Skocz do zawartości

Wymiana grafiki


gucio46

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2019 o 14:16, Junx napisał:

@gucio46 dla mnie to trzeba by wymienić CAŁOŚĆ bo zarówno i5 nie da rady z 2060, której nie ma sensu dawać od wów i5. Jakbyś miał chociaż i7 2600/3770 to jeszcze można by było coś myśleć a tak to niestety całość do wymiany.

czy wymiana procesora na wyżej wymieniony  ma sens   ? zawsze to taniej i5 sprzedam dołożę 4 setki  na uzywke

Edytowane przez gucio46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gucio46 napisał:

czy wymiana procesora na wyżej wymieniony  ma sens   ? zawsze to taniej i5 sprzedam dołożę 4 setki  na uzywke

Nie ma. Do czasu ZEN2 wymiana procesora nie ma sensu. Potem stare pewnie spadną a może nawet zdecydujesz się na nowy. Nowe gry na pewno będę się lepiej skalowały na wiele rdzeni bo konsole będą na Ryzenach a stare i tak pójdą. Chcesz wymieniać grafikę to wymieniaj - będzie ograniczona przez procesor ale co z tego? Wymieniasz potem procesor i tyle. Nikt nie powiedział że trzeba to robić na raz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smox napisał:

@gucio46, sam zobacz porównanie - http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/intel-core-i7-2600k-vs-intel-core-i7-3770k

Będzie lepiej, ale czy odczujesz widoczną różnicę? Chyba nie.

 źle napisałem  post  mam Core i5-2500K  Wymiana na i7 2600/3770  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.Myślę o zakupie nowej karty grafiki w miejsce już posiadanego dziesięcioletniego Asusa GeForce GT 630 1gb i tutaj znalazłem się na etapie wyboru tejże.  Ponieważ nowe karty grafiki są bardzo drogie np. cena Asusa Radeon Rx 6400 to około 1100zł., a tyle nie jestem skłonny wydać na kartę grafiki w zw. z czym mój wybór padł na używany GeForce GTX 1050 TI produkcji albo asusa albo msi (zależy co będzie dostępne), które można nabyć już za cenę około 400zł. Wielkich wymagań w tym względzie nie mam (dziesięć lat wystarczał mi ten Geforce GT 630), zresztą nadchodzą ciężkie czasy i komputer ma być energooszczędny do podstawowych zastosowań + stare gry (pięć lat i starsze) w które od czasu, do czasu grywam no i s.t.a.l.k.e.r. z modami w które grywam najczęściej. Ale do rzeczy, ponieważ gram aktualnie na Powrocie Szramy 2 na tym nowym silniku ogsr i w związku z tym mam pytanie - czy ta karta tj. GeForce GTX 1050 TI wystarczy, aby swobodnie grać sobie w modyfikacje na silniku ogsr w pełnych detalach? Ciekawią mnie wasze opinie na ten temat - min. na ich podstawie podejmę ostateczną decyzję odnośnie zakupu. Posiadam komputer z wymienioną płytą główną (stara dziesięcioletnia padła) msi B450-A PRO MAX z procesorem amd ryzen 3 1200af i 500W zasilacz chieftec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brix32

GTX 1050 Ti :P najczęściej obrażana karta na grupach na FB xd

Nie ma co tutaj się w sumie za bardzo zastanawiać, jeżeli nie zamierzasz grać w żadnego Cyberpunka, CoDa (chodzi mi o te nowsze oczywiście) to śmiało tego GTXa możesz brać. 

4 godziny temu, brix32 napisał:

Powrocie Szramy 2 na tym nowym silniku ogsr i w związku z tym mam pytanie - czy ta karta tj. GeForce GTX 1050 TI wystarczy, aby swobodnie grać sobie w modyfikacje na silniku ogsr w pełnych detalach?

Raczej tak. No to znaczy, ja nie wiem jak to wygląda w przypadku OGSR bo nie lubię modów na ShoCu, ale m.in u mnie Anomaly na DX11 z prawie wszystkim na maxa (no oczywiście nie będę dawał gęstości i wysokości trawy na full ;P) chodzi....cienko, a ja mam GTX 1070 od MSI, AMD Ryzen 3 4300GE i 8GB RAM. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedź. Powrót Szramy 2 po instalacji miałem na średnich ustawieniach, trochę pozmniejszałem jakość cieni, rozdzielczość mapowania cieni, intensywność hdr i wyłączyłem krople na ekranie - przy pełnym oświetleniu dynamicznym i natywnej rozdzielczości monitora 1440x900 na tym starym GeForce GT 630  chodzi nawet płynnie. Wygląda na to, że chyba wezmę tego GeForce GTX 1050 TI.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suseł napisał:

@brix32

Do stalkera na luzie wystarczy. Warto też się zająć RAMem xD 

Witam. Informacja od Kolegi o tym, że nie jest to zbyt popularna karta może pozwoli mi trochę zbić cenę. Z ram zaszalałem mam 24gb najtańszej 2666Mhz. Więc teraz praca na moim komputerze jest dosyć komfortowa i na braki pamięci nie mogę narzekać. Tylko właśnie tę kartę bym wymienił. Po dziesięciu latach ten GeForce GT 630 przestaje wystarczać no i monitor - ten może w przyszłym roku.

Mam jeszcze pytanie odnośnie miejsca na forum z wiadomościami  na temat tłumaczeń modów. Mam ochotę spróbować i może pozwoli mi to przypomnieć sobie rosyjski.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brix32 Miło było przeczytać, że masz chęci wziąć się za tłumaczenia. Mamy na forum cały dział do tego przeznaczony. Nosi nazwę "ZAKĄTEK TŁUMACZA". Dla takich dopiero rozpoczynających przygodę z tłumaczeniami, też jest w nim podrozdział "Zgłoszenie dot. spolszczenia modyfikacji". Jeśli masz już upatrzonego moda od którego chcesz zacząć tłumaczenie, to załóż w nim temat z tą informacją. I napisz też jakiego wsparcia ( porad ) byś oczekiwał od tłumaczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.