Jump to content

Ridley Scott kręci sequel "Gladiatora"


Yossarian
 Share

Recommended Posts

Ruszyły prace na planie filmu "Gladiator 2". Za kamerą, podobnie jak miało to miejsce w wypadku produkcji z 2000 roku, stanie Ridley Scott.

crowe.jpg

"Gladiator" odniósł artystyczny i komercyjny sukces. Sequel ma szansę to powtórzyć?

Zaraz po sukcesie "Gladiatora" Ridley Scott długo zastanawiał się nad realizacją sequela. Problem w tym, że główny bohater produkcji - Maximus, grany przez Russella Crowe'a - zginął w końcówce filmu. Powstał nawet scenariusz "Gladiatora 2", którego autorem był... Nick Cave. Według wizji słynnego muzyka, Maximus początkowo biesiaduje z rzymskimi bogami, potem wraca na ziemię w kolejnej z inkarnacji, walczy u boku chrześcijan, wreszcie - spotyka swego syna. Rozpięty pomiędzy różnymi epokami historycznymi scenariusz Cave'a kończył się sceną z... II wojny światowej. Kto dowodzi atakującymi III Rzeszę czołgami? Oczywiście Maximus Russella Crowe'a...

Pomysł na "Gladiatora 2" wydawał się wytwórni zbyt szalony i produkcję filmu zawieszono. Jednak Ridley Scott przyznał po latach, że tekst Cave był niezwykle spójny artystycznie. "Russell nie chciał tego tak zostawiać, to wszystko trzymało się kupy. Oczywiście nie w sensie komercyjnym. Ale ta historia była opowiedziana wręcz genialnie" - z żalem przyznał reżyser "Gladiatora".

Pomysł na "Gladiatora 2" tkwił w brytyjskim reżyserze tak długo, że wreszcie zdecydował się nakręcić kontynuację. Jej bohaterem będzie jednak nie zmartwychwstały Maximus, lecz Lucjusz, wnuk Marka Aureliusza (Richard Harris), syn Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeniec Commodusa (Joaquin Phoenix). W filmie z 2000 roku grał go znany przede wszystkim z serialu "Dr House" Spencer Treat Clark, który raczej nie powróci do tej roli, bo otrzyma ją zapewne któraś z hollywoodzkich gwiazd.

Czy Ridleyowi Scottowi uda się dorównać komercyjnemu i artystycznemu sukcesowi "Gladiatora"? Przypomnijmy, że produkcja zarobiła aż 460 milionów dolarów w kinach i otrzymała pięć Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i aktora pierwszoplanowego.Źródło: https://film.interia.pl/wiadomosci/news-ridley-scott-kreci-sequel-gladiatora,nId,2652992

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na koncercie w latach 90-tych w Wiedniu ściemniłem razem z "Kangurami i Kiwi" dziewczyny z ogólnie Europy, że Russel Crowe jest prawdziwym Skinheadem, ubaw był po pachy bo zaczęły pisać na jego adres domowy listy miłosne.

Brat kolesia (też Kangur) pracował w ekipie filmowej - dźwięk - i widział jego minę po tych listach ;) :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity