Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fixman0 napisał:

Dziękuję za odpowiedź, a czy w trakcie godziny grozy giną NPC potrzebni do zadań itp ? Bo o to się najbardziej martwię, że ktoś potrzebny do questów zginie i jakaś linia fabularna wygaśnie.

 

I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, czy te "ułatwiacze" dostępne na forum są praktycznie niezbędne ? Mam na myśli Więcej amunicji ( 30-40 sztuk ) oraz kombinezony ( zawsze w 100% sprawności ), oraz spawner. Czy jego również warto zainstalować?

Więcej ammo - bezdyskusyjnie , szczególnie  na pierwszych etapach gry :-)))). Kombnezony - kwestia gustu - naprawy za pomoca REM kompletów - dostepnych bez większych problemów w trakcie gry - no ine ulegają zbyt szybkiej degradacji.

A Spawnera to lepiej nie ruszaj ..... mozna zepsuć sobie grę.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem bez SSD i też się dało - na grę nie wpływa, ale na wczytywanie gry po zgonach to już tak:) a wiem co mówię, bo w tej solance mam już ponad 300 zgonów... w poprzedniej wywaliło mi twarde błędy silnika jak miałem ok 1500 zgonów :D i wierz mi albo nie - dysk SSD to 15 sek i grasz a nie 40-60 sekund...

 

Dodatek na więcej amunicji to błogosławieństwo, na początku chodziłem z akaczem z 5 pociskami - stan akacza bdb - dostajemy od wilka, ale patronów do niego już niet... dalej potrafię kuleć z powodu amunicji - jest droga że hej, ale skuteczność już zależy od przeciwnika.

 

co do rad na muchy - muszę je wyczaić - raz z nimi się spotkałem, zaskoczyło mnie to bo w OP2.0 tego nie było, tak samo te skorpeny czy skorpikory - to dopiero jak mnie ze trzy razy zabiło, to się zorientowałem, że to trzeba z obrzyna.

 

Śrut i gruby śrut rządzi, strzałki to jakaś kpina, a z kuli trudniej trafić a i obrażenia nie takie - z grubego śrutu z bliska biorę Monolitowca w białym pancerzu... to dla mnie wyznacznik jakości :)

EDYTA: ta gra była powodem mojego przejścia z HDD na SSD ;)

Edytowane przez koboldzisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób na godzinę grozy. To gdy dostajesz komunikat, że zaraz się zacznie to jazda w odległe rejony. Wtedy zombi pojawiają się obok Ciebie i tak naprawdę oprócz tych dwóch szybkich dla których na początku jesteś na strzała. Nie powodują żadnego zagrożenia. Możesz po prostu sobie biec. Wkoło przez te parę minut aż się godzina skończy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w OP2.0 nie było wyłączenia godziny grozy, w każdym razie ja tak grałem... 

no to w 2.1 też z godziną grozy - to akurat fajny moment, żeby nałapać rączek - młotek w dłoń, na dach ciężarówki, ze 3 piwka i chlebek i dawaj - łowy na całego

albo lepsza wersja - siadasz w pobliżu jakiegoś obozu na wysokim dachu, i potem zbierasz to co wypadło z biednych ofiar... jak zginie ktoś kwestowy, to load i ponownie - tak można złapać niezłe elementy wyposażenia :)

 

edyta:

 

czy jest jakiś skrypt, żeby handlarze nie zamykali oferty? Bo ciężko będzie bez oferty WORONA...

 

druga Edyta:

 

czy ktoś wie, (no to akurat na pewno wiecie) jak dobrać się do plików muzycznych OP-2.0 ? bo jest jeden utwór który chodzi za mną od 2018 roku i za nic nie mogę go znaleźć w internecie, a teraz to mnie już nosi 

na magazynach wojskowych w bazie wolności jest chyba trzy utwory - jeden to Solanka, drugi to taki damski chór - i o to mi właśnie chodzi - bo trzecie to coś z wojskowych klimatów, śpiewają faceci

 

Pomoże ktoś się do tego dobrać ? albo chociaż info gdzie to szukać w plikach gry - mam wszystko na dysku twardym, całe OP-2.0 jakbym chciał kiedyś walczyć z błędami :)  Poratujcie 

Edytowane przez koboldzisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 13:37, koboldzisko napisał:

grałem bez SSD i też się dało - na grę nie wpływa, ale na wczytywanie gry po zgonach to już tak:) a wiem co mówię, bo w tej solance mam już ponad 300 zgonów... w poprzedniej wywaliło mi twarde błędy silnika jak miałem ok 1500 zgonów :D i wierz mi albo nie - dysk SSD to 15 sek i grasz a nie 40-60 sekund...

EDYTA: ta gra była powodem mojego przejścia z HDD na SSD ;)

Co masz na myśli mówiąc "twarde błędy silnika" ? Czy wtedy gra po wyłączeniu i włączeniu działała poprawnie, czy ten błąd całkowicie wykluczył dalszą grę?

Pytam ponieważ bardzo nie chciałbym sytuacji w której przegram X godzin na dysku HDD a potem nie będę mógł kontynuować gry.

 

Chciałem zapytać też czy jest ktoś kto ukończył, lub zaszedł gdzieś dalej w OP 2.1 pobranym z torrenta na forum, a nie ze strony Yandex Disk ?

Mam jakiś problem z uruchomieniem gry, zastanawia mnie czy może to przez pobranie moda z torrenta, a nie ze strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ignachinio napisał:

Jaki problem masz? Opisz dokładnie.

 

Zainstalowałem wszystko zgodnie z opisem, dodałem także rozpakowane foldery config i scripts pobrane z forum. Żadnego etapu instalacji na pewno nie pomminąłem, włącznie z patchami i poprawkami w odpowiedniej kolejności, jednak podczas pobierania z Torrentów pamiętam że wyskoczył mi jakiś błąd, brak pliku lub coś innego nie pamiętam dokładnie bo robiłem to przedwczoraj.

Czy może to być spowodowane złym źródłem pobrania i powinienem pobrać moda z YandexDisk, czy wiele osób na forum grało na instalce z Torrenta i nie było z tym problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się na tym nie znam... ale jak ci wyskoczył błąd i czegoś nie masz to był nie grał w takiego moda. Bo może się okazać, że czegoś nie masz.

Ja za pierwszym razem w OP.2.1 tak miałem i przechodziłem od nowa grę a miałem już około 60% przejścia :)

Nie ryzykował bym.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ignachinio napisał:

Aż tak się na tym nie znam... ale jak ci wyskoczył błąd i czegoś nie masz to był nie grał w takiego moda. Bo może się okazać, że czegoś nie masz.

Ja za pierwszym razem w OP.2.1 tak miałem i przechodziłem od nowa grę a miałem już około 60% przejścia :)

Nie ryzykował bym.

 

Rozumiem dostosuję się do rady, a skąd pobierałeś moda torrent czy YandexDisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fixman0 napisał:

 

Rozumiem dostosuję się do rady, a skąd pobierałeś moda torrent czy YandexDisk?

Za każdym razem pobierałem via  torrent . I do Op2.0 i do OP2.1 .Zero problemów.  No i szybkość pobierania jest - w miom przypadku- szybsza zdecydowanie  via t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. W dalszym ciągu mam problem z lab x16. Mianowicie drabinka jest zablokowana drewniana kratką, uprzedzę odpowiedż: Tak próbowałem shift+f i nic z tego, waliłem granatami, młotem nawet szpadlem i nic... Myślałem ze jak porobię inne zadania to się to odblokuje ale jednak nie. Pomóżcie ludziska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rehpir napisał:

Siema. W dalszym ciągu mam problem z lab x16. Mianowicie drabinka jest zablokowana drewniana kratką, uprzedzę odpowiedż: Tak próbowałem shift+f i nic z tego, waliłem granatami, młotem nawet szpadlem i nic... Myślałem ze jak porobię inne zadania to się to odblokuje ale jednak nie. Pomóżcie ludziska. 

Srutówka z niskiego przysiadu - i troche fizyki - akcji towarzyszy reakcja :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, boberm napisał:

Wjjdż jeszcze raz .... i próbuj do skutku. Innym jakoś się udało . cheatu na ten "myk" nie ma. 

BTW; Takie samo zejście czekać Cie będzie przy opuszczaniu X 16 .:-)))

Ale wydaje mi się, że nie powinno to tak wyglądać, z tego co pamiętam to tutaj zawsze były 3 deski na krzyż :D   
Poza tym nie ma możliwości przejścia jakimkolwiek sposobem. 
 

ss_kl_10-19-21_20-45-00_(l08u_brainlab).jpg

Edytowane przez Rehpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, boberm napisał:

Grasz w OP2.1 . Nie spodziewaj sie łatwości .🤪 Celuj w czerwoną linię .

Ta tekstura jest nie do ruszenia, muszę znależć inny sposób ^^

Pamiętasz może w którym pliku zmienia się wysokość kucania? 

Edytowane przez Rehpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rehpir napisał:

Ta tekstura jest nie do ruszenia, muszę znależć inny sposób ^^

Pamiętasz może w którym pliku zmienia się wysokość kucania? 

ph_box0_center                 = 0.0,  0.9,   0.0
ph_box0_size                 = 0.35, 0.9,   0.35
ph_box1_center                 = 0.0,  0.6,  0.0   
ph_box1_size                 = 0.35, 0.6,  0.35 
ph_box2_center                 = 0.0,  0.35,   0.0  
ph_box2_size                 = 0.1, 0.25,   0.1

po załatwieniu sprawy sugeruję powrót do "normalności"

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.