Jump to content

WIN Eksplorator


kondotier
 Share

Recommended Posts

Mam zainstalowanego WIN 7/64 Professional. Był kupiony razem z komputerem i nie mam do niego płyt instalacyjnych.

Od czasu do czasu, szczególnie jak zrzucam moda na listwę i chcę zobaczyć jakiś plik w komputerze, jest on bardzo długo szukany. Zdarza się, że dostaję komunikat o tym że WIN Eksplorer przestał działać i propozycję systemowej naprawy, która zawsze jest skuteczna.

Poczytałem o tym co może być tego przyczyną.

Jedną mogą być nieaktualne sterowniki do karty graficznej, więc je zaktualizowałem. Karta NVIDIA GeForce GTX 960. Nie mam dogranych tylko tych ulepszeń dotyczących poszczególnych gier.

Drugą przyczyną może być jakieś uszkodzenie WIN związane z Eksploratorem. Można to usunąć, ale jest prawdopodobieństwo, że zostanie zażyczone włożenie płyty systemowej.

Mam oryginalne płyty ale od WIN7/64 Home ( czy coś tak ).

Moje pytanie brzmi.

Czy WIN Eksplorer dla obu wersji jest taki sam i będę mógł wykorzystać posiadane płyty w razie konieczności do pobrania programu?

 

Link to comment
Share on other sites

Proponuję skorzystać najpierw z narzędzie SFC (kontrola plików systemowych)

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

do tego porządne czyszczenie ze śmieci - przykładowo programy CCleaner, Odkurzacz, AdwCleaner

Obrazy systemów (nawet z witaminkami w razie potrzeby) można bez problemu pobrać także stąd :

http://basewin.pl/

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@Allen  @apg2312  Dziękuję za odpowiedzi. Ale legalnie nic nie zrobię, bo to komputer polisingowy, z systemem instalowanym przez producenta komputera.

Częstotliwość występowania problemu jest znikoma i nie jest to problem który w poważnym znaczeniu utrudnia mi korzystanie z komputera, więc nie będę tego ruszał.

Ja posiadam tylko kod legalizacyjny, który nie został przyjęty. Jest legalny, ale mam się zwrócić do producenta komputera. A że gwarancja dawno minęła, muszę się pomęczyć z tym co jest, do czasu kupna nowego kompa, albo zainstalowania WIN 10. Tak to bywa z używkami.

Natomiast czyszczenie komputera ze śmieci, defragmentacje itp. wykonuję regularnie.

Link to comment
Share on other sites

@Mnieciu  Dysk żyje i ma się dobrze. Zapytałem profilaktycznie. Ta sytuacja z Eksploratorem nigdy nie przytrafia się podczas pracy "codziennej" z komputerem, a tylko wtedy kiedy mam do czynienia z modami. Albo gdy są uruchomione równolegle, albo tuż po ich zamknięciu. A usunięcie błędu systemowo, raczej sugeruje inną przyczynę niż np. uszkodzenie klastrów na dysku.

Dlatego sam nie będę nic grzebał, a dam komputerowi "umrzeć" w spokoju. Potem wymiana dysku systemowego na SSD i WIN10.

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, kondotier napisał:

Potem wymiana dysku systemowego na SSD i WIN10.

Znamy się @kondotier od dawna, dlatego Cię ostrzegę. WIN10 jest niezwykle szkodliwy dla ludzi ze słabymi i zszarganymi nerwami:) Przeszedłem na WIN10 jak była możliwość przesiadki z WIN7. Jednak bardzo szybko przesiadłem się z oficjalnej wersji WIN10 na "okrojoną wersję". Teraz jest ok i jestem zadowolony. Nie chcę jednak psuć Ci "zabawy" i osobistego poznawania "usprawnień" w WIN10.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, smox napisał:

WIN10 jest niezwykle szkodliwy dla ludzi ze słabymi i zszarganymi nerwami:)

Jako przedstawiciel tej grupy powiem, że nie jest. Nie aż tak jak myślałem. Jak dla mnie kluczowe było zrozumienie, że to tylko podobnie wygląda, reszty trzeba się nauczyć - w moim przypadku - od nowa. Może to kwestia tego, że ominąłem całkiem Windows 8, a tym samym nie nabrałem przyzwyczajeń? Nie wiem.

Po dwóch miesiącach spędzonych na łonie tego wspaniałego osiągnięcia Microsoftu stwierdzam: nie taki wilk straszny, ale krwi napsuć potrafi.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, kondotier napisał:

Syn jedzie na takim "okrojony", "poblokowanym", tak że z tym nie będę miał problemu. Zrobi u mnie co należy. A do czasu mojej przesiadki, może znów coś nowego wymyślą  :051: .

@kondotier, nie warto czekać. Kup od razu 2 dyski SSD. Ja mam jeden 120 GB na system, a drugi 500 GB na gry. Mam też jeden HDD jako magazyn. Szkoda było mi go wyrzucić, ale kiedyś też go wymienię na SSD.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

SSD na system można wyrwać za niecałą stówkę. Windows niby puchnie wraz z kolejnymi aktualizacjami... Ale 120 powinno wystarczyć. @OldMan Ostatnio wstawił fajną promocję - 

Nie wiem jaką masz płytę główną @kondotier, ale jeśli posiada złącze m2, to moim zdaniem ma się nad czym zastanawiać.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego nie warto czekać? Dopóki ten mój gruchot działa i to wcale nieźle, niech działa. Dam mu tę szansę. A nowe mody są na horyzoncie, więc nie mam na co się nastawiać. Bo horyzont, to linia pozornego zetknięcia nieba z ziemią, która w razie zbliżania się do niej, oddala się coraz bardziej. Jestem cierpliwy, poczekam. Będzie dla czego zmieniać, to się zmieni.

DODANO

A tak swoją drogą, z pytania o soft, przeszliśmy na wymianę części. Odpowiedź o Eksploratora dostałem, decyzję podjąłem i niech tak zostanie. Za wszystkie rady naprawdę serdecznie dziękuję :018: , bo nie spodziewałem się aż tylu porad.

Kto chce, niech w tym temacie wymienia poglądy, mogą się przydać innym, ale ja zostanę przy swoim. Działa? Działa. To wymiana nie przysługuje.

Link to comment
Share on other sites

@kondotier Podzielam opinię i daję spokój, ale tylko jedno dodam: głównym powodem do przesiadki na SSD jest jego prędkość i to tak w kwestii działania samego systemu, jak i rzeczy zainstalowanych na nim. Wydatek nie jest jakiś ogromny, a decyzja warta przemyślenia - spytaj tych, którzy korzystają :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity