Skocz do zawartości

Complete 2009 (2012)


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Masz cały opis instalacji ...

Install:1. In the main STALKER directory (by default it's "C:Program FilesTHQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl", and for Steam users "SteamSteamAppsCommonStalker shadow of Chernobyl"), locate file "fsgame.ltx", open with Notepad and change both variables in this line to "true":$game_data$ = true | true | $fs_root$ | gamedata 2. Copy "gamedata" folder from the SC2009 archive to main STALKER directory (the whole folder, not just its content). 3. In the "user.ltx" file make changes to these lines: cam_inert 0.1 r2_sun_near 20 r2_sun_near_border 1 r2_sun_tsm on r2_sun_tsm_proj 0.4 r2_gloss_factor 2.5 - XP users: "C:Documents and SettingsAll UsersShared Documentsstalker-shocuser.ltx" - Vista/Win7 users: "C:UsersPublicDocumentsstalker-shocuser.ltx" - Steam users, follow the XP/ Vista/Win7 instructions, you have a dummy "user.ltx" in "_appdata_" that does absolutely nothing, make sure you find the correct "user.ltx" in folders specified above. 4. Install Weapon Scopes for your monitor (default 16:10): Copy the files from the following directories according to your monitor's aspect ratio: gamedatatextureswpn16x10 scopes gamedatatextureswpn16x9 scopes gamedatatextureswpn4x3 scopes and paste to this directory overwriting all files: gamedatatextureswpn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic ..to co napisałeś to instalka zrobiła automatycznie Ok już udało mi się włączyć grę;) Trzeba było zostawić ją trochę na wyłączonym monitorze i po jakimś czasie utworzył się drugi user.ltx i wtedy zmieniłem odświeżanie... Tylko teraz jakoś strasznie ciemno mam na początku gry ;( Ani nie grają na harmonijce przy ognisku ;( generalnie to mało co widzę... Tak ma to wyglądać? // Teraz wrzuciłem spolszczenie i gra się w ogóle nie uruchamia;( dziękuje za grę z modami od ruskich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie towarzysze broni i liczników Geigera! Błagam, pomóżcie mi! Ja już nie wytrzymuję z tym problemem! Instaluje Stalkera (v. 1.0006, edycja TopSeller) , instaluje na niego Complete moda - źle Bawie się rejestrem systemu, instaluje łatki 1.4 i 1.5 - źle Próbuję downgrade na 1.5 - źle No ja już zacznę wyrywać włosy chyba, nie mogę tego uruchomić, a chciałbym grę przejść jeszcze raz. Nawet nie wiem, co mam wklejać, towarzysze, pomóżcie!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Kolego! :smile: Stalker Complete to mod pod angielską wersję gry. Fakt posiadania wersji 1.006 nic nie szkodzi, bo mod jest pod 1.005 lub 1.006 właśnie. Jeżeli posiadasz polską wersję gry, to musisz pobrać tzw. międzynarodowy patch stąd:

http://www.moddb.com...al-localization

To malutki pliczek, niecałe 400 KB. Wewnątrz znajdziesz foldery z różnymi językami, otwórz folder POL - w nim znajdziesz folder gamedata. Ten folder wrzucasz do głównego katalogu gry, gdzie znajduje się już gamedata zainstalowanego przez Ciebie Stalker Complete i nadpisujesz wszystkie pliki. Dialogi mówione będziesz teraz miał angielskie, ale napisy powinny już być po polsku - no i oczywiście gra powinna bez problemu ruszyć :thumbsup:.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem ochotę zobaczyć tego moda. Bardzo pięknie podrasowana grafika, szkoda że @Pandor go sobie odpuścił . Mod jest angielski nie rosyjski.. :smile:.

Ten mod powinni dodawać w sklepie jako bonus razem z oryginałem gry. Wystarczyło zrobić wszystko to co pisze w temacie na mod.db (jest tam również patch dla różnych wersji) i gra startuje od strzału.

Mod ma doskonały instalator i jedyne co trzeba zrobić to go uruchomić.. :smile:..dodać patch dla odpowiedniej podstawki i gramy.

Dwa poniższe ustawienia w pliku user.ltx trzeba zrobić samemu (wykonać w razie potrzeby), reszta jest gotowa...siatki celowników wybieramy podczas instalacji zależnie od posiadanego monitora.

r2_sun_tsm on

r2_sun_tsm_proj 0.4

Dołączona grafika Dołączona grafika

W przypadku angielskiej podstawki wszystko jest gotowe i patch międzynarodowy nie jest konieczny.

Jeżeli mamy angielską wersję, a chcemy grać w wersji PL..należy najpierw podmienić pliki spolszczenia .db9..uruchomić grę by utworzyła swój folder i dalej kontynuować instalację jak dla polskiej wersji gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest angielski nie rosyjski.. :smile:.

