army podjął w II połowie 1948 roku Harry Truman, prawo Jim Crow zniesiono formalnie dopiero w 1964 roku.

Z historii 82 i 101 DPD - Sycylia, Overlord, Market Garden, Bastogne - tam nie było ani jednego czarnoskórego żołnierza - czyli kłamstw historycznych a,la święty las ciąg dalszy.

https://www.filmweb.pl/film/Operacja+Overlord-2018-807872

  

 

 

 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie cierpię takich misz-maszowatych filmideł, które robią ludziom wodę z mózgu. Tak jak napisał @vidkunsen (i za to dałem lajka) spotkanie w pierwszej linii, w 82 czy 101 Dywizji Powietrznodesantowej, afroamerykanina było tak samo możliwe, jak kontakt z hitlerowskim laboratoryjnym Übermenschem. Nawet mieszanie sci-fi z historią powinno jednak mieć jakieś granice. Później tworzy się różne bzdurne teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chlebczarow napisał:

 Tak jak napisał @vidkunsen (i za to dałem lajka) spotkanie w pierwszej linii, w 82 czy 101 Dywizji Powietrznodesantowej, afroamerykanina było tak samo możliwe, jak kontakt z hitlerowskim laboratoryjnym Übermenschem.

Faktycznie. Nawet nie wiedziałem. Była jedna jednostka spadochroniarzy Afroamerykanów ale nie wzięła udziału w walkach w ww2. Dopiero chyba w Korei sobie skoczyli, żeby powalczyć.

https://en.wikipedia.org/wiki/555th_Parachute_Infantry_Battalion_(United_States)

Ale skoro to film scifi i w dodatku horror to i murzyna spadochroniarza nie ma co się za bardzo czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompania Braci - odcinek pierwszy - czy tam był jakikolwiek murzyn!? - ci co lądowali w Normandii - Currahee - żaden z murzynów nie zaliczył tej szkoły w czasie Ii wś.

Obejrzę bo fajne efekty są ale zapewne na podglądzie, bo pierdoły/debilizmy pseudo moralno-polityczno-etyczno-polityczne są tak fajne jak teoria płaskiej ziemi. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.