Skocz do zawartości

Ostatni Stalker v.2020


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier Dzięki , A przy okazji. Fleszkę która jest potrzebna do stojącego tam komputera możesz znaleźć tylko używając tej spec latarki zabranej z trupa. Ta z Agropromu nie pokaże. Fleszka leży w narożniku pokoju koło drzwi, ledwo widoczna.,  z jakiego trupa i gdzie on jest nie znalazłem ,żadnej latarki i gdzie jest ta fleszka

Spoiler

Sorry , że tak często piszę w różnych sprawach , ale jestem już po dwóch kowidach i nie wszystko u mnie wruciło do sprawności , często coś zapominam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Współczuję z tym covidem, mnie na szczęście się nie przytrafił.

Nie wiem jak daleko jesteś w modzie, ale przypuszczam po pytaniu, że tylko co wszedłeś na MW i próbowałeś go odnaleźć w tunelu. Jeśli dobrze główkuję, to do działania w szpitalu masz jeszcze daleką drogę.

Teraz graj spokojnie, załatw Jantar i Agroprom ( nie zapomnij zabrać PUMY - zadanie na znalezienie Reanimatora, jeśli go wziąłeś ), podziemia Wysypiska i DM. Wróć na Sortownie.  Potem jeszcze podziemia Rudego Lasu. Zdobądź Kordon i miejsce "gdzie słońce nie dochodzi" i pomału nadejdzie Limansk i Szpital.

Spoiler

PO rozmowie z Leo w Limansku pod budową, i idziesz do szpitala teleportem w wylocie wentylacyjnym który pokaże Ci mod filmikiem. Możesz ryzykować i mając PUMĘ wykrwawiać się, albo skorzystać z podpowiedzi moda. Wychodzisz i masz rozmowę z wojakiem koło naukowców w piwnicy. A w szpitalu po ciężkim boju, najpierw znajdujesz trupa koło takiego małego sejfu, kartą zabraną z niego otwierasz drzwi na przeciwko za mostkiem i tam masz kolejnego z GRC. Zabijasz, zabierasz z niego drugą taką samą kartę ( bo przecież jakoś do tego kamerlika musiał wejść ) i drugą z wyglądu identyczną latarkę. I to nią wyciągasz fleszkę z przestrzeni międzyczasowej. Może się zdarzyć, że pierwszy trup będzie leżał wcześniej i bez karty. Niestety trzeba powtórzyć od wejścia do szpitala.

Sporo przed Tobą do przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Byłem raz na magazynach wziąłem zadanie od Leo na dostarczenie na Agroprom wiadomości , ale wszyscy byli martwi odtworzyłem z dyktafonu wiadomość trupa na krześle nie było . Mam pumę jestem po zadaniu od Synoptyka w DM , spotkałem się z nim na Wysypisku na Pchlim Targu i teraz na Sortownię w jakimś poradniku znalazłem , że w tej kolejności  (Musimy tam pojechać w ten sposób: Kordon-Mokradła-Cordon-Sortowanie) na tych lokacjach jest coś do załatwienia , czy tylko przechodzić przez przejścia aby dostać się na Sortownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Niechaj Twoim poradnikiem kolejności przechodzenia będą zadania w PDA. Z wideopordników korzystaj tylko do rozwiązywania problemu, jak sam nie możesz dać rady. Żaden jaki znam, nie jest wiarygodny do końca. A 2020 można powiedzieć prowadzi za rączkę. Możesz tylko tyle sobie namieszać, że wybierzesz złą odpowiedź w dialogu i będzie o wiele trudniej grać. Pamiętaj, że rozgrywka w 2020 jest zmieniona, a jeszcze nikt wideoporadnika do niego nie zrobił. Sąsiedzi ze wschodu o modzie nawet nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Nic ci nie wisi, tylko czeka na swoją kolejność. Leo znajdziesz w swoim czasie, a fleszkę będziesz i tak musiał oddać Geni Hakerowi na Sortowni. Jak jeszcze nie masz tego zadania, to się pojawi.

Niektóre z zadań zamkną się dopiero w wolnej grze, po Generatorach. Tak więc bez nerwów, rób to co ma taki czerwony kwadracik przy opisie i to, co mod pozwala zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Nie szukaj, sam się znajdzie, jak zdobędziecie koszary GRS i policji. Pojawią się też inni kwestowi i ważni enpece. Jak zniknie ten bandzior stojący w drzwiach kawiarni, porozmawiaj z Warnakiem i następnie bezwzględnie z Barmanem. Dopiero po zrobieniu tego co Ci powie barman, możesz zacząć go szukać.

Podpowiedź, gdzie on jest:

Spoiler

Leży w bajorze przy drodze do koszar.

Do kotłowni się nie pchaj, dopóki nie przestanie spalać "kosmitów" widzianych na filmiku. Sygnałem będzie brak dymu z komina. Ważny jest też trup na pace radioaktywnej ciężarówki w sadzawce za kotłownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Dziwne to, bo ani w OS , OS2020 i OS OGSR nigdy mi się takie coś nie przytrafiło. A po wejściu na Polanę odczekałeś do momentu, kiedy Duszman każe Ci iść na środek Polany? Na mapie masz znacznik. Na nim drugie polecenie abyś stał w bezruchu, aż on do Ciebie podejdzie. A jemu się nie śpieszy i trzeba czeeeeekać.

Tu masz mój zapis już po rozmowie z Kuczmą, w drodze na Polanę. Sprawdź sobie na nim, czy będziesz miał to samo.

save3.dds     save3.sav

Przy tele pogadaj z nim o oddaniu broni i wejdź na Polanę. W inwentarzu mam prawie nic, aby po odzyskaniu tego nic, mieć spory zapas udźwigu po ataku na Polanę i zebranie łupów. Na polanie walkę zostaw McCliinsowi i jego ludziom. On sam Ci to mówi, jak walka się zacznie.

Komplet maneli jest w osobistym schowku w piwniczce. Jak Ci się nie widzi iść z takim nic, to jak wyjdziesz z Polany, przed pójściem do kawiarni możesz sobie coś dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Tak, klucze są kwestowe i przecież po ich wzięciu zadanie Ci się zaliczyło. Ale chyba Duszman ma jeszcze PDA? Pozbieraj z trupów co się tylko da, a szczególnie snajperkę snajpera z wieży. Przyda się dodatkowo przy ataku na koszary, aby nie marnować kulek do tej od Żwawego.

A te dwa komplety kluczy chroń jak oka w głowie. Użyj ich dopiero, gdy po zajęciu Kordonu - obojętnie w jaki sposób - Gienia przyśle ci info, czego dowiedział się z PDA albo fleszki na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  I wszystko gra. Musisz manuskrypt teraz znaleźć. Jak przyjdzie taki moment w grze, to oddajesz Gieni Hakerowi - po odpowiedniej rozmowie z Iwancowem i Pancerem - wszystkie PDA i fleszki jakie do tej pory znalazłeś. On za to będzie Ci później podpowiadał, co masz zrobić. Byłeś na Kordonie przy STS? Napisy na podjazdach czytałeś? Są jak i inne ważne po polsku, to się nawet bez podpowiedzi Gieni powinieneś połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Za mnie takie rzeczy pamiętają zapisy. Wgraj sobie ten zapis który Ci dałem i zobacz w sejfie osobistym ( nie idź na polanę ) ile ja tego mam. Mogłem zrobić coś więcej, np. znalazłem Trupa Teutona i drugiego trupa za kotłownią na radioaktywnej ciężarówce. A zadanie w ogłoszeniu na jego odszukanie będzie sporo później.

Są w w modzie zadania, które same się rozwiążą, po akcji na Generatorach. Ale nie to na manuskrypt. To musisz zrobić sam, a w nagrodę masz kawałek ciekawej gry i dobrą broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ogrywam sobie mody Zaurusa i utknąłem. Siłowo zdobyłem Kordon, byłem na ATP Miraż, mam manuskrypt, Gienia Hakier dostał ode mnie fleszki. Powinienem teraz znaleźć 3 kontener (znacznik na MW) oraz spotkać się ze Złotym w Wiosce Pijawek. Kontenera tam nie ma (rozumiem, że tak ma być), mam dialog ze Złotym, aby doprowadzić go do ścieżki do Limańska. Ruszamy do przejścia do Rudego Lasu, są wojskowi zombi sztuk 4, jest mgła, ale przejścia nie ma. Brak znacznika na mapie.