Tu została wykorzystana praca moderów z całego świata (od nas CromCruac i Trojanuch, przepraszam, jeśli o kimś z naszych zapomniałem, bo piszę z głowy), natomiast główny autor to Rosjanin, Paweł Dołgow, na stałe zamieszkały w Kanadzie, stąd znajomość angielskiego i język moda. Paweł nie mógł znieść oryginalnego STALKERA po angielsku (wiem coś na ten temat, bo mam wersję 1.000 EN - załamać się można, to przypomina miejscami tłumaczenie z Googla) i postanowił ponownie go przetłumaczyć, stąd język moda. A co do stabilności, to stabilniejszego moda chyba nie widziałem, trzeba tylko wszystko instalować zgodnie z instrukcją - od siebie polecam dodatek "realistyczna balistyka i obrażenia", które są dopasowane do tegoż moda - teraz będąc w skórzanej kurtce już się serii z kałasza na klatę nie weźmie :no:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe info...

Mod jest angielski nie rosyjski.

Pisząc tą uwagę miałem na myśli język w jakim jest mod. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy istnieje jakiś czysto angielski mod i nigdy nie wnikam w pochodzenie modów.

Jeżeli znasz jeszcze jakieś dodatki to podrzuć linki do tematu, ja instalowałem mod tylko dla testów. Może kiedyś będzie okazja pograć w całość.

Chyba o to chodzi...http://www.moddb.com...-weapons-add-on..dodamy to do 1 postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tą uwagę miałem na myśli język w jakim jest mod. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy istnieje jakiś czysto angielski mod...

Ja taż nie. Wiem na pewno, że "I Work Alone" i "Misery" na pewno nie są rosyjskimi modami, ponieważ ich autorem jest Duńczyk, Nicolas Aroe (ale wiem też, że przy ich tworzeniu korzystał z pracy innych moderów i pewnie byli tam jacyś Rosjanie, Ukraińcy, czy Polacy - chyba był też jeden Włoch). Modowanie STALKERA to bardzo międzynarodowa sprawa :yes:

Chyba o to chodzi...http://www.moddb.com...-weapons-add-on..dodamy to do 1 postu.

Tak, to jest dokładnie to! :thumbsup:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Masz cały opis instalacji ...

Install:1. In the main STALKER directory (by default it's "C:Program FilesTHQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl", and for Steam users "SteamSteamAppsCommonStalker shadow of Chernobyl"), locate file "fsgame.ltx", open with Notepad and change both variables in this line to "true":$game_data$ = true | true | $fs_root$ | gamedata

2. Copy "gamedata" folder from the SC2009 archive to main STALKER directory (the whole folder, not just its content).

3. In the "user.ltx" file make changes to these lines:

cam_inert 0.1

r2_sun_near 20

r2_sun_near_border 1

r2_sun_tsm on

r2_sun_tsm_proj 0.4

r2_gloss_factor 2.5

- XP users:

"C:Documents and SettingsAll UsersShared Documentsstalker-shocuser.ltx"

- Vista/Win7 users:

"C:UsersPublicDocumentsstalker-shocuser.ltx"

- Steam users, follow the XP/ Vista/Win7 instructions, you have a dummy "user.ltx" in "_appdata_" that does absolutely nothing, make sure you find the correct "user.ltx" in folders specified above.

4. Install Weapon Scopes for your monitor (default 16:10):

Copy the files from the following directories according to your monitor's aspect ratio:

gamedatatextureswpn16x10 scopes

gamedatatextureswpn16x9 scopes

gamedatatextureswpn4x3 scopes

and paste to this directory overwriting all files:

gamedatatextureswpn

Spróbuj zwiększyć rozmiar pliku stronnicowania. Miałem podobny problem i u mnie zadziałało.

Komputer -> właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu -> efekty wizualne etc. -> ustawienia -> zaawansowane. Tam ...zwiększ plik stronicowania do ok. 8000 MB i powinno być gut. Pozdro.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zadziałało tylko jeszcze zauważyłem że jak jestem daleko od przedmiotów to jest na nich cień o taki:

Dołączona grafika

Good Hunting Stalker

PS. Na ostatnim zdjęciu z mojego poprzedniego postu widać cień z drzew który kilka metrów dalej już nie wygląda tak efektownie,można to jakoś zwiększyć?

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Na ostatnim zdjęciu z mojego poprzedniego postu widać cień z drzew który kilka metrów dalej już nie wygląda tak efektownie,można to jakoś zwiększyć?

W user.ltx jest:

r2_ssa_lod_a

r2_ssa_lod_b

Ustaw tego wartości by te cienie się nie zniekształcały ja mam tak na a 48 i b 32 .Więcej nie trzeba

Papaczos wytłumaczył.

A ja źle zrozumiałem o co chodzi.

:thumbsup:

No ale mógł byś też se zmienić te wartości

r2_ssa_lod_a [16.000,96.000]

r2_ssa_lod_b [32.000,96.000]

Dołączona grafika

cam_inert 0.7

cam_slide_inert 0.25

cl_cod_pickup_mode 1

cl_dynamiccrosshair on

g_always_run on

g_autopickup off

g_backrun off

g_corpsenum 10

g_eventdelay 0

g_game_difficulty gd_veteran

hud_crosshair on

hud_crosshair_dist off

hud_info on

hud_weapon on

load_last_save detox_autosave

mm_mm_net_srv_dedicated off

mm_net_con_publicserver off

mm_net_con_spectator 20

mm_net_con_spectator_on off

mm_net_filter_empty on

mm_net_filter_full on

mm_net_filter_listen on

mm_net_filter_pass on

mm_net_filter_wo_ff on

mm_net_filter_wo_pass on

mm_net_srv_gamemode st_deathmatch

mm_net_srv_maxplayers 32

mm_net_srv_name DETOX-KOMPUTER

mm_net_srv_reinforcement_type 1

mm_net_weather_rateofchange 1.

mouse_invert off

mouse_sens 0.12

net_cl_icurvesize 0

net_cl_icurvetype 0

net_cl_interpolation 0.

net_cl_log_data off

net_dbg_dump_export_obj 0

net_dbg_dump_import_obj 0

net_dbg_dump_update_read 0

net_dbg_dump_update_write 0

net_dedicated_sleep 5

net_sv_gpmode 0

net_sv_log_data off

net_sv_pending_lim 2

net_sv_update_rate 30

ph_frequency 100.00000

ph_iterations 38

r1_dlights on

r1_dlights_clip 75.

r1_glows_per_frame 16

r1_lmodel_lerp 0.1

r1_pps_u 0.

r1_pps_v 0.

r1_ssa_lod_a 64.

r1_ssa_lod_b 48.

r1_tf_mipbias 0.

r2_aa on

r2_aa_break 0.800000,0.100000,0.000000

r2_aa_kernel 0.5

r2_aa_weight 1.000000,0.090000,0.000000

r2_allow_r1_lights off

r2_gi off

r2_gi_clip 0.001

r2_gi_depth 1

r2_gi_photons 16

r2_gi_refl 0.9

r2_gloss_factor 1.1

r2_ls_bloom_fast on

r2_ls_bloom_kernel_b 0.8

r2_ls_bloom_kernel_g 3.3

r2_ls_bloom_kernel_scale 1.

r2_ls_bloom_speed 10.

r2_ls_bloom_threshold 1.

r2_ls_depth_bias -0.0001

r2_ls_depth_scale 1.00001

r2_ls_dsm_kernel 0.7

r2_ls_psm_kernel 0.7

r2_ls_squality 1.

r2_ls_ssm_kernel 0.7

r2_mblur 1.

r2_parallax_h 0.04

r2_slight_fade 2.

r2_ssa_lod_a 48.

r2_ssa_lod_b 32.

r2_sun on

r2_sun_depth_far_bias 0.

r2_sun_depth_far_scale 1.

r2_sun_depth_near_bias -0.00004

r2_sun_depth_near_scale 1.00001

r2_sun_details on

r2_sun_focus on

r2_sun_lumscale 1.2

r2_sun_lumscale_amb 1.1

r2_sun_lumscale_hemi 0.9

r2_sun_near 30.

r2_sun_near_border 1.

r2_sun_tsm on

r2_sun_tsm_bias -0.05

r2_sun_tsm_proj 0.18

r2_tf_mipbias 0.

r2_tonemap on

r2_tonemap_adaptation 2.3

r2_tonemap_amount 0.6

r2_tonemap_lowlum 0.3

r2_tonemap_middlegray 1.5

r2_wait_sleep 0

r2_zfill off

r2_zfill_depth 0.1

r2em 0.

r__detail_density 0.2

r__geometry_lod 1.2

r__supersample 4

r__tf_aniso 16

renderer renderer_r2

rs_c_brightness 1.3

rs_c_contrast 1.5

rs_c_gamma 1.1

rs_fullscreen on

rs_refresh_60hz off

rs_stats off

rs_v_sync off

rs_vis_distance 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam was wszystkim. Mam pewien problem tak jak @Pandor tylko, że nie pojawia mi się żadne "out of range". Poprostu gra się włącza i w mniej więcej tym momencie gdy powinny zacząć się filmiki przedstawiające producentów, gra się wyłącza i nic się nie dzieje. Ściągnąłem wersje która sama się instaluje. Kilka razy próbowałem odinstalować i gre i moda ale to niestety nic nie daje :( . Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.