Skocz do zawartości

Gothic


Rekomendowane odpowiedzi

"I wtedy Adanos wielce się zasmucił..."

A tak na poważnie, to było to do przewidzenia - coś się zaczyna, coś się kończy. Szczególnie, że po G2:NK nie odnieśli większych sukcesów. Wydaje mi się, że Piranha Bytes i tak dokonała niemożliwego, wydając nieśmiertelną grę. Czy można od nich wymagać czegoś więcej? Owszem, ale w moim odczuciu spełnili pokładane nadzieje już w 2001 roku. Wtedy miałem 8 lat, a teraz już niestety 31. I mimo wszystko wracam do G1, gdy nadarzy się ku temu dobra okazja. Już niczego więcej od nich nie oczekuję, bo wszelkie prośby zostały spełnione lata temu. I nie tylko dzięki Piranha Bytes, ale i licznym modom. 

Nie wiem dlaczego, jednak to samo odczuwam wobec GSC. Bo jeżeli S2 nie wyjdzie lub okaże się klapą, to i tak nikt nam nie odbierze tego, co najcenniejsze. Wspomnień nie da się kupić bądź powielić. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie obrażać G3!!! Najlepszej części Gothica!! ;) Przypomnę tylko, że w tamtych czasach była to pierwsza gra w otwartym światem w tym sensie i pierwsza która nawet na super komputerach osiągała zawrotne 3 FPS i miała czas wczytywania godzinę! :D

A tak na serio G3  to też piękna muzyka najpiękniejsza z gier uważam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że G3 darzę dużym sentymentem, bo przeszedłem go wiele razy i na różne sposoby, jednak G1 i G2:NK wzbudza we mnie większą nostalgię. Gdy czekałem na Gothica 3, to myślałem, że to będzie takie przedłużenie historii Bezimiennego, ale na silniku G2, a tymczasem okazało się inaczej - zobaczyłem inny świat, który odbiegał od tego z poprzednich odsłon. Poza tym G3 pominął mnóstwo drobnostek - na przykład zbieranie roślin, a przecież to było coś wręcz nieodłącznego, gdy graliśmy w G2:NK. Nie podniesienie Czarnego grzybka, albo Mięsa kopacza w oryginałach bądź modach uchodziło za jakąś herezję ;) Tymczasem fabułę G3 przechodziło się szybko - nie czułem już takiego przywiązania do detali. 

Wiem jedno - G3 posiadał najpiękniejszą muzykę. Tego nigdy nie będę negował. Dla przykładu Nordmar. No, przecież to jest majstersztyk. 

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.