Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Sarkazm napisał:

Ile razy mam pisać że nie jestem w stanie się nawet zbliżyć do posterunku? xDDD

To znaczy ze coś pozajączkowałeś. Bo - jak siegam pamięcią z Opkami - poczatki tej akcji sa ZAWSZE nietrudne. Pózniej czasami zaczynają sie schody .

No chyba ze robisz to na zasadzie radzieckiej taktyki - biegiem do przodu po najkrótszej linii oporu. Wtedy faktycznie - na linii pierwszych drzew przy drodze do posterunku zdejmie cie BTR. 

podpowiedż: wychodzisz z wioski , odbijasz w lewo , zasuwasz dolinką ( uwaga na miny)-im mniej cię widzą tym lepiej- , przeskakujesz zwalone drzewo  ,...... a dalej to juz wiesz. Na tym etapie nie baw sie w wymiane ogniową.I

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka mnie odpycha a sam padam na strzała od trepów którzy się pochowali w domku.

 

Kolejny przykład że z tą grą jest coś nie tak, mam schowek Kolekcjonera pod mostem w Kordonie, a postać nie jest w stanie wejść pod belką nawet na pełnym przysiadzie. Sprawdziłęm nawet poradnik czy coś nie tak robię, na poradniku ludziom wychodzi, ja się nie mieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zniszczyłeś jednego BTR.. to tak jak Ci pisałem do drugiego musisz podjeść od tyłu...

Model dostania się tam podał Ci @boberm

inaczej chyba nie da się tego wytłumaczyć..

1 minutę temu, Sarkazm napisał:

Siatka mnie odpycha a sam padam na strzała od trepów którzy się pochowali w domku.

 

Kolejny przykład że z tą grą jest coś nie tak, mam schowek Kolekcjonera pod mostem w Kordonie, a postać nie jest w stanie wejść pod belką nawet na pełnym przysiadzie. Sprawdziłęm nawet poradnik czy coś nie tak robię, na poradniku ludziom wychodzi, ja się nie mieszczę

A więc...

Siatka Cię odpycha bo przy drzewie jest anomalia Winda.. trzeba ją z boku przeskoczyć. Żołnierza na balkonie możesz zdjąć inni Cię nie widzą..

Schowek pod mostem jest schowkiem szkolnym właśnie po to abyś poznał jak to jest zdobywać schowki Kolekcjonera.. są one trudne ale wpadają fajne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz być cierpliwym i popróbować. Ten schowek jest tak specjalnie  zrobiony abyś nauczył się włazić w takie miejsca. W całej grze jest multum takich schowków.

Będziesz skakał na balkon bez podłogi..

Będziesz właził na anteny na radarze bez drabinki

Akrobatyka pełną gębą.. Cierpliwie sobie popróbuj..

Polecam zapis pozycji, żebyś nie musiał wczytywać gry co chwilę ja mam pod K...

wiec nawet jak spadniesz to wrócisz..

Spoiler

Jakieś 50 stron temu wrzuciłem parametry do zadania z Andersonem na Generatorach gdzie był mega przykuc potrzebny. Jak już nie dajesz rady tam się dostać to skopiuj sobie te dane (wcześniej zrób kopie oryginału ) i przejdź na tych ustawieniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łap tylko zrób kopie zapasową pliku actor abyś potem mógł wrócić do normalnych rozmiarów.

Spoiler

; Ôčçč÷ĺńęčĺ đŕçěĺđű ăĺđî˙. Ďîçâîë˙ĺň çŕëĺçŕňü â ňĺńíűĺ ďđîńňđŕíńňâŕ, íŕďđčěĺđ, â ňđóáű.
ph_box0_center             = 0.0,  0.1,   0.0
ph_box0_size                 = 0.15, 0.5,   0.15
ph_box1_center                 = 0.0,  0.3,  0.0    ; 2-ĺ çíŕ÷ĺíčĺ - âűńîňŕ ĂĂ â ďđčń˙äĺ
ph_box1_size                 = 0.2, 0.2,  0.2   ; 2-ĺ çíŕ÷ĺíčĺ - âűńîňŕ ĂĂ â ďđčń˙äĺ
ph_box2_center                 = 0.0,  0.2,   0.0    ; 2-ĺ çíŕ÷ĺíčĺ - âűńîňŕ ĂĂ â ďîëíîě ďđčń˙äĺ
ph_box2_size                 = 0.1, 0.2,   0.2   ; 2-ĺ çíŕ÷ĺíčĺ - âűńîňŕ ĂĂ â ďîëíîě ďđčń˙äĺ
stalker_restrictor_radius   = .05;0.55;0.75;0.9 ; îăđŕíč÷ĺíčĺ đŕńńňî˙íč˙ ěĺćäó ńňŕëęĺđŕěč. Íčçęîĺ çíŕ÷ĺíčĺ ďîëĺçíî, ęîăäŕ ęňî-ňî çŕăîđîäčë äîđîăó â ňĺńíűő ďîěĺůĺíč˙ő.
stalker_small_restrictor_radius   = .05;
medium_monster_restrictor_radius    = 0.1

@boberm podał Ci sposób jak to przejść bez strzelaniny. :) łatwy i przyjemy

Edytowane przez Ignachinio
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie parametry poniżej opisane:

Actor.ltx

ph_box0_center                 = 0.0,  0.9,   0.0
ph_box0_size                 = 0.35, 0.9,   0.35
ph_box1_center                 = 0.0,  0.6,  0.0   
ph_box1_size                 = 0.35, 0.6,  0.35 
ph_box2_center                 = 0.0,  0.35,   0.0  
ph_box2_size                 = 0.1, 0.25,   0.1

@Ignachinio - był szybszy . Pamiętaj aby wrócić pozniej do standartowych ustawień - bo beda problemy.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy dziwny ten filmik ja pamiętam ten gdzie typek przechodził to prawilnie na krawędzi balansując. Tutaj jest obniżony przysiadł.. Dlatego pewnie nie mogłeś tego zrobić wzorując się na tym.

 

tak to powinno wyglądać..

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak próbowałem ale teraz przynajmniej wiem o co chodzi

Ok udało się ale troche inaczej niż na wideo, teraz sobie przypomniałem że przecież mam w pełni sprawny egzo maskujący który zdjąłem z jakiegoś trepa, w pełni sprawny bo nie miał go na sobie tylko miał go w plecaku. Właśnie sobie przeszedłem głównym wejściem, co prawda BTR do mnie strzelał, jeden i drugi ale bardzo niecelnie, przy okazji sam zabił kilku trepów. Szkoda że to tylko jednorazówka :(

 

@Ignachinio Masz może jakieś filmiki z wszystkimi schowkami? Przez  tydzień neta nie będę miał tylko nie wiem od kiedy ale gdzieś na dniach, a tak sobie pobiore.

Edytowane przez Sarkazm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, problem ataku wojska na kociarnię, ciągnie się od podstawek prze wiele modów. Dzieje się to wtedy, jeśli przy zwalonym drzewie z lewej strony drogi na strażnicę, nie wybiliśmy mutków. Spawn powoduje, że mutki i wojacy spotykają się na drodze, dziki uciekają na drugą stronę drogi i wtedy wojacy biegnąc za nimi wchodzą w strefę gdzie zaczynają "widzieć" nowicjuszy. No a reszta, to już "wojna frakcji". Z góry wiadomo kto wygra.

@Sarkazm  Jaką skalę ma ten celownik do rpg7? Już widziałem różne, więc dlatego pytam. Czy jest to taka rozciągnięta siatka ze skrzyżowaną podwójną liną w środku, a nad nią znak krzyżyka, czy inna? Jeśli to jest ta siatka, to czy przypadkiem nie celujesz tym krzyżykiem? On tak naprawdę służy do czego innego. Dlatego wystrzelone pociski spadają Ci pod nogi, bo krzyżykiem gdzie indziej celujesz, a lufa patrzy w ziemię. Celować trzeba tą siatką, oskalowaną w odległościach. W modach w większości wystarcza to przecięcie podwójnych linii, gdy strzelamy do celu nieruchomego.

Do czego służy ten krzyżyk, mogę wytłumaczyć jak ktoś będzie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sarkazm napisał:

Ale on nie ma celownika tylko szczerbinke i muszkę, żadnego przybliżenia, zresztą to widać nawet jak strzele z biodra w górę, pocisk startuje i od razu ląduje na glebie pod nogami, eksplozja a mi prawie nic xD

@Sarkazm - sugeruję Ci przeinstalowanie od zera tego moda . Albo masz coś pogrzebane w róznych konfigach , albo pouszkadzane jakieś składowe skryptów. W przeciwnym wypadku bedziesz miał powazne problemy z ukonczeniem onegoż Moda.

Nie wiem czy wiesz , ale Ty nawet na początku rozgrywki jeszcze nie jesteś. A dalej będą ...smoki. A i spawner niewiele pomoże.

2 godziny temu, kondotier napisał:

 

Do czego służy ten krzyżyk, mogę wytłumaczyć jak ktoś będzie ciekawy.

W/g wiki - celownik PGO 7 z siatkami jest skalowany na wymiary M48 na dystansie 1000m. A ten krzyzyk powyżej - jest w realu "podstawą" do  celowania.

Ale ja w PRL -owym woju nigdy nie byłe - więc wiki może coś zmyśla . Zdarza jej sie czasami.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zepsute PDA ale dobrze wiem ze tam masa rzeczy jest, grałem w wersje 2.0. Spawnera nie uzywam do gry a raczej do testów, a zainstalowałem go na wypadek gdyby jakiś item wlazł w teksture albo się nie zrespił

@boberm Np. taki @Smok? :D

Edytowane przez Sarkazm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm zapytaj @wariat on ma magiczną umiejętność znajdowania takich rzeczy :)

 

A w playliście obok nie masz pozostałych schowków? Powinny być :)

 

Czyli dziki trzeba zabić i wojny nie będzie...

Też uważam, że coś masz nie tak z modem.. u mnie od kuli z PM jednej nikt nie padał...

 

Dobra są :)

wysypisko :)

agroprom :)

 i jego podziemia

bar :)

Dolina mroku :)

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze filmiki do Wysypiska i Agropromu niestety do wersji 2.0 i nie pokazano jak wejść po schowek na ten wysoki słup napięcia, że tez nie mieli gdzie go dać jak na samą górę słupa xD Ciezko jest coś znaleźć jak się nie zna ruskiego, tłumaczenie strony też jest koślawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm - nie wywołuj Smoka z lasu - jak mawiali starożytni indianie...:040: 

Witam po wiekach, Panowie... PONOWNIE znęcam się nad sobą tym modem... Już trzeci raz... Trzy razy go pobierałem, trzy razy instalowałem, dwa razy już go na kopach wyrzucałem z komputera i teraz  już trzeci raz PRÓBUJĘ w to cholerstwo grać. Mam parę pytań:

1 - ZNÓW nie udaje mi się umożliwić sobie małej korekty w plikach, przez co gra jest istną  drogą przez mękę, prowadzącą NA SKRÓTY do nerwicy, ciężkiej kurwicy serca, szału, zawału i psychiatryka... Podmieniłem pliki zgodnie ze wszystkimi opisami jakie tu znalazłem z podmianą silnika włącznie i - jedno wielkie G... mi to dało... Jedynie zniknął mi ten czerwony napis z ekranu. Mam wersję 8,2 i do tej właśnie wersji ściągałem pliki z silnikiem itd... Męczę się więc na oryginalnych plikach - dzięki czemu już zaczynam siwieć i łysieć...

2 - Pda Siwego... Uprzedzając odpowiedź - NIE, nie mam możliwości "kupienia" go, ponieważ okienko w menu TEORETYCZNIE umożliwiające zakup tego, czy owego jest nieaktywne i NIC nie można tam wpisać. To cholerne pda od Siwego zabierałem już kilka razy, cofając się w grze - bo myślałem że może zrobiłem coś nie tak - ale wciąż, za każdym razem to pieprzone pda ZNIKA od razu po zabraniu go od Siwego i KICHA - NIE MA... Amba go wp....liła ! ! ! Czy to pda Siwego jest potrzebne do pchnięcia fabuły dalej i jego brak MA jakieś konsekwencje w toku dalszej gry, czy można to po prostu spokojnie olać ???

3 - Tym razem - jak wspomniałem, podjąłem już trzecią próbę gry - nie ma w sarkofagu pda Striełoka... Gdy grałem poprzednie dwa razy, pda leżało sobie spokojnie na prawo od drabinki którą wychodzi się pod monilit, na "półpiętrze". (Tam też jest pokazane w poradnikach.) Teraz tam go nie ma... Przekopałem już cały sarkofag i nigdzie go nie ma... Czy ono ZAWSZE jest w tym samym miejscu, czy objawia się czasem i w innych miejscach ???

4 - Pojemnik z artefaktem dla Sidora, który trzeba mu przynieść z Radaru, gdzie zginął jego kurier - wg poradnika jest ALBO za leżącym w lesie helikopterem, ALBO na głazie w pobliżu zielonego wagonika... Tyle jeśli chodzi o teorię... NIE MA GO... ANI w pobliżu helikoptera, ani na żadnym głazie w całym lesie... Przekopałem cały Radar łyżeczką od herbaty od samego wejścia z Magazynów, po wyjścia na Prypeć i Jantar (ile się przy tym nabluzgałem - tyle mojego) i NIE MA tego cholernego pojemnika...

Nie wiem co jest z tym modem, ale same z nim problemy... Wszystko lubi w nim znikać gdzieś pod teksturami, więc może i to pda Striełoka w sarkofagu i ten pojemnik dla Sidora na Radarze też są, tyle że zniknęły pod teksturą... 

Tym razem wcięło mi też Ducha... Nie mam wejścia na CAE-2 - po za jedynie tym pierwszym razem z podstawki... Potem już KICHA, przejście ze sterowni jest zablokowane a innego NIE MA...  Coś jest totalnie popieprzone w tym modzie... Gdy próbowałem grać poprzednie dwa razy, miałem zadania których teraz nie mam wogóle a teraz z kolei dostaję takie, których nie miałem przedtem... DZIWNY jest ten (MOD) świat - jak to śpiewał niejaki Czesław N.

No cóż... Zanim wyrzucę tego moda już po raz TRZECI - tym razem już DEFINITYWNIE ! ! ! - postanowiłem JESZCZE RAZ poszukać ratunku tutaj... Na szczęście żaden "ŚWIRUS W KORONIE" nie zablokował tego forum...

Pozdrowionka dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.