Skocz do zawartości

Planowane Mutanty


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest poświęcony planowanym mutantom, które ostatecznie nie pojawiły się w żadnej odsłonie gry S.T.A.L.K.E.R. 
Na pierwszy ogień weźmy sobie Burera, a dokładniej - Ich dwie specjalne wersje. Od razu zaznaczę, że w sieci nie ma żadnych szkiców tych niezwykłych odmian Burera, jednak wykorzystałem znalezione fanarty. 

Najwyższy Burer
burer_by_sentine11e_dc8iq2l-fullview.jpg
Został zaplanowany na potrzeby STALKER: Oblivion Lost. Mieliśmy się na niego natknąć w laboratorium X-18 i podobnie jak zwykłe Burery, cechował się zdolnością telepatii, jednak śmiało można stwierdzić, że był bardziej rozwinięty od swoich pobratymców. Posiadał zdolność tworzenia przeróżnych głosów w głowach ludzi, a także miał pod swoim zwierzchnictwem 3-4 zwykłych Burerów. 

Odgrywał pewną rolę w fabule gry. Kiedy gracz pojawił się w laboratorium X-18 w celu odnalezienia dokumentów na jego drodze miał pojawić się Najwyższy Burer. Mutant tworzył głosy w głowie stalkera, wypowiadając różne kwestie w zależności od sytuacji. 

Najprawdopodobniej jest to przerobiona wersja pomysłu na Głównego Burera. Jedyny przypadek, w którym mutant jest wymieniony, znajduje się w dokumencie projektowym z 28 stycznia 2004 roku, gdzie opisano jego umiejętności i wskazano lokalizację.

Źródło
 


Główny Burer 
unnamed.jpg
Również i on został zaplanowany do gry STALKER: Oblivion Lost. Był niezwykle groźnym przeciwnikiem, ponieważ posiadał najpotężniejszy dar telekinetyczny w Strefie. Zamieszkiwał w bunkrze na końcu głębokich tuneli w laboratorium X-18, którego nigdy nie opuszczał. Pod swoją kontrolą miał Brązowych Karłów, a wszystkie jego rozkazy były wydawane telepatycznie. Cechowała go również niezwykła okrutność, a dzięki potężnej telekinezie był w stanie unosić głazy, a nawet metalowe belki. 

Nieznany jest jego stosunek do ludzi. Być może zawsze jest do nich wrogo nastawiony lub tylko wtedy gdy okazywana jest z ich strony agresja.

W fabule gracz musiał zabić Głównego Burera. Jak możemy przeczytać w dokumencie projektowym ..  Podczas bitwy Burer będzie komunikował się telepatycznie i zastraszał stalkera.

 W 2003 roku pomysł na mutanta został porzucony, a później ( najprawdopodobniej ) na jego podstawie wymyślono Najwyższego Biura.

Źródło


Jak sami doskonale wiecie, Burery są niezwykle przebiegłe, a dzięki swoim zdolnością stanowią spore zagrożenie. Niekiedy są przedstawiane w modach jako.. złodziejaszki ;) Najwyraźniej mają słabość do różnych przedmiotów.

Czasami pojawiają się w książkach. Pozwolę sobie o mały cytat z książki M. Gołkowskiego pt. Drugi Brzeg:

Spoiler

Nie wiem, po co, ale grzebię po półkach, aż udaje mi się znaleźć w miarę cały i suchy blok do rysowania, chowam moje łupy do plecaka, zapinam sprzączki.. i wtedy widzę stojącego w drzwiach burera. 

Trudno powiedzieć, co robi ten mutant w środku dnia na powierzchni - może nie mógł spać albo i jego też złapał atak nostalgii. Dość, że stoi i patrzy na mnie, chyba równie zaskoczony spotkaniem, jak ja... Ja akurat kradnę kredki, on w nieforemnej łapie trzyma plik starych dzienników - nie sądzę, żeby szedł z nimi na zajęcia, więc jesteśmy tu w tym samym celu. Ja wypuszczam plecak, on puszcza dzienniki, które rozsypują się po podłodze - sięgam do kabury, mutant jest szybszy, wyciąga tylko rękę. 

Chętnie podrzucę więcej zaplanowanych mutantów. 

  • Super 2
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zablokował(a) ten temat

Stronglaw
Bez tytułu.png
( Źródło ) 

 

Стронглав ( Stronglaw ) to z całą pewnością najbardziej legendarny przedstawiciel swojego gatunku. Trzymetrowy humanoid przewyższał inne pijawki nie tylko siłą czy wytrzymałością, ale również intelektem. 

Specjalny mutant miał pojawić się w Cieniu Czarnobyla, jednak twórcy ostatecznie zrezygnowali z jego pomysłu. Dzięki dokumentom projektowym wiemy, że miał kryjówkę na terenie fabryki Rostok. Polowanie na nieuważnych stalkerów nie sprawiało mu większych trudności - przeważnie zostawiał ledwo żywą ofiarę, która wzywała pomocy. Niczego nieświadomi stalkerzy stawali się przynętą, a los tych, którzy zdecydowali się przyjść z pomocą, był już przesądzony. 

56c6f89aab33.jpg
( Koncept pijawki ) 

Stronglaw zamieszkuje strefę od dawna, a jak wiemy, z wiekiem zdobywa się nowe doświadczenia i umiejętności. W przypadku tego potwora nie jest inaczej i śmiało można stwierdzić, że bawi się on swoimi ofiarami. 

 

  • W modyfikacji Oblivion Lost Remake mamy możliwość zmierzenia się z tą legendarną pijawką. 
  • Zaskakujące jest to, że Stronglaw otrzymał swoje imię dzięki autorowi książek z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.-a  - Василий Орехов ( Wasilij Orzechow ). 

%3F%3F%3F%3F_%3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F.jpg
 

Źródło

 

 

  • Super 2
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael odblokował(a) ten temat

@Agrael

2 godziny temu, Agrael napisał:

W modyfikacji Oblivion Lost Remake mamy możliwość zmierzenia się z tą legendarną pijawką. 

bo ja już nie pamiętam ale w Przestrzennej Anomalii był Stroigław czy jakoś tak, on miał coś wspólnego z Stronglawem czy nie bo już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLR bazuje na wyciętej zawartości, a więc Stronglaw został tam najlepiej ukazany. I faktycznie przewyższał intelektualnie inne pijawki, bo już tak łatwo się zabić nie dał. Hm.. Nie pamiętam, jak było w P. Anomalii, ale tak naprawdę, to w różnych modach mieliśmy okazję go spotkać. W Potrzasku była bardzo wytrzymała pijawka i miała zmieniony wygląd. Możliwe, że to pewne nawiązanie do Stronglawa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Leszy ( Леший ) 
a03c74809606f3f3bba7c2e8a3e8525b.jpg

Mutant niewiadomego pochodzenia, który był zaplanowany w anulowanym S.T.A.L.K.E.R. 2. 

Wysoka humanoidalna istota o smukłych częściach ciała pokrytych fragmentami kory drzewa o nieznanej roślinności i wydłużonej zdeformowanej głowie, na której widać małe czarne oczy oraz usta. Dwunożny mutant, prawdopodobnie ze względu na budowę układu mięśniowo-szkieletowego, porusza się dość niezdarnie. Posiada zdolność do zanurzenia swoich ofiar w głębokim śnie.

Styl życia i zachowanie:

Leszy to dziwny potwór, który nie próbuje dogonić swojej ofiary. Po prostu stoi w zupełnie nieagresywnej pozycji, patrzy na ciebie z daleka i wydaje przeciągły, ponury dźwięk przypominający śpiew. Może się również zdarzyć, że nawet go nie zauważysz, bo często milczy. Spacerując po lesie będziesz odczuwał zwykłe zmęczenie, aż w końcu położysz się na liściach, zaśniesz i już nigdy nie obudzisz. 

Swoim "śpiewem" stopniowo pogrąża stalkerów we śnie, a następnie zabiera ich do swojego legowiska, po czym układa w pięciokątną gwiazdę. Po tym, jak mutant staje na czworakach, swoim ciałem tworzy łuk nad ofiarami - jego ciało zaczyna pękać i zmieniać kształt. Pęknięcia między fragmentami kory drzewa rozchodzą się i odsłaniają wrażliwe wnętrzności. W ten oto sposób Leszy się odżywia - pochłania energię noosfery, która jest jedynym zasobem zdolnym do podtrzymania jego życia. Mutant wykorzystuje kombinację układu nerwowego swoich ofiar jako jednorazowy przewodnik, przez który przenoszona jest anomalna energia. Po zakończeniu procesu stalkerzy umierają, a Leszy zyskując siłę, nadal wędruje po lesie i wydaje przerażające dźwięki.

Siedlisko:

Głęboko w lesie, z dala od ludzkich osad. 

( Zgodnie z dostępną mapą gry miał on znajdować się między ekstremalnym obozem a gospodarstwem w lesie.

Historia stworzenia: 

Na pomysł stworzenia mutanta wpadł Ilja Tolmaczew ( Илья Толмачёв ), który narysował jedną grafikę. Została ukończona prawdopodobnie w połowie 2010 roku. 

Źródło

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimikra ( Мимикрия )
Mimikria2.JPG.jpg

Rzadko spotykany mutant, który posiada nietypową zdolność poruszania zwłokami z pewnej odległości. Dzięki tej umiejętności wabi niczego nieświadome ofiary w pułapkę, jednak jego największym atutem jest możliwość odczytywania informacji z martwego mózgu. Mimikra może sprawić, że zwłoki zaczną chodzić, gestykulować, a nawet mówić. W ten sposób przyciąga nieostrożnych stalkerów do swojego legowiska. 

Wbrew pozorom Mimikra jest nielotem. Pomimo posiadania skrzydeł nie jest w stanie latać, ale za to charakteryzuje się niewyobrażalną siłą fizyczną i szybkością.
%3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F3.jpg %3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F%3F2.jpg

  • Niektórzy uważają, że stworzenie zostało wspomniane w opowiadaniu Potwór z Hangaru ( Cień Czarnobyla ), ale w rzeczywistości był to Burer. 
  • Podobne mutanty można znaleźć w książkach Wiaczesława Szalygina:
    Czarny Anioł                    13 Sektor
    %3F%3F%3F%3F%3F%3F_%3F%3F%3F%3F%3F.png  0f63bafc1a8777852a4a_400x.jpg

Źródło

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Niestety nie grałem w Dark Path, a chciałem zobaczyć Mimikrę i Tarka na własne oczy. Natomiast wciąż mnie dziwi, że autorzy DP postanowili wykorzystać LA :blink:

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do samego Mimikra. Za podstawowe źródło wiedzy obrałem Zone Chronicles i jest tam jasno napisane, że mutant nie potrafi latać, ale według rosyjskiej wiki posiada takową zdolność. Koniec końców postawiłem na Zone Chronicles, bo jest tam znacznie więcej informacji z rozwoju S.T.A.L.K.E.R.-a i wyciętej zawartości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.