Jump to content

Pistolet vs łuk bloczkowy.


smox
 Share

Recommended Posts

Przypadkiem znalazłem na youtube filmik - Cz p09 (9X19) vs łuk bloczkowy - penetracja celu - https://www.youtube.com/watch?v=n4EsgneYjsI

Jaki to konkretnie model łuku nie wiem, ale jeżeli ma 70 funtów naciągu, to nie zabawka. Pistolet, to czeski CZ P09 9x19 mm.  Wynik tak mnie zaskoczył, że pod wpływem chwili, zamówiłem sobie łuk bloczkowy. Dopiero później wgryzłem się głębiej w temat i widzę, że to nie jest takie proste i co tu dużo mówić - kosztowne. Zakup dodatkowego oprzyrządowania, odpowiednich strzał, spustu - nie jest łatwy i tani. No nic, postrzelam i zobaczę co z tego będzie:)

Oby tylko jakiś polityk nie zobaczył tego filmiku, bo i na łuki mogą zrobić pozwolenie:)

Taki kupiłem, nic specjalnego, ale na początek wystarczy -

Luk_Crosman_Wildhorn_AYC2926.thumb.jpg.6b46b143d097340846a7727233abc1a0.jpg

 

 

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

A mi tatuś robił z wikliny jak byłem mały, a jak się chciało mocniejsze strzały to się grota z jakiegoś gwoździa uzbrajało.

 

Jak kupujesz w celach sportowych bo do czego innego w dzisiejszych czasach to nie ma się co martwić przebijalością itp. Bo w sumie strzelanie do zabawy.  W papierową tarczę ci się zawsze wbije.

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podsumowanie mojej przygody z łukiem bloczkowym. Kupiony łuk okazał się całkowitą porażką. Podana siła naciągu: do 29 Ibs / 13,5 kg, to bzdura. Nieprawdziwa jest też długość naciągu, ogólnie jest to taka "zabawka dla dzieci". 

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie przerobił tego łuku po swojemu. Dokupiłem peep sight (taki celownik na cięciwę), celownik na majdan, linkę na pętelkę, spust nadgarstkowy i podstawkę pod strzałę. Wzmocniłem ramiona łuku karbonowymi rurkami ze starego namiotu. Majdan łuku zaczął się wyginać, więc też go wzmocniłem. Teraz siła naciągu wynosi 30 Ibs (funtów). To trochę mało, ale i tak strzała przebija calową deskę.

20190216_112311.thumb.jpg.9869fceb03188d32987bb34d1fe57201.jpg

Na forum łuczniczym dowiedziałem się, że łuk z oprzyrządowaniem zapewniający w miarę komfortowe strzelanie i co ważne - trafianie w cel, to wydatek rzędu 1800 zł -  http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/1179,luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-zestaw-rts-nowosc-2018

To takie minimum, w górę nie ma ograniczeń:) Jednak włosy stanęły mi dęba po przeczytaniu tego - https://blogluczniczy.pl/ile-kosztuje-luk-bloczkowy/

Nie wiem czy chcę się w to pakować. Z jednej strony - zabawa jest świetna i niezwykle wciągająca. Z drugiej - jestem za "chudy w uszach", a raczej za chudy jest mój portfel.

Zastanowię się ewentualnie nad zakupem tego zestawu - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-man-kung/2625-luk-bloczkowy-zestaw-man-kung-basilisk.html

Jak nie będę trafiał, to zrobię sobie większą tarczę:)

  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity