Jump to content

Narodnaja Soljanka 2016 problem z naprawą sprzętu i wkładaniem artefaktów do skrzyń


FilmisterPL
 Share

Recommended Posts

Cześć Stalkerzy.Mam mały kłopot znaprawą sprzętu w Soljance 2016 nie mam pojęcia jak to się wykonuje nie kumam tego oraz jak też staram się włożyć artefakty do tych skrzynek na nie nie wiem jak je umieścić przez co jestem napromieniowany (chyba przez te arty) trochę to kłopotliwe bo na darmo korzystam z apteczek by się leczyć a za sprzęt jaki drapnę płacą grosze lub za artefakty.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, FilmisterPL napisał:

kłopot znaprawą sprzętu w Soljance 2016 nie mam pojęcia jak to się wykonuje

Poniżej opisałem jak to wygląda:

 

1 godzinę temu, FilmisterPL napisał:

staram się włożyć artefakty do tych skrzynek na nie nie wiem jak je umieścić

Czy chodzi tutaj o kontenery na arty? Jeśli tak to klikasz dwa razy LMP na kontener po czym umieszczasz w nim arty. Każdy z trzech typów kontenerów może zabezpieczyć użytkownika przed daną dawką promieniowania. Jeśli arty będą nazbyt radioaktywne dla danego typu kontenera, to po umieszczeniu ich w kontenerze dostaniesz odpowiednią wiadomość. 

W dalszym etapie gry kontenery tracą rację bytu z powodu posiadania potężnych artów usuwających radiację. 

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Jest już udało się wykonać,moja slepota była temu winna jeśli chodzi o arty nie klika się w puste miejsca tylko we właściwości danego arta jakie ona tam posiada czyli jego promieniowanie czy coś tam pod kontenerem w te obrazeczki czy ikonki małe i gotowe.Dzięki za pomoc.

Edited by FilmisterPL
Link to comment
Share on other sites

Już wiem jak moja slepota była temu winna,ale dzięki za pomoc.  :)

Mam pytanie a wlaściwie prośbę,gram w Soljankę 2016 mam na sobie egzoszkietet który ma max. wagę 189 kilogramów a i tak co minutę muszę odpoczywać swoją postacia,ile bym mu jeść nie dał pić czy nachlał energetykiem nadal jest to samo,waga teraz na barach jest 70 kg ponad  a w większości nawet mniej i dalej to samo zasapie się moment sprawy,zaznaczam nie mam na pasie żadnych artów co obniżają mu wytrzymałość.Bardzo bym prosił o gotowego moda czy pliki na zwiększenie wagi w ekwipunku bo ta zadyszka doprowadza mnie do szału przez co nie dość że staję co chwilkę granie jak i nagrywanie moda robi się strasznie denerwujące. Bardzo dziękuję za pomoc Panowie Stalkerzy.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystko rozumiem ale odszukać nie mogłem,mam ten patch od Ciebie,działa dzięki bardzo ale moja postać i tak szybko się męczy co minutę  stawać muszę nie wiem czemu,on raczej przy tej wadze powinien zaliczać kilometry a nie metry lub kroki a u mnie tak jest,minutę przejdę i już sapie nawet mając na sobie egzoszkielet i kilkadziesiąt tylko kilo na sobie.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPLAle często w modach jest tak zrobione, że masz podbity udźwig, że możesz dygać kilkaset kg ale nie jest zmieniony parametr z bieganiem i męczysz się tak szybko jakbyś miał w normalnym pancerzu 50/70kg.

Nie wiem czy to specjalne rozwiazanie w stylu coś za coś, duży udźwig ale chodzimy, czy modder nie wiedział albo zapomniał o zmianie parametrów biegu.

Jak sobie zerkniesz w tematy ze zmianą udźwigu to pewnie znajdziesz co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Za zmeczenie odpowiada coś z kondycją związane tyle wiem,mnie sie wydaje że jak zmienię tam wartości na 0 to będzie ok,jak w przypadku nieśmiertelności.

Jest dyskusja u nas na temat tylko i wyłacznie samego zmęczenia czyli bardzo szybkiego spadku zielonego paska w przypadku jak u mnie Soljanki 2016 ale nic pomocnego nie znalazłem niestety,bo dla mnie to kompletnie nie ma sensu on nawet przy bardzo małej wadze szybko się męczy co zniechęca do dalszego nagrywania moda na kanał,wprost denerwuje człowieka tym.

Link to comment
Share on other sites

Kondotier ja mam pliki ktore są mi potrzebne ale akurat tego nie mam,więc gdzie go odszukać mogę bo zmęczenie przekracza już moje granice cierpliwości,wiem pytam po kilka razy ,siedziałem wertowałem ale odszukać nie mogę.

Ok już mam znalazłem sam przerobiłem go trochę już,poprawię tylko parę rzeczy i będzie git.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL Przecież @Anton Gorodecki w swoim ostatnim wpisie, dał ci odsyłacz do mojego wpisu, w którym ten plik się znajduje. Nie wymaga żadnych poprawek, bo jest i udźwig aż 500 kg, jaki niekończąca się wytrzymałość i trochę poprawiony skok, tak aby można było niskie ogrodzenie przeskoczyć.

I kiedy któryś kolejny raz dawałem Ci sczitowany plik actor, to pisałem abyś sobie zrobił u siebie katalog, zawierający różne czity które dostawałeś do różnych modów.  Jeśli nie będziesz chciał wstawiać całego takiego sczitowanego pliku, to zawsze masz wzorzec, co i gdzie zmienić. Spłynęło to po tobie jak woda po gęsi.

Link to comment
Share on other sites

Dostałem tylko zwiekszony udzwig nic takiego tam nie widzę by znajdował się plik który redukuje mi wytrzymałość tak by zielony pasek szybko nie spadał jak to zwykle jest w tym modzie,właśnie siedzę i grzebię sam by jakoś sobie z tym poradzić tak by było w porządku,robię to metodą prób i błędow a jeśli takowy posiadasz gotowy plik bardzo Cię proszę wyślij i będzie po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL  Bo do tego nie potrzeba oddzielnego pliku. Zmiany robi się w kilku liniach pliku actor. Po raz ostatni daję Ci taki już sczitowany plik.

actor.ltx

To plik z czitu na udźwig od OldMana, ze zmienioną wytrzymałością. Korzystałem z niego w NS2016, korzystam w NS2016 Engine.

Weź i porównaj sobie plik actor z udźwigu z tym co dałem, w liniach 223 do 234 . W części linii na początku masz 0.0 lub -1. Tak się zmienia wytrzymałość. Możesz tak robić sam w każdym modzie do każdej podstawki, jeśli mod nie ma antyczita.

 

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem dzięki,jest poprawa taka sama jaką ja sam ustawiłem,bieg 5 sekund,wytrzymałość spada,trzeba sekundę czekać pasek jest pełen i powtórka z rozrywki,wychodzi na to że dużo to nie zmieniło,ale cóż,wiadomo mod nie mojej roboty  i ja tam grzebać zamiaru nie mam.Zostawmy to nie warto już szargać sobie tym nerwów,mój kanał najwyżej jak mnie diabli poniosą poleci cała playlista do kosza.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL  A jak u Ciebie z artefaktami na pasie. Nie nosisz takich, które mocno wytrzymałość obniżają? One są przeważnie w parze z ochroną radiacyjną lub zdrowiem. Jak nie masz potrzeby obniżać radiacji lub się leczyć, bo akurat masz przebieżkę, to arty wymieniaj. No i GB musi jeść, nie tylko wtedy jak ma sygnalizację. Przed biegiem daj mu zjeść, niech wypije wodę albo energetyka. Jest wiele sposobów na podtrzymanie kondycji.

Bo ja z tym plikiem mogę bez problemu przebiec całą lokację Wysypisko, od teleportu do teleportu przeciwległego. Chociaż w grze, nigdy tak nie bywa. Zawsze jest jakaś potrzeba zatrzymania się, lub przejścia kawałka drogi spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

Drogi przyjacielu, oto screen jaki zrobiłem zobacz sobie jakie posiadam na pasie bo te co mam nie podnoszą mi wytrzymałości to są w ekwipunku.woda nic mu nie daje wypilem już zcały Bałtyk,energetyki pomagają ale tylko na sekundę,łykniesz i jest kondycja zrobię malutki bieg i pyk już Strielok sapie jak tur,żarcie mam karmię go pomaca ale na niewiele choć jest najbardziej skuteczniejsze,a teraz na dodatek jak od Kreta wrociłem pojawiła mi się ikona mózgu,przespałem się po mam śpiwór ze sobą pomogło podbić życie i znowu to samo a wracając do kondycji jest nadal bez zmian.A tez lut co widzisz idzie do upchnięcia procz artów i kilku rzeczy jakie posiadam oczywiście tych najlepszych.Kondotier nie gram pierwszy raz w mody czy Stalkera znam klimat,ale to jest wielkim znakiem zapytania nawet z tym plikiem jaki mi podesłałeś.

XR_3DA 18-09-2020 20-34-12-414.png

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL  Szkoda, że nie pokazałeś artów w plecaku ( wystarczyło zjechać z widokiem ). Patrząc na to co masz na pasie, to raczej masz wytrzymałość na plusie.

Więc dziwne, że tak mocno tracisz energię. Masz w plecaku egzo bandytów, sporo zwiększające udźwig. Włóż go i porównaj. Ma ono też lepsze parametry ochronne niż to wdzianko wojskowe. Tak jak pisałem, ja na tak sczitowanym actor, nie mam problemów

Każde spotkanie z kontrolerem, powoduje początki zombifikacji. Albo trzeba mieć artefakt dający odporność na telepatię, albo zażyć lek temu przeciwdziałający. Będą sytuacje, że bez artu i leku, nie przejdziesz.

Że grasz długo, to wiem, ale też wiem jak grasz. Popełniasz wiele błędów i mimo zwracanej Ci przez Twoich widzów uwagi, jesteś uparcie niepoprawny. Nie wyciągasz żadnych doświadczeń z poprzednich gier. W kolejnych modach robisz znowu te same.

Skoro byłeś u Kreta, więc się chyba wybierasz do Rostoka. Te Abakany które masz zachowaj i sprzedaj dopiero Pietrence. A broń natowską zachowuj do Skrjagi na MW. Dobrze na tym wyjdziesz.

Ja już gram w wersję Engine, w której są pewne zmiany, więc szczegółowych porad nie oczekuj, bo mogą być błędne.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL  Życzę powodzenia. Tylko weź pod uwagę, że reinstalacja moda nic nie pomoże, jak grać będziesz na aktualnych zapisach. Bo jak gdzieś popełniłeś jakieś błędy, to zapisy je zachowują i przeniosą do nowej gry. Reinstalację można byłoby robić, gdybyś miał zwiechy, wyloty, albo inne techniczne problemy. Ale na to co masz, to tylko artefakty na zwiększenie wytrzymałości. A na zmniejszenie radiacji zakładaj tylko tam, gdzie ona występuje. A z poprzednich gier, to chyba pamiętasz, że np. na Wysypisku takim miejscem są hałdy.

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Zobaczę jak to będzie,zdziwiło mnie to jak wszedłem na wioskę kotów wywaliło mi się większość ekwipunku oraz zaczął znikać ekran Pda minimapa oraz pasek stanu zdrowia.A co do moda nigdy tak nie miałem pierwszy raz się z tym spotykam,jeśli będzie tak dalej więcej do moda nie podejdę bo ile można.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL To co Ci się dzieje, to skutki tego tak wysoko podniesionego udźwigu. Mod ma zainstalowanego jakiegoś antyczita, czy może jakiś ogranicznik, aby nie przeciążać silnika zbyt wielką ilością noszonego dziadośtwa. Mnie też się takie coś przytrafia na różnych lokacjach, ale wtedy, kiedy z jakimś egzo mam możliwość wsadzić na grzbiet ponad 500 kg. Tak miałem też przy kociarni, przed hangarem na Wysypisku i przy teleporcie na Jantarza. Patrz zrzut. Widać kółeczko ze sprzętu który wyleciał.

ss_fred_09-18-20_16-03-02_(l08_yantar).thumb.jpg.f781d2001f3e89e0bc72a101f96a65fd.jpg

Wyjściem jest pozostawienie w jakimś schowku nadmiaru udźwigu i zabrania go przy najbliższej okazji. Np sprzedasz złom Sidorowi i wracasz po zostawione.

W Twoim przypadku najbliższy plecak schowek jest przy kamieniach pod płotem.

U Akima kupujesz kłódki, u handlarzy plecaki, wstawiasz nadmiar do takiego schowka i to co zostawiłeś nie zginie.

Czitujesz, licz się ze skutkami, a nie zwalaj winy na moda. Miej czita na 500kg, ale noś 200 i po problemie.

 

Link to comment
Share on other sites

Napisałeś, że wypiłeś dużo wody a ikonę H2O masz nadal na czerwono. Moim zdaniem twój problem jest spowodowany właśnie brakiem regularnego nawodnienia i jedzenia. Innej możliwości nie widzę. Ja na twoim miejscu kupiłbym jak największą ilość wody i sprawdził czy zniknie ikona H2O. Jeśli nie zniknie to spróbuj wyłączyć pragnienie w opcjach.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity