Skocz do zawartości

Complete 2009 (2012)


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

@Usha podaj jaki masz komputer, bo w Twoim profilu niestety nie ma żadnych informacji na jego temat, a mod jest wymagający i lubi "wylecieć" na słabszych kompach. Podaj też, na jaką wersję gry go instalowałeś (powinno być 1.005 lub 1.006). Napisz, czy to wersja pudełkowa SoC, czy z CD action, bo to ważne. Spróbujemy pomóc :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usha, obawiam się, że Twój komputer jest ciut za słaby na odpalenie tego moda. Póxniej jeszcze zerknę na jego wymagania minimalne, ale karta grafiki powinna mieć co najmniej 512MB RAM. Ilość pamięci RAM masz dobrą, procesor jesat troszkę za słaby, ale moim zdaniem to nie on jest zródłem problemów. Dobrze było by, gdybyś dał radę sprawdzić jaka to karta - niektóre karty grafiki z 256MB RAM wymiatały, a niektóre były bardzo cieniutkie. Obserwuj temat, za jakiś czas wrzucę więcej info na temat wymagań moda (a jest wymagający, naprawdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Complete do czystego nieba jest tak samo wymagający?

Jest jeszcze bardziej wymagający. Ale możesz zrobić mały myk - ten mod do prawidłowego działania wymaga karty grafiki obsługujacego shdery w wersji 3.0 - zakładam, że Twoja karta takich nie ma - spróbuj wejść do katalogu gamedata i znaleźć taką ścieżkę:

C:Program FilesTHQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobylgamedatashaders

zmień nazwę folderu shaders na np a_shaders - wtedy, kosztem paru wizualnych wodotrysków, szczególnie dotyczących nieba, pozbędziesz się "wymogu" shaderów 3.0 i może gra wystartuje, ale nie wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz co tu pojawia się problem bo jeśli chodzi o ten mod to ze Stalkerem CN z CDAction i mod Complete zamieszczony na płycie poszedł mi bez jakiś większych problemów (czasem pojawiały się krzaczki ale bardzo rzadko i tekstura FN2000 mi nie działała i broń była bardzo brzydko biała :D ale oprócz tego gra nigdy nie klatkowała ani nic z tych rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś log błędu gdy wyrzuca grę do pulpitu....jest w folderze zapisów gry..Moje Dokumenty Shoc Logs X-ray. Mimo wszystko na tej malej grafice 256 MB nie instalowałbym modów graficznych bo to trochę mija się z celem. Może powinieneś rozważyć jakiś mod fabularny o mniejszych wymaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam...

A mnie ciekawi sprawa czy da się bardziej podkręcić grafikę moda aby to jeszcze lepiej wyglądało.

Np. sun shaft z clear sky, DOF... byłoby bardzo ciekawym dodatkiem, no i AA jakoś słabawo działa (z poziomu gry).

Mam wersję z CDAction i jedyne co musiałem zrobić aby mod działał to usunąć localisation.ltx.

I działa wsjo na maxa (1920x1080 i suwaki w prawo :) )

ps."Motion Blur (rozmycie), Depth of Field (pole widzenia)Ja raczej tłumaczyłbym to jako GŁEBIĘ POLA WIDZENIA :), promienie słoneczne (opcjonalnie) i Screen Space Ambient Occlusion (aproksymacja efektu Ambient Occlusion w przestrzeni ekranu)" motion blur jest nieszczególny,DOF cieniutki, a promienie czyli sun shaft....nie było opcji w instalatorze, bynajmniej nie marudzę... :)

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :), kolory cieplejsze i ogólnie lepiej słońce wygląda, Wielkie Dzięki
Ps. Znalazłem coś ciekawego...trzaby to wypróbować :
http://www.moddb.com/mods/dynamic-shaders/videos
I jeszcze takie pytanko, gdzie grzebać aby rozjaśnić dzień gdy słońce świeci, chodzi mi o efekt bielszego koloru słońca.

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze takie jedno,małe ale : Po wrzuceniu Complete 2009 i dołączeniu do tego Photorealistic Zone II cienie są jakieś,takie...kanciaste( jakby złożone z niezbyt ładnych pikseli), czy jest na to jakaś rada?  rozmycie cieni czy cosik w tym stylu?

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w konsoli r2_sun_near i jakąś wartość (nie pamiętam dokładnie ale wartości są od 1-50). Im bliżej najmniejszej wartości to cienie są wyrównane blisko, natomiast im większa wartość to cienie są dokładniejsze na dalszych odległościach. Ja mam ustawione chyba na 12 lub 20 nie pamiętam już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Siema, chciałbym poznać różne submody czy add-ony współpracujące ze S.T.A.L.K.E.R. Complete 2012. Oczywiście chodzi mi o takie które nie ingerują w gameplay czy fabułę tylko polepszające grafikę/grywalność. Dodam że znam: - language pack (czy jak to tam się nazywa) umożliwiające grę w różnych wersjach językowych - realistic weapons 0.8 (czy jak to się nazywa) ulepszające realistykę i balistykę broni i chyba modele. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i mam kłopot z modem - Stalker Complete 2009 - Zrobiłem wszystko co w instrukcji ...Wersje gry mam obecnie 1.0006 i na takiej mod tez powinien działać...A problem wygląda tak że włączam grę ,zaczyna się wczytywać ,wchodzi czarny ekran i od razu mnie wyrzuca do pulpitu ..Nie pisze nić o żadnych błędach .. Edit Pobrałem tego moda z automatyczną instalacją i teraz problem wygląda tak ze gra się włącza tylko pisze ,,out of range'' i jest czarny ekran;) ale słyszę muzykę itd czyli pewnie komp jest w menu ...wiecie co to za problem i jak go rozwiązać?

e a zaczołeś gre od początku ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.