Próbowałam kilka razy, cofając się do akcji na ATP Miraż (za pierwszym razem nie wziąłem uszkodzonego Warlocka). Co jest nie tak?

Druga sprawa, w PDA w sekcji Notatki mam wpis als_story_ar_45. Brak takiego odwołania w plikach z tłumaczeniem, w rus - jest.

Spróbowałem zapisy kondotiera — wywala mnie w trakcie ładowania symulacji życia. Teraz widzę, że sypać zaczęło się coś dużo wcześniej 😞 Po akcji na Polanie i zabiciu Duszmana grupa McClensa znika z Polany, ale nie pojawia się na Sortowni. Zadanie Pomoc najemnikom też się nie zalicza (rozmawiałem z nimi na Bagnach). Ech, peszek 😞

Edytowane przez Kubuś Puchatek
nowy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubuś Puchatek Tak dawno grałem w OS2020, że szczegółów z niego nie pamiętam. Z tego mojego zapisu nie korzystaj, bo chyba jest dla wersji rosyjskiej. Tłumaczenie moda wyszło o wiele później.

Nie masz pecha, ale prawdopodobnie masz nie porobione jakieś zadania jeszcze na Sortowni. A co dotyczy tego als_story_ar_45, to czy wybrałeś dobre spolszczenie? Jeśli tak, to musisz o to zapytać autora dostosowania spolszczenia, czyli @mrozek. Ja tylko mu pomagałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżalić się tylko chciałem 😞. Coś nie zagrało, ale co? Szklana kula się zepsuła.

Na Sortowni nikt nie chce rozmawiać, Sida nie ma, tak jak pisałem McClens się nie pojawił (co zbagatelizowałem, dopiero z YT dowiedziałem się, że powinienem mieć jakiś dialog), znacznik na najemników (w domu naprzeciwko bunkra Sidorowicza) wisi, pomimo tego, że wysłałem ich na Bagna do Uzbeka (gdzie z nimi też rozmawiałem).

Miałem ten sam problem wcześniej, myślałem, że to dlatego, że na ATP Miraż nie przeszukałem lodówki ze Szczurem Wodnym i nie zabrałem uszkodzonego Warlocka. Cofnąłem się w zapisach — jak widać nie pomogło 😞 

Tłumaczenie jest OK. W paczce z nim są 2 wersje, różniące się sporo. Gdybym wybrał złą wersję, to objawiłoby się wcześniej. Ten brakujący wpis dotyczy hakera z Polski o ksywie OCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal lipa na MW. Mod jest przekombinowany (to nie wada) i siłą rzeczy trudno, aby uwzględniał wszystkie kombinacje zadań.

Wróciłem do zapisu przed akcją na Polanie. McClens wrócił na Sortownię razem ze mną, pogadaliśmy, następnie razem z nim i Jałtą spacyfikowaliśmy GRU. Dalej standard: rozmowa ze Złotym ("czekaj na mnie w Wiosce Pijawek"), odbicie Kordonu, ATP Miraż (manuskrypt, Szczur Wodny w lodówce, warlock), Wysypisko, MW, kolejna rozmowa ze Złotym, marsz do przejścia ("Pamiętaj, że ja jestem twoim kluczem do Limańska") i ... przejścia brak.

Jak widać i ta kolejność jest niewłaściwa. 

Spasuję tutaj, bo ilość permutacji kolejności zadań jest spora. Tak przy okazji, w oryginale sprzed lat takich problemów nie miałem.

Co fabularnego polecicie teraz w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witać, bardzo dobry mod, bardzo dobry klimat grafa też super i ta muza ahhh np. na Bagnach u Krzemienia albo u braciaków na Sortowni  bravo 👏👏👏 zachęcam koneserów, bo to chyba z dedykacją dla nich :) do zagłębienia się w ten projekt, jeszcze raz bravo Zaurus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.