Jump to content

Historia StalkerTeam


Agrael

Recommended Posts

png.png

Początków naszego forum należy się doszukiwać już w 2008 roku dzięki trójce tłumaczy. Pracowali oni nad spolszczeniem do najnowszej i zarazem ostatniej części gry, jaką jest S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci. Głównym koordynatorem tego ambitnego projektu był człowiek o nicku "Dizel", jednak po jego odejściu funkcję tą przejął @portals, a w późniejszym okresie do ekipy dołączył @trurl3. Prace nad spolszczeniem były prowadzone na forum stalker.pl, ale po jakimś czasie zmuszeni byli opuścić tamtejsze forum z grupą innych użytkowników. Postanowili poszukać nowego miejsca i w pełni skupić się na dokończeniu polonizacji.

Poniżej przedstawię wam najistotniejsze daty oraz przeróżne ciekawostki. 

Początek:

. Za oficjalną datę powstania Forum StalkerTeam uznaje się 04.05.2010 roku. Jego założycielem był @portals, który po dziś dzień pełni funkcję głównego administratora. Nazwę naszej strony w dużej mierze zawdzięczamy @LordDino

W rzeczywistości pierwsza rejestracja miała miejsce dwa dni wcześniej. Było to najprawdopodobniej spowodowane tym, że twórcy naszego forum zmuszeni byli uporać się z problemami technicznymi strony, zanim oficjalnie została ona udostępniona. 

. Rok 2010 jest dla naszej społeczności niezwykle ważny. W tamtym okresie istniało wiele pomniejszych forów poświęconych uniwersum S.T.A.L.K.E.R.-a. Jednym z nich był Bar 100 Radów prowadzony przez @danieldino oraz @LordDino. Natomiast kolejnym bardzo istotnym dla nas forum jest Stalker.info.pl, którym zarządzał @The Iceman. Relacje między naszymi stronami od samego początku były przyjacielskie.

r.png

. Styczeń 2010. @trurl3 postawił sobie za zadanie spolszczenie największego wówczas moda, jaki powstał do S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla, a mowa tutaj o "Narodnaja Soljanka". Po powstaniu naszego forum @trurl3 postanowił dołączyć do nas i kontynuował prace nad polonizacją. Był on pierwszym tłumaczem w naszym kraju, który zaczął polonizować modyfikacje do gry S.T.A.L.K.E.R. 

. 25.11.2010 Prace nad polonizacją S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci zostały pomyślnie ukończone.

. 12.12.2010 Nastąpiła fuzja z forum Bar 100 Radów.

. 23.02.2011 Portal Stalker.info.pl dołączył do nas ze swoją bogatą bazą danych.

6.png

W tym samym miesiącu zakończone zostały prace nad wspomnianym już wcześniej modem "Narodnaja Soljanka".

Podjęto także prace nad stworzeniem pobieralni, dzięki której użytkownicy mogliby w szybki i łatwy sposób pobierać z serwera forum spolszczone mody. Pobieralnia wielokrotnie była modyfikowana i usprawniana, aż w końcu doczekała się swojej finalnej wersji. Działa ona po dziś dzień.

. 14.05.2011 Został utworzony nasz fanpage na Facebooku. 

. 05.12.2011 Z inicjatywy @trurl3 na naszym forum powstał "Zakątek Tłumacza". Jest to dość istotna data z wielu powodów - między innymi to w tamtym okresie nasze forum zaczęli odwiedzać Tłumacze. Powstała zgrana i doświadczona ekipa, której zawdzięczamy wiele przetłumaczonych modyfikacji. 

 

Istotne wydarzenia / ciekawostki w historii forum: 

. Wracając do roku 2011, należałoby wspomnieć o modzie "Apokalipsa", którego polonizacją zajął się @kobal, @smox oraz @Yurek. Przykuło to uwagę autora modyfikacji - @zaurusa.

@zaurus jest autorem aż pięciu modów. Dzięki współpracy tłumaczy z moderem wszystkie zostały wcześniej przetłumaczone na nasz język.

. W 2013 roku założone zostało forum Stalker Universe przez jednego z naszych użytkowników o nicku @Papaczos. Wielu userów ST uczestniczyło w aktywnym życiu zaprzyjaźnionego forum. Ostatecznie Stalker Universe nie przetrwał próby czasu i obecnie korzysta z serwera StalkerTeam.

image (1).png

. W związku ze sporą ilością przetłumaczonych modyfikacji na naszym forum pojawiły się także liczne poradniki. Pierwsze z nich zaczęły ukazywać się już w 2012 roku.

. Po raz kolejny rok 2011. Zostaliśmy zauważeni przez firmę Cenega, która to zaproponowała nam umieszczenie baneru reklamowego nadchodzącej gry RAGE. 

image (2).png

. Forum StalkerTeam posiadało portal, na którym były umieszczane najbardziej aktualne informacje ze świata S.T.A.L.K.E.R.-a. 

Portal działał w latach 2011-2015. 

image (1).png

. Prawie dziesięć lat temu powstał pierwszy poradnik o modowaniu S.T.A.L.K.E.R.-a na naszym forum. 

. Aktualnie na forum jest 11 grup. Jednak nie zawsze tak było - ich nazwy były często zmieniane.

rrr3.png

I tak oto dobrnęliśmy do końca.

StalkerTeam obchodzi 10-lecie. Przez te wszystkie lata były wzloty i upadki, ale nadal funkcjonujemy i mamy wszelką nadzieję, że tak pozostanie. 
Za rozwój naszej strony jesteśmy odpowiedzialni my wszyscy. 

 

Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli mi w zgromadzeniu informacji na temat naszej bogatej historii. Mam nadzieję, że nie popełniłem błędów lub nie pominąłem czegoś istotnego :) 

  • Cool 2
  • Positive 13
Link to comment
Share on other sites

  • apg2312 pinned and locked this topic

Temat zamknięty dla dyskusji.

Jeśli ktoś ma coś ważnego lub ciekawego do napisania, proszę skontaktować się z kimś z administracji, temat na czas wpisu zostanie otwarty.

Dla dyskusji został otwarty osobny temat.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